پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

معرفی حریفان ایران در راه المپیک / استرالیا

X تیم والیبال استرالیا X ایران استرالیا X انتخابی المپیک ریو X تیم ملی والیبال ایران X المپیک برزیل X تیم ملی والیبال استرالیا X 14 ستاره X 14setare.com

استرالیایی ها نخستین حریف ایران در راه رسیدن به ریو است. والیبالیست های استرالیایی در تلاش هستند تا بتوانند چهارمین حضور خود را در المپیک تجربه کنند.

۱۴ ستاره” – تیم ملی والیبال ایران در راه رسیدن به ریو و شکستن طلسم ۵۲ ساله با ۷ تیم لهستان، فرانسه، ژاپن، چین، استرالیا، ونزوئلا و کانادا رقابت سخت و نفس گیری دارد و می بایست بر اساس برنامه اعلام شده از هشتم تا شانزدهم خرداد ماه، هفت دیدار سنگین برگزار نماید.

در پایان این مسابقات ۳ تیم برتر و بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک ریو را خواهند گرفت. درصورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم نیز به المپیک خواهد رفت.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده‌ بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶

به همین بهانه و برای آشنایی بیشتر علاقه مندان والیبال، تا آغاز مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ در ژاپن، در گزارش های جداگانه ای به معرفی حریفان ایران به ترتیب رویارویی خواهیم پرداخت که در اولین گام به سراغ استرالیایی ها رفته ایم :

**************

۱ – استرالیا

رنکینگ جهانی : ۱۳

تاریخ بازی با ایران : شنبه ۸ خرداد ماه ساعت ۰۵:۴۰ بامداد به وقت تهران

استرالیایی ها در حالی سفر خود برای کسب سهیمه المپیک ۲۰۱۶ ریو را آغاز کرده اند که از هدایت روبرتو سانتیلی، سرمربی ایتالیایی خود بهره مند هستند. مربی جوانی که در ماه فوریه بنا به صلاحدید مسئولان فدراسیون والیبال این کشور جایگزین وتران آرژانتینی شد.

این تیم تاکنون سه بار در بازیهای المپیک تابستانی حضور داشته که اولین بار در ۲۰۰۰ سیدنی به عنوان میزبان حضور پیدا کرد و به عنوان هشتم رسید. در المپیک ۲۰۰۴ آتن نیز استرالیا در جمع ۱۲ تیم به عنوانی بهتر از دوازدهمی دست نیافت. مردان سرزمین کانگوروها پس از یک دوره غیبت در المپیک ۲۰۱۲ لندن مجوز حضور در المپیک را کسب کردند و با حذف در مرحله گروهی به مقام نهم دست یافتند.

استرالیا که در جام جهانی ۲۰۱۵ موفق به شکست ایران، مصر، تونس و ونزوئلا شد و در رده نهم قرار گرفت، با ترکیبی متفاوت نسبت به انتخابی المپیک ۲۰۱۲ به ژاپن آمده و تنها ۲ بازیکن اصلی از آن مسابقات را به همراه دارد.

استرالیایی ها رقابت های لیگ جهانی ۲۰۱۵ را نیز در سطح یک تجربه کرد. جایی که توانست برابر ایتالیا و صربستان به پیروزی برسد. صربستانی که در پایان لیگ جهانی صاحب مدال نقره شد. عملکرد خوب استرالیایی ها در لیگ جهانی نشان داد که این تیم توانایی این را دارد که خیلی زود به سطح تیم های بزرگ جهان برسد و بتواند رقابت نزدیکی با آن ها داشته باشد.

فدراسیون والیبال استرالیا در سال ۱۹۶۳ تاسیس شد و این رشته ورزشی به سرعت روند محبوبیت را در کشور استرالیا طی کرد. به خصوص در مدارس و مراکز تفریحی این رشته ورزشی از محبوبیت ویژه تری برخوردار شد. تیم ملی والیبال استرالیا نخستین بار در سال ۱۹۹۰ مورد حمایت سازمان ورزش استرالیا (AIS) و از سال ۱۹۹۷ در کامبرا فعالیت رسمی تر خود را آغاز کرد.

نتایج رسمی اخیر استرالیا

تیم والیبال استرالیا پس از جام جهانی والیبال رقابت رسمی دیگری برگزار نکرده است. این تیم به علت حضور در جمع ۳ تیم برتر آسیایی در رنکینگ جهانی (تیم دوم آسیا) مجوز حضور در انتخابی المپیک را دریافت کرد.

دیدارهای رودررو با ایران

تیمهای استرالیا و ایران از سال ۲۰۱۲ به بعد تا کنون ۶ بار در مسابقات رسمی به مصاف هم رفته اند که سهم استرالیا ۲ برد بوده و ایران در ۴ بازی موفق به شکست تیم استرالیا شده است.

* ایران ۱ – استرالیا ۳ —–> انتخابی المپیک ۲۰۱۲

* استرالیا ۱ – ایران ۳ —–> جام کنفدراسیون آسیا ۲۰۱۲

* ایران ۳ – استرالیا ۱ —–> جام کنفدارسیون آسیا ۲۰۱۴

* استرالیا ۱ – ایران ۳ —–> قهرمانی جهان ۲۰۱۴

* ایران ۳ – استرالیا ۱ —–>قهرمانی آسیا ۲۰۱۵

* استرالیا ۳ – ایران ۰ ——-> جام جهانی ۲۰۱۵

آمار حضور استرالیا در رویدادهای مهم بین المللی

* المپیک

تعداد حضور: ۳ دوره

اولین حضور: ۲۰۰۰

بهترین نتیجه: مقام هشتمی ۲۰۰۰

* قهرمانی جهان

تعداد حضور: ۶ دوره

اولین حضور: ۱۹۸۲

بهترین نتیجه: مقام پانزدهم ۲۰۱۴

* جام جهانی

تعداد حضور: ۲ دوره

اولین حضور: ۲۰۰۷

بهترین نتیجه: هشتم ۲۰۰۷

* لیگ جهانی

تعداد حضور: ۳ دوره

اولین حضور: ۱۹۹۹

بهترین نتیجه: هشتم ۲۰۱۵

اسامی بازیکنان استرالیا در انتخابی المپیک

روبرتو سانتیلی، سرمربی ایتالیایی تیم ملی والیبال استرالیا در حال حاضر آیدان زینگل، نتان روبرت، تراویس پاسیر، توماس ادگار، هریسون پیکوک، لوک پری، نهمیاح موت، گریگوری سوکوچف، توماس دوگل پوول، لوک اسمیت، پاول کارول، جاکوب گویمر، پائول ساندرسون، جاکوس برگد، مکس استابلس، بنجامین بل، ساموئل واکر، جردن ریچاردز، لینکلن الکساندر، گراهام و ویلیام مرکر را در اختیار دارد و تمرینات خود را برای حضور قدرتمند در انتخابی المپیک ریو پشت سر گذاشته است. بنجامین هاردی و دارئن آئوستین این مربی ایتالیایی را در امر هدایت تیم ملی والیبال استرالیا یاری خواهند کرد.

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی استرالیا در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ به شرح زیر است :

هشتم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰ ایران – استرالیا

نهم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ ونزوئلا – استرالیا

یازدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰ استرالیا – کانادا

دوازدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۸:۲۵ فرانسه – استرالیا

سیزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۴:۵۰ استرالیا – ژاپن

پانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۰۵:۴۰ چین – استرالیا

شانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ استرالیا – لهستان

X ایران X تیم ملی والیبال ایران X والیبال X تیم والیبال استرالیا X تیم والیبال چین X تیم والیبال ژاپن X تیم والیبال فرانسه X تیم والیبال کانادا X تیم والیبال لهستان X تیم والیبال ونزوئلا X ایران استرالیا X ایران کانادا X ایران فرانسه X ایران ژاپن X ایران چین X ایران لهستان X ایران ونزوئلا X نتیجه مسابقه والیبال ایران X انتخابی المپیک ریو X 14 ستاره X 14setare.comaidan-zingel-australia-volleyball-player-4

منبع : مشرق نیوز

——————————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “معرفی حریفان ایران در راه المپیک / استرالیا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط