پربازدید های ولایت فقیه

بیانات رهبر انقلاب درباره برجام و اوضاع منطقه

نظررهبری ۶ ماه بعد از برجام - مگر بنا نبود تحریم های ظالمانه برداشته شود. ۶ ماه از برجام گذشته نتایج آن کو ؟ - عکسنوشته بیانات رهبری درباره برجام - ۶ ماه پس از اجرای برجام و نظر رهبری - X رهبریX صحبتهای رهبری درباره برجامX 6 ماه پس از برجامX برجامX جنایات آمریکاX جنایات عربستان سعودیX جنایات اسراییلX موضع آیت الله خامنه ای درباره کودتای ترکیهX کودتا در ترکیهX موضع ایران درباره کودتای ترکیهX 14 ستارهX آیت الله خامنه ایX امام خامنه ایX اشرافی گری از دید رهبر انقلابX رهبر انقلاب اسلامیX فیش حقوقی مدیران و نظر رهبریX یمنX ائتلاف ضد یمنX ستاد مباره با قاچاق کالا و ارزX مصرف کالای داخلی از دید رهبریX ورود کالای قاچاق به ایرانX نظر رهبری درباره آتش زدن کالای قاچاقX فیش های نجومیX توافق هسته ایX مذاکرات هسته ایX 14setare.comX بیانات رهبری درباره برجام در مرداد 95X بیانات رهبر انقلاب درباره برجام

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ ای رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند ۶ ماه از برجام گذشته و هیچ تأثیر ملموسی در زندگی مردم نداشته، برجام برای برداشتن تحریم بود که برداشته نشده است.

به گزارش خبرگزاری “۱۴ ستاره” به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشرهای گوناگون مردم استانهای مختلف کشور، مشکلات معیشتی مردم را دغدغه عمیق و مستمر خود خواندند و با تأکید بر تکیه بر ظرفیتهای داخلی به عنوان تنها راه حل مشکلات مردم افزودند :

برجام، به عنوان یک تجربه، بی نتیجه بودن مذاکره با امریکایی ها، بدعهدی آنها و ضرورت بی اعتمادی به وعده های آمریکا را بار دیگر ثابت کرد و نشان داد راه پیشرفت کشور و بهبود وضع زندگی مردم، توجه به داخل است نه دشمنانی که مدام در منطقه و جهان در حال مانع تراشی برای ایران هستند.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور قشرهای گوناگون مردم از استانها و مناطق مختلف کشور را در این دیدار، نشان دهنده این واقعیت دانستند که مردم ایران با وجود زبانها، قومیتها و مذاهب مختلف، یکپارچه و متحد در تلاشند ایران عزیز را به عنوان الگوی معنوی و مادیِ یک کشور اسلامی به جهان معرفی کنند تا دیگر ملتهای مسلمان با ایستادگی در مقابل سیاستهای اختلاف انگیز و استثماری استکبار، همین مسیر پر افتخار را طی کنند.

ایشان، پیشرفتهای علمی سیاسی و اجتماعی کشورمان را پس از پیروزی انقلاب، در یک ارزیابی منصفانه تحسین برانگیز خواندند و خاطرنشان کردند :

ایرانی که در دیکتاتوری پهلوی، «وابسته، عقب افتاده و ذلیل امریکا و انگلیس» بود، اکنون به کشوری عزیز و مقتدر تبدیل شده که قدرتهای بزرگ به چشم یک هماورد منطقه ای به او می نگرند و در تلاشند بر ظرفیتها و امکانات او در منطقه مسلط شوند که البته نمی توانند.

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به تجربه تاریخیِ ایجاد و شکوفایی تمدن اسلامی افزودند :

مسیر تبدیل ایران عزیز به یک کشور اسلامی الگو، البته زمان‌ بر است و نیازمند همت و تلاش بی وقفه ‌ی مسئولان و ملت می ‌باشد.

رهبر انقلاب اسلامی تنها راه تبدیل ایران به یک کشور نمونه را تکیه بر ظرفیتها و امکانات داخلی برشمردند و تأکید کردند :

تحقق این هدف، نیازمند راهبرد و برنامه ریزی صحیح، کار و تلاش بی وقفه و پرهیز از تنبلی و بیکارگی، و اعتماد و اطمینان به دشمنان است.

ایشان خاطرنشان کردند: گاه دشمن موانعی بر سر راه ایجاد میکند که میتوان با عقل و تدبیر این موانع را برطرف کرد اما در هیچ شرایطی نباید به او اطمینان کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای، «تجربه برجام» را نمونه ای روشن از درستی ضرورت بی اعتمادی به دشمنان خواندند و خاطرنشان کردند :

امروز حتی مسئولان دیپلماسی و کسانی که در مذاکرات حضور داشته اند، این واقعیت را تکرار می کنند که امریکا نقض عهد میکند و در ورای زبان چرب و نرم خود، به مانع تراشی و تخریب روابط اقتصادی ایران با دیگر کشورها مشغول است.

رهبر انقلاب فرمودند :

البته چندین سال است موضوع بی اعتمادی به امریکایی ها را تکرار می کنیم اما برخی، سختشان بود این واقعیت را قبول کنند.

ایشان با اشاره به مذاکرات هفته گذشته با پنج به علاوه یک در اروپا گفتند :

در این جلسه، مذاکره کنندگان ایرانی به طرفهای مقابل گوشزد کردند که نقض عهد می کنید، به تعهدات عمل نمی کنید و همچنان مشغول مانع تراشی هستید.

حضرت آیت الله خامنه ای، گذشت بیش از ۶ ماه از آغاز اجرای توافق هسته ای را یادآور شدند و سؤال کردند :

مگر بنا نبود تحریم های ظالمانه رفع شود تا در زندگی مردم اثر بگذارد؛ آیا پس از ۶ ماه هیچ تأثیر ملموسی در زندگی مردم دیده میشود؟ اگر نقض عهد امریکایی ها نبود آیا دولت نمی توانست در این مدت کارهای فراوانی انجام دهد؟

رهبر انقلاب با استناد به سخنان مسئولانی که قبل از اجرای برجام می گفتند پس از اجرای تعهدات ایران، تحریم ها یکباره برداشته میشود افزودند:

اما اکنون، بحث رفع تدریجی تحریم ها مطرح می شود، چرا؟

ایشان با اشاره به ابراز ارادت و همراهی امریکایی ها در نامه های ارسال شده قبلی افزودند :

حدود ۲ سال پیش گفتیم ملت به عنوان یک تجربه به مذاکرات هسته ای نگاه خواهد کرد تا ببیند امریکایی ها در عمل چه کار خواهند کرد و حالا مشخص شده که آنها بر خلاف وعده های خود، همچنان به توطئه و تخریب مشغولند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر تجربه اندوزی ملت ایران از رفتار آمریکا در قضیه برجام گفتند :

آنها می گویند بیایید در مسائل منطقه هم مذاکره کنیم، اما تجربه برجام به ما می گوید این کار سمّی مهلک است و در هیچ مسئله ای نمیتوان به حرفهای امریکایی ها اعتماد کرد.

رهبر انقلاب فرمودند :

اگر دشمنِ انسان، حداقل به حرفش پایبند باشد میشود در برخی موارد با او گفتگو کرد اما اگر مثل امریکایی ها، نابکار باشد و برخلاف لبخندِ ظاهری، از نقض عهد ابایی نداشته باشد، نمیتوان و نباید با او مذاکره کرد و این واقعیت، علت مخالفت مستمر بنده با مذاکره با امریکایی هاست.

ایشان، مشکلات و چالشهای منطقه ای ایران و امریکا را با مذاکره، غیرقابل حل دانستند و تأکید کردند :

باید با عزم راسخ در راه صحیح پیشرفت مادی و معنوی کشور حرکت کنیم؛ آن وقت همه خواهیم دید که دشمن به دنبال ما می دود نه ما به دنبال دشمن.

رهبر انقلاب با استناد به سخنان مسئولان دیپلماسی خاطرنشان کردند :

امریکایی ها می خواهند همه چیز را بگیرند و هیچ چیز ندهند و مذاکره با چنین دولتی به معنای «انحراف از راه صحیح پیشرفت کشور، دادن امتیازهای پی در پی و تحمل عملی زورگویی، تخلف و نقض عهد» آنهاست.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تعبیر فوق العاده امام خمینی (رض) که آمریکا را شیطان بزرگ می نامید، افزودند :

براساس آیات قرآن، شیطان در قیامت به پیروانش می گوید باید خود را سرزنش کنید که چرا به وعده دروغین من اعتماد کردید و امروز نیز بی توجهی به دروغین بودن وعده های امریکا و اعتماد به او، مصداق همین مسئله خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای، جوانان و فرهیختگان کشور را به تأمل در سیاستهای کشور در قبال امریکا دعوت کردند و افزودند :

این سیاستها براساس تجربه، شناخت دشمن، شناخت واقعی اوضاع کشور و منطقه و جهان، شکل گرفته است.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان با تأکید مجدد بر لزوم تکیه نظری و عملی مسئولان بر ظرفیتها و استعدادهای فراوان داخلی کشور، احیای واحدهای کوچک و متوسط و توجه به اقتصاد دانش بنیان را باعث کاهش ملموس مشکلات موجود خواندند.

ایشان با دعوت از مردم برای مصرف کالاهای داخلی از جمله لوازم خانگی افزودند :

متأسفانه با وجود تأکید بر ضرورت ممنوعیت واردات کالاهای دارای مشابه داخلی، بازارها پر از کالاهای خارجی است و تولید داخلی در فشار قرار دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای برخورد قاطع با قاچاقچیان عمده و از بین بردن اجناس کلان قاچاق را، کاملاً ضروری برشمردند و افزودند :

ادامه وضع فعلیِ تولید داخلی، یعنی بیکاری جوانان، رکود بیشتر و زندگی دشوار مردم، اینها را که دیگر نمی شود با ارتباط با امریکا و اروپا حل کرد، بلکه باید مسئولان اقدام کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای، مشکلات معیشتی مردم را دغدغه عمیق و مستمر خود خواندند و افزودند :

همه مشورتها با صاحبنظران نشان می دهد راه حل این مشکلات تنها در گرو توجه و تکیه بر ظرفیتهای داخلی است.

ایشان رفت و آمد ماههای اخیر تجار خارجی را، حداقل تاکنون بی نتیجه خواندند و افزودند :

هدف آنها، تسلط بر بازار مصرف داخلی است در حالی که این مراودات باید به سرمایه گذاری واقعی و انتقال فناوری جدید بینجامد.

رهبر انقلاب، جلوگیری از فساد داخلی را از مهمترین مسائل برشمردند و افزودند :

مسئولان، الحمدلله صریحاً اعلام کرده اند که جلوی حقوقهای گزاف و زیادخوری ها را می گیرند و در برخی بخشها هم اقداماتی شده است که باید گسترش یابد و دنبال شود.

ایشان مسئولان را در رفتار و گفتار به ضدیت و مقابله با اشرافی‌گری فراخواندند و افزودند :

وقتی اشرافیگری در قله های جامعه به وجود آمد، سرریز آن به بدنه مردم هم کشیده می شود، بنابراین باید با فرهنگ اشرافی‌گری کاملاً مقابله کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» افزودند :

البته کارهایی شده است اما باید نتیجه این کارها، برای مردم محسوس و ملموس باشد.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به مسائل و شرایط پر غوغای امروز منطقه پرداختند و در تحلیلی کلان خاطرنشان کردند: در این مسائل نیز پای امریکا در میان است.

حضرت آیت الله خامنه‌ ای، علنی کردن ارتباطات دولت سعودی با رژیم صهیونیستی را خنجری بر پشت امت اسلامی خواندند و افزودند :

این کار سعودی ها گناه و خیانتی بزرگ است اما در این غلط بزرگ نیز امریکایی ها نقش دارند، زیرا دولت سعودی تابع و مسخّر و چشم به دهان دولت امریکاست.

ایشان، تجاوز به یمن، بمباران بی ‌وقفه «خانه ‌ها، بیمارستان ها، مدارس» و کودک‌ کشی مستمر را جرم بزرگ دیگر دولت سعودی برشمردند و گفتند :

این جنایات نیز با تسلیحات آمریکایی و چراغ سبز آنها صورت می گیرد.

رهبر انقلاب افزودند: متأسفانه حتی وقتی سازمان ملل پس از مدتها قصد محکوم کردن این جنایتها را دارد، با پول، تهدید و فشار، دهان آنرا می‌بندند.

ایشان خاطرنشان کردند: دبیرکل روسیاه سازمان ملل به این فشارها اعتراف کرد، اما باید به جای اعتراف کنار می ‌رفت، نه آنکه بماند و به بشریت خیانت کند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، قضیه بحرین و ورود لشکر نظامی بیگانه برای اعمال فشار بر مردم این کشور را نمونه دیگری از اقدامات مورد حمایت آمریکا خواندند و تأکید کردند :

امروز دولت سعودی در دست افراد نابخرد است اما تحلیل دقیق مسائل نشان می ‌دهد که دست امریکا در تمام این قضایا وجود دارد.

ایشان همچنین به نقش امریکایی ‌ها در ایجاد و تقویت گروه های تکفیری با هدف اختلاف ‌افکنی در امت اسلامی، ترویج «اسلام اموی و مروانی» و بدنام کردن «اسلام حقیقی» اشاره کردند و افزودند :

امریکایی‌ ها ادعا میکنند که علیه گروههای تکفیری ائتلاف تشکیل داده ‌اند، در حالی ‌که کار مؤثری علیه آنها انجام نمی ‌دهند و طبق برخی گزارشها به این گروه ها کمکهایی نیز میکنند.

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند :

البته گروههای تکفیری امروز دامن حامیانشان را هم گرفته ‌اند، زیرا به قول ما ایرانی ها، هر که باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد.

حضرت آیت الله خامنه ‌ای در نوعی جمع ‌بندی از این بخش سخنانشان، امریکا را به ‌وجود آورنده یا تشدید کننده مشکلات منطقه دانستند و تأکید کردند: ملتهای منطقه قادر به حل این مسائل هستند و ما ضمن دعوت دولتهای منطقه، به آنها خاطرنشان می کنیم امریکا قابل اعتماد نیست و به دولتهای عرب به چشم ابزاری برای حفظ رژیم صهیونیستی و تحقق منافع استکباری خود در منطقه نگاه میکند.

ایشان، راه ‌حل مسائل منطقه را «اتحاد ملتها و دولتهای مسلمان» و «ایستادگی در مقابل اهداف استکباری امریکا و برخی دولتهای اروپایی» خواندند و افزودند: باید این اهداف را شناخت و در مقابل آنها ایستاد و ملت ما نیز در همین مسیر، محکم ایستاده است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند با وجود همه تلاشهای امریکایی ها نقشه‌ ها و برنامه ‌های آنها افشا شده و امریکا در منطقه روز به روز، رو به ضعفِ بیشتری است.

حضرت آیت الله خامنه ‌ای دخالت و دشمنی آمریکا را منحصر به جمهوری اسلامی ایران ندانستند و افزودند :

در قضایای اخیر ترکیه اتهامی قوی وجود دارد که کودتا با تدبیر و تدارک امریکایی ‌ها انجام شده که اگر این مسئله ثابت شود، رسوایی بزرگی برای آمریکا خواهد بود.

ایشان با اشاره به روابط خوب ترکیه با امریکا به عنوان متحدی منطقه ‌ای، خاطرنشان کردند :

آمریکایی‌ ها با اسلام و گرایش اسلامی مخالفند، بنابراین در ترکیه نیز که گرایشهای اسلامی وجود دارد، کودتا به راه می ‌اندازند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند : البته این حرکت سرکوب و امریکا در چشم مردم ترکیه نیز منفور شد و امریکایی ها در عراق، سوریه و نقاط دیگر نیز به همین شکل، رو به ضعف هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به وعده قطعی الهی در نصرت یاری دهندگان دین خدا افزودند :

اگر ملت ایران به این وعده قطعی خوش ‌بین باشد و مقدمات آنرا فراهم کند، همه مشکلات برطرف خواهد شد.

ایشان در ابتدای سخنانشان با اشاره به نزدیک بودن ماه ذیقعده (یکی از ۴ ماه حرام) افزودند :

تعبیر ماه حرام به معنای احترام بیشتری است که خداوند برای این ماه ها قائل شده و برخی کارها را در آنها حرام کرده است و به علت همین احترام الهی، باید در ماههای حرام، با توجه بیشتر به درگاه خداوند روی آورد و در کسب معنویت تلاش بیشتری کرد.

در این دیدار قشرهای مختلفی از مردم استانهای آذربایجان غربی، اردبیل، سیستان و بلوچستان، لرستان، کرمان و کرمانشاه حضور داشتند.

* * * * * * * * * * * * * *

عکسنوشته هایی از بیانات رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای

درباره برجام و نقض عهد آمریکایی ها

و ضرورت توجه  به بی اعتمادی به آمریکا

و اهمیت توجه به تولیدات ملی و داخلی و اقتصاد مقاومتی

عکسنوشته بیانات آقا -رهبری گفتند امروز حتی مسئولان دیپلماسی می گویند آمریکا نقض عهد میکند - -

عکسنوشته بیانات آقا -رهبری گفتند مگر بنا نبود بعد از ۶ ماه از برجام تحریم ها رفع شود ؟ -

عکسنوشته بیانات آقا -برجام به عنوان یک تجربه، بی فایده بودن مذاکرات با آمریکایی ها، بدعهدی و ضرورت بی اعتمادی به آمریکا را ثابت کرد  - -

دیدار اعضای مجمع جهانی اهل بیت علیهم‌السلام و اتحادیه‌ی رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با رهبر انقلاب

منبع : فارس

—————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “بیانات رهبر انقلاب درباره برجام و اوضاع منطقه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط