پربازدید های گوناگون های خبری

مشخصات امنیتی ایران چک ۵۰۰ هزار ریالی

ایرانچک - چک پول- ايران چک 500 هزار ریالی- 14 ستاره- پول- چک پول 50 هزار تومانی- 14setare.com- بانک مرکزی

مشخصات امنیتی و قابل بررسی اسکناس و ایران چک به شما کمک میکند تا به راحتی اسکناس ‌های واقعی را از موارد تقلبی و جعلی آنها تشخیص دهید.

چهارده ستاره” – مشخصات امنیتی و قابل بررسی اسکناس و ایران چک به شما کمک میکند تا به راحتی اسکناس ‌های واقعی را از موارد تقلبی و جعلی آنها تشخیص دهید. در اسکناس ‌های صادره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موارد متعددی از خصوصیات امنیتی وجود دارد که تشخیص آنها با اندکی دقت برای شما آسان خواهد بود. در بیشتر موارد بهتر است به یک خصیصه اکتفا نکنید بلکه موارد بیشتری را جهت حصول اطمینان بیشتر بررسی نمائید. دقت داشته باشید که نگهداری و استفاده از اسکناس ‌های جعلی پیگرد قانونی دارد.

مشخصات امنیتی ایران چک ۵۰۰ هزار ریالی

اخیرآ شاهد چاپ و رونمایی اسکناس های جدید در کشور شده ایم که یکی از آن اسکناس ها، ایران چک ۵۰۰ هزار ریالی است.

بانک مرکزی برای کاهش هزینه های چاپ و تولید اسکناس و سکه های ریز اقدام به چاپ اسکناس های جدید ۵۰ هزار تومانی کرده است که این اسکناس چهارمین نقش ایران چک ۵۰۰ هزار ریالی است که روانه چرخه پولی میشود.

تصویر روی ایران چک ۵۰۰ هزار ریالی است، نقش گنبد و گلدسته حرم امام رضا (ع) و نمای پشت آن سقاخانه اسماعیل طلایی است که در صحن انقلاب حرم امام هشتم قرار دارد. همچنین در رو و پشت این ایران چک، تصویر خورشیدی درج شده که یک پرنده به سوی آن در حال پرواز است.

رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک با بیان اینکه ایران چک حدود ۵۰ درصد ریالی ترکیب پولی کشور را تشکیل می ‌دهد از امحای بیش از ۵۰۰ میلیون قطعه از این اسکناس در سال خبر داد.

مجید صنیعی با اشاره به اینکه طرح جدید ایران چک ۵۰ هزار تومانی که در اواخر شهریورماه و در هفته دولت رونمایی شد در دست چاپ قرار دارد اظهار کرد :

این اسکناس از نظر ابعاد کوچکتر و از لحاظ طرح نیز متفاوت از نوع فعلی است.

وی درباره زمان ورود ایران چک‌های ۵۰ هزار تومانی طرح جدید به بازار گفت :

ایران چک های طرح فعلی را موجود داریم؛ بنابراین تا زمانی که در جریان بوده و موجودی ما به حدی است که بتوان جایگزین کهنه هایی که امحا و از رده خارج می شوند قرار گیرد، نیازی به انتشار طرح جدید نیست.

به گفته صنیعی زمانی ایران چک ۵۰ هزار تومانی طرح جدید به چرخه پولی کشور وارد میشود که هیچ اثری از ایران چک های قدیمی در خزانه بانک مرکزی باقی نمانده باشد و بانکها اعلام نیاز کنند، به آنها ایران چک جدید ارائه می شود.

رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک، همچنین با اشاره به میزان ایران چکها در ترکیب پولی کشور بیان کرد :

ایران چک ۵۰ هزار تومانی و تا حدی ۱۰۰ هزار تومانی حدود چهار تا پنج درصد تعداد و حدود ۵۰ درصد ریالی را در ترکیب پولی تشکیل می دهد.

وی یادآور شد :

تقریبا هشت میلیارد قطعه اسکناس در جریان در کشور وجود دارد و سرانه اسکناس به حدود ۱۰۰ عدد می رسد در عین حال که در سال حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون قطعه ایران چک امحا می شود.

صنیعی این را هم گفت که بیشترین اسکناسی که در حال حاضر نزد مردم کاربری دارد ۱۰ هزار تومانی و ۵۰۰۰ تومانی است که به همین علت خیلی زود کهنه و امحا می شوند اما بیشترین نیاز روی ایران چک ۵۰ و ۱۰۰ هزار تومانی است.

اسکناس ۵۰ هزار تومانی طرح جدید + عکس

 

اسکناس 50 هزار تومانی

منبع : نمناک

——————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “مشخصات امنیتی ایران چک ۵۰۰ هزار ریالی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط