پربازدید های اخبار بین المللگوناگون های خبری

بویینگ های ایران نیامده توقیف میشوند !!

%d8%ac%d8%b2%d8%a6%db%8c%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%81%d9%82-%d9%87%d9%85%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%b1-%db%8c%d8%a7-%d9%87%d9%88%d8%a7%d9%be%db%8c - X برجامX 10 ماه پس از برجامX آمریکاX نقض برجامX 14 ستارهX 14setare.comX فضای پسابرجامX قرارداد بوئینگ با ایران ایرX شرکت هواپیمایی بوئینگ آمریکاX تحریمX مذاکره ایران و امریکاX مذاکره آمریکا و ایرانX توافق هسته ایX مذاکرات هسته ایX دادگاه فدرال آمریکاX تمدید تحریم داماتوX تحریم های ایران به بهانه حمایت از تروریسمX تحریم 10 ساله ایران یا داماتوX دونالد ترامپX رابطه آمریکا در دوران ترامپ با ایرانX اسرائیل رژیم صهیونیستی

گروه حقوقی وابسته به رژیم صهیونیستی به بهانه دریافت غرامت برای قربانیان حملات تروریستی، به دنبال توقیف ۱۰۰ هواپیمای فروشی بویینگ به ایران است. به نظر میرسد در ادامه نقض عهد آمریکایی ها پس از برجام، این بار آنها تصمیم دارند به بهانه های واهی حقوق بشری و حمایت از تروریسم!! قبل از ورود بویینگ های ایران (خریداری شده پس از امضای قرارداد همکاری بویینگ با ایران ایر) به داخل کشور آنها را به نفع خود و رژیم صهیونیستی مصادره کنند.

به گزارش چهارده ستاره، یک گروه حقوقی صهیونیست تلاش میکند به بهانه اینکه ایران در ابتدا باید غرامت قربانیان حملات تروریستی را بپردازد، مانع اجرای قرارداد بوئینگ با ایران شوند.

مصادره بویینگ های ایرانی توسط دادگاهی در آمریکا قبل از موعد تحویل

گروه حقوقی وابسته به رژیم صهیونیستی به بهانه دریافت غرامت برای قربانیان حملات تروریستی، به دنبال توقیف ۱۰۰ هواپیمای فروشی بویینگ به ایران است.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، این گروه از دادگاه فدرال آمریکا درخواست کرد تا قرارداد ۱۶٫۶ میلیارد دلاری بوئینگ با ایران‌ایر را مصادره کند. این گروه می‌گوید تهران ابتدا باید میلیاردها دلار غرامت به خانواده‌های افراد کشته یا زخمی شده توسط گروه‌های شبه نظامی مورد حمایتش را بپردازد.

سازمان حقوقی «شورات هادین» در درخواستی که به دادگاه منطقه شمالی ایالت ایلینویز داده، اعلام کرده است تا زمانی‌که ایران این غرامت را پرداخت نکند، به دنبال دریافت حق تصرف قانونی علیه شرکت بوئینگ است.

نیتسانا دارشان لیتنر، مدیر این گروه گفت :

«ما به دنبال توقیف تمام ۱۰۰ هواپیما هستیم… اگر بوئینگ فکر میکند که به سادگی به ایران ایر که ۶۰ درصد آن متعلق به دولت ایران است، هواپیما می‌فروشد و وانمود میکند که به یک نهاد غیردولتی کمک انسان‌دوستانه میکند، ما واقعیت را فاش می‌کنیم.»

دارشان لیتنر می‌گوید بر اساس ۱۰ حکمی که به نفع موکل‌های وی صادر شده است، ایران باید ۲ میلیارد دلار خسارت به قربانیان بپردازد.

به گفته وی، تاکنون حدود ۲۰۰ میلیون دلار از حساب‌های بانکی و دارایی‌های توقیف شده ایرانی‌ها در آمریکا جمع‌آوری شده است.

وی موکل خانواده‌هایی است که نزدیکانشان طی سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۶ در حملات تروریستی کشته یا زخمی شده‌اند و مسئول این حملات را حزب الله یا حماس میدانند!!

شرکت بویینگ و ایران‌ایر روز یکشنبه گذشته (اوایل آذرماه ۹۵) قراردادی به ارزش ۱۶٫۶ میلیارد دلار برای فروش ۸۰ فروند هواپیما به ایران به امضا رساندند. این قرارداد مخالفان بسیاری در آمریکا دارد؛ از جمله دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا از مخالفان آن به شمار می‌رود.

منبع: فارس

————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “بویینگ های ایران نیامده توقیف میشوند !!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط