پربازدید های دانلود آهنگ و کلیپمحور مقاومت

مسیرم از حلب است؛ قدس را هدف دارم …

X هدف فقط رهایی عراق و سوریه نیست مسیرم از حلب است قدس را هدف دارم X دانلود نماهنگ مسیرم از حلب است X دانلود کلیپ ارغوان X قدس X بیت المقدس فلسطین X فلسطین X سوریه X مدافعان حرم X مدافعان حرم حضرت زینب (س) X شعر برای مدافعان حرم X مدافعین حرم حضرت رقیه (س) در دمشق X 14 ستاره X 14setare.com X حلب سوریه X در حلب سوریه چه خبر است ؟ X دانلود کلیپ مدافعان حرم X دانلود کلیپ پخش شده از شبکه دو سیما برای مدفعان حرم X شبکه 2 X رژیم صهیونیستی X اسرائیل X عوامل و کارگردان کلیپ ارغوان

رسانه‌ های صهیونیستی درباره این نماهنگ نوشتند که ایران قصد دارد نوجوانان را برای جنگیدن در سوریه تشویق کند. به ویژه اینکه محور روایت این اثر، شهید تقی ارغوانی است و فرزند او هم در این نماهنگ بازی میکند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، هنوز چند روزی از پخش نماهنگ «ارغوان» نگذشته بود که هم در داخل کشور و هم در خارج، شاهد بازتاب‌های فراوان این اثر بودیم. «ارغوان» یک نماهنگ چهار دقیقه‌ای است اما باعث شد تا رسانه‌های غربی و صهیونیستی برای آن حاشیه‌هایی را ایجاد کنند. آنها نوشتند که ایران قصد دارد تا با این کار، نوجوانان را برای جنگیدن در سوریه تشویق کند. به ویژه اینکه محور روایت این اثر، شهید تقی ارغوانی یکی از شهدای مدافع حرم است و فرزند او هم در این نماهنگ بازی میکند. گفت ‌وگو با مهدیار عقابی کارگردان «ارغوان» را در ادامه می خوانید.

مسیرم از حلب است، قدس را هدف دارم

* * * * * * * * * * * * * *

* نماهنگ «ارغوان» امروز برای بسیاری از مردم ما شناخته شده است، به همین دلیل هم بسیاری از مردم علاقه‌مند هستند تا شما را به عنوان کارگردان این اثر بشناسند. پس لطفا درباره خودتان توضیح دهید!

من مهدیار عقابی هستم، متولد سال ۱۳۶۳، کارمند باشگاه فیلم سوره و دانشجوی رشته سینما. تاکنون چهار نماهنگ ساخته ‌ام که عبارتند از «اشتیاق» با موضوع نیمه شعبان، «قطار قم – مشهد» برای دهه کرامت، «بارانی شد» و «ارغوان».

* «ارغوان» قبل از اینکه تبدیل به نماهنگ شود، یک سرود بود. ایده تبدیل این سرود به نماهنگ چگونه به وجود آمد؟

اولین بار محمدحسین میری، مدیر خانه موسیقی بسیج یک فایل صوتی را برای من ارسال کرد که یک سرود درباره مدافعان حرم بود. وقتی این سرود را شنیدم، به نظرم رسید که به شدت قابلیت تبدیل شدن به یک نماهنگ را دارد. خودم هم همیشه علاقه ‌مند بودم که در این زمینه کاری انجام دهم. ضمن اینکه جای چنین آثاری درباره مدافعان حرم واقعا خالی است، آن هم در شرایطی که مسئله مدافعان حرم، موضوع داغ این روزهای جامعه ماست. تقریبا حدود ۲۰ روز درگیر کار روی ایده بودیم تا به فیلمنامه تبدیل شد و در کمتر از دو روز، نماهنگ «ارغوان» را تصویربرداری و ضبط کردیم. اتفاق عجیبی بود؛ بچه ‌های تولید و تدارکات و کارگردانی و … همه جلیقه ضدگلوله پوشیدند و کار ساخت را انجام دادند. اصلا فکرش را نمی‌ کردیم که بتوانیم طی دو روز این کار را انجام دهیم و به نتیجه و تاثیرگذاری مطلوبی هم برسیم. از ابتدا تاکید داشتیم که خیلی پروژه فاخر و گران‌ قیمتی نشود و با حداقل امکانات بیشترین بهره‌ برداری را ببریم که خدا را شکر این اتفاق هم افتاد.

* شخصیت‌ محوری این نماهنگ، شهید تقی ارغوانی است و فرزندش نیز در این اثر بازی میکند. چرا این شهید را از میان همه شهدای مدافع حرم انتخاب کردید؟

ما به طور معجزه ‌وار به این شهید رسیدیم. ۱۲ ساعت قبل از تصویربرداری، هنوز درگیر انتخاب یک شهید بودیم؛ گزینه‌ های متعددی را دیده بودم و اصلا قرار نبود که درباره این شهید کار کنیم و از امیرحسین، فرزند شهید ارغوانی استفاده کنیم. البته در فیلمنامه من اسم کاراکتر اصلی خودم را امیرحسین نوشته بودم و یکی از دوستان وقتی دید که من خیلی درگیر این شخصیت هستم، یک مستند به من نشان داد که امیرحسین ارغوانی در آن مستند حرف زده بود و دیدم او همان کسی است که مدت ‌ها دنبالش بودم. اصلا این اتفاق باعث شد که ارغوان، «ارغوان» بشود. ما اصلا قرار نبود به خاطر مسائلی که ممکن بود به وجود بیاید از شخصیت ‌های واقعی شهید و فرزند شهید استفاده کنیم، اما قسمت بر این بود که تصویر شهید ارغوانی و پسرش در کار باشد.

* واکنش خانواده شهید ارغوانی بعد از دیدن این نماهنگ چه بود؟

شاید اگر واکنش خانواده شهید ارغوانی به این نماهنگ را با یک خاطره تعریف کنم جذاب ‌تر باشد؛ موقع ضبط کار، مادر امیرحسین ارغوانی کسالت داشت، به همین دلیل هم او با عمه ‌اش سر پروژه آمد. عمه امیرحسین ارغوانی بعد از پخش «ارغوان» با مدیر تولید ما تماس گرفت و گفت که بعد از شهادت شهید ارغوانی، پدر و مادر ما به شدت ناراحت بودند. با دیدن این کار حال آنها متفاوت شده است و سرحال شده ‌اند و حتی اگر تاثیرگذاری ارغوان تنها روی این دو نفر هم باشد برای ما کافی است. بعد که مواضع رسانه ‌های صهیونیستی درباره این کار اعلام شد، آنها حالشان بهتر شد و تاثیر خون شهید ارغوانی را بهتر درک کردند.

* فکر می‌ئکنید دلیل اصلی هراس رسانه ‌های صهیونیستی از یک نماهنگ چهار دقیقه ‌ای چیست؟

بارها این نوع واکنش‌ ها را از آنها دیده‌ ایم. هرجا ما بخواهیم فرهنگسازی کنیم آنها احساس خطر می ‌کنند. نماهنگ «ارغوان» هم در حال فرهنگسازی بین کودکان و نوجوانان است و روحیه حماسه و جهاد را به آنها آموزش می ‌دهد و این آموزش فقط فرهنگی است. اشتباهی که رسانه‌ های خارجی دچار آن شدند و به نفع ما شد این بود که تعبیر آنها این بود که قصد ما آموزش نظامی است. آنها به خوبی می ‌دانند که اگر این آموزش فرهنگی اتفاق بیفتد خیلی اتفاق‌ های بیشتری را شاهد خواهند بود. به همین دلیل هم به شدت موضع می ‌گیرند و سعی می ‌کنند تا واقعیت را طور دیگری جلوه دهند. چون اگر آنها هم می‌خواستند تاکید کنند که جمهوری اسلامی ایران درحال آموزش فرهنگی به نوجوانان خودش است، برای ما تبلیغ می ‌کردند. به همین دلیل، هم واقعیت را تحریف کردند و آموزش فرهنگی را، آموزش نظامی جلوه دادند و گفتند که جمهوری اسلامی در حال تشویق نوجوانان خود برای جنگ است، در صورتی که هیچگاه چنین اتفاقی قرار نیست بیفتد. البته این به نفع ما شد و باعث شد تا «ارغوان» بیشتر دیده شود و تاثیرگذاری فرهنگی آن افزایش یابد.

* آموزش فرهنگی «ارغوان» برای نوجوانان چیست؟

ماجرای مدافعان حرم با شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس خیلی متفاوت است. ما در زمان جنگ تحمیلی در هر محله ‌ای حداقل سه، چهار شهید جبهه و جنگ داشتیم و مردم هم کاملا نسبت به آنها واقف بودند. اما امروز شهدای مدافع حرم بسیار غریب هستند و بسیاری از مردم اصلا نسبت به آنها و اینکه چرا و چگونه رفته ‌اند، آگاهی ندارند. ما می ‌خواستیم بگوییم که اگر یک نوجوان یکی از همکلاسی ‌هایش فرزند شهید مدافع حرم است وظیفه ‌اش است که حال او را خوب نگه دارد. حواسمان باشد که این بچه ‌ها به روحیه نیاز دارند. به ویژه اینکه متاسفانه برخی از سر ناآگاهی تهمت می‌ زنند که شهدای مدافع حرم برای پول رفتند، در صورتی که اصلا این شکلی نیست.

* شاید هم یکی از دلایل ترس صهیونیست‌ ها از «ارغوان» به خاطر یکی از بیت‌ های این سرود است که می‌ گوید :

«هدف فقط رهایی عراق و سوریه نیست/ مسیرم از حلب است قدس را هدف دارم»

به نظرم تمام هنرمندی شاعر این سرود در همین بیت است و رویکرد آنرا وسیع ‌تر کرده است. واقعا هم همینطور است؛ عراق و سوریه برای ما بهانه است و هدف اصلی ما مبارزه با صهیونیسم است و با تفکر صهیونیستی دشمن هستیم. ما خواهان قدس هستیم و این به درستی در شعر استفاده شده است. چون هدف و پیام کار مستقیم گفته شده است آنها هم مستقیم ‌تر واکنش نشان داده ‌اند. میزانسنی که در نماهنگ «ارغوان» اتفاق می ‌افتد و پسربچه بالای پله‌ ها میرود و اشاره می ‌کند و می ‌گوید «مسیرم از حلب است، قدس را هدف دارم» فرمی شبیه به احمد متوسلیان می ‌یابد. این تصویر کاملا برای آنها آشناست و از این می‌ ترسند. یعنی فرم و محتوا کاملا در کنار هم قرار گرفت تا رعب و وحشت را به جان آنها بیندازد.

مسیرم از حلب است، قدس را هدف دارم

* چرا با اینکه چند سال است در سوریه درگیر هستیم و هر روز نیز تعدادی از جوانانمان شهید می ‌شوند، سینمای ما تا این حد نسبت به این موضوع بی تفاوت است و به جز چند مستند و فیلم کوتاه، کار عمده دیگری صورت نگرفته است؟ در صورتی که به نظر میرسد فضای فرهنگی و هنری ما هم باید در خدمت این قضیه باشد.

واقعا جای این موضوع در سینمای ما خالی است. وقتی «ارغوان» تا این حد مورد اقبال قرار می ‌گیرد به خاطر این نیست که کاری فوق ‌العاده یا شگفت ‌انگیز است، بلکه دلیل این اتفاق، خلا چنین آثاری است که به نظرم این خلأ بسیار بد است. به نظرم یک بخشی از این خلأ به خود ما هنرمندان برمی‌گردد و به مدیریت فرهنگی و صداوسیما و … ربطی ندارد. منِ هنرمند باید ابتدا چنین دغدغه ‌ای داشته باشم، من که تعلقات دنیوی دارم و نمی ‌توانم به راحتی به آنجا بروم و بجنگم باری بر دوشم است و باید دین خودم را به کسانی که در این جنگ حضور دارند ادا کنم. اما متاسفانه چنین موضوعی چندان دغدغه هنرمندان ما نیست و ارغوان اثبات کرد که اگر یک هنرمند چنین دغدغه ‌ای داشته باشد، صدا و سیما و فضای مجازی و مدیریت فرهنگی و … استقبال و همراهی می ‌کنند. همچنان که وقتی حضرت آقا درباره «ارغوان» ابراز نظر می ‌فرمایند یعنی به طور غیرعلنی فرمان می ‌دهند که باید اینگونه آثار ساخته شود و نیاز جامعه است.

به نظرم قالب نماهنگ برای مسائل روز که به واکنش سریع نیاز دارد، خیلی مناسب است. یعنی کاری که یک نماهنگ سه چهار دقیقه ‌ای انجام می‌ دهد، قطعا یک فیلم سینمایی انجام نمی ‌دهد. به ویژه اینکه ما در نماهنگ با شعر کار می‌کنیم و قابلیت خلاقیت و تخیل کار را بالا می ‌برد. البته ساخت نماهنگ کار سختی هم هست و نمیتوان گفت که آسان است اما به هر حال دوستانی که دغدغه انقلاب و دفاع مقدس دارند، خیلی خوب می‌ توانند در این عرصه کار کنند.

* در تشکر رهبر انقلاب از «ارغوان» چه مطالبی عنوان شده است؟

من در اخبار رسانه ‌ها متوجه شدم و ایشان فرموده ‌اند که از عوامل ارغوان تقدیر شود. البته من یک عنصر خیلی کوچک در ساخت این کار هستم. ارغوان حاصل گرد هم آمدن ۳۰ ، ۴۰ نفر بود که همه دغدغه داشتند و شرایطی را فراهم کردند تا این اثر به نتیجه برسد. خیلی از زحمات را دیگر عوامل کشیدند؛ از محمدرضا شفاه مدیر باشگاه فیلم سوره و محمدحسین میری مدیر خانه موسیقی بسیج گرفته تا نیروهای تدارکات و …

* معمولا افراد پس از موفقیت در عرصه ساخت اینگونه آثار وارد کار ساخت فیلم و سریال می‌ شوند. آیا شما هم چنین برنامه ‌ای دارید؟

نه! من فعلا نماهنگ را جدی گرفته ‌ام. وقتی نخستین کارم یعنی «اشتیاق» بازخورد خوبی یافت، فکر کردم شاید یک اتفاق و استثنا باشد، اما بازتاب ‌های «ارغوان» نشان داد که عرصه نماهنگ ‌سازی بسیار مهم و تاثیرگذار است. این قالب برای گفتن حرف ‌ها و دغدغه ‌های من بسیار مناسب است و فعلأ در همین عرصه کار خواهم کرد.

من مدل جدیدی از نماهنگ را تجربه میکنم، به این ترتیب که در آن از نمایش تصاویر عجیب و غریب پرهیز میشود و بیشتر تاکید روی داستان و محتواست. به نظرم این شیوه، بومی ‌سازی شده مدل‌ های نماهنگ غربی است. بیشتر نماهنگ‌ هایی که در ایران ساخته می ‌شوند مدل غربی دارند و فرمگرا هستند و مخاطب عام آنها را پس می‌ زند. به همین دلیل هم هست که اتفاقی که برای نماهنگ «ارغوان» افتاد برای خیلی دیگر از نماهنگ ‌ها رخ نداده است، چون آنها بیشتر درگیر بازیهای فرمی ‌هستند و این درحالی است که در «ارغوان» تاکید بیشتر بر محتوای مردمی بود که خدا را شکر نتیجه گرفتم و به امید خدا در همین فضا هم خواهم ماند.

IMG15132908

کلیپ تولید شده برای شهدای مدافع حرم

عنوان ویدیو : دانلود ویدئو / کلیپ / فیلم ارغوان

توضیحات بیشتر : حوزه هنری استان البرز کلیپ تولید شده برای شهدای مدافع حرم ارغوان مدافع حرم شهید خانواده شهدا حوزه هنری استان البرز

جایگشت : حوزه هنری استان البرز clip video film فیلم کلیپ خانواده شهدا ویدیو شهید مدافع حرم clip video film فیلم کلیپ خانواده شهدا ویدیو شهید مدافع حرم حوزه هنری استان البرز clip video film فیلم کلیپ خانواده شهدا ویدیو شهید مدافع حرم حوزه هنری استان البرز video film فیلم کلیپ خانواده شهدا ویدیو شهید مدافع حرم clip حوزه هنری استان البرز film

* * * * * * * * * * * * * *

ز کودکی خادم این تبار محترمم  /  چونان حبیب مظاهر مدافع حرمم

به قصد حفظ حریم حرم به پا خیزم  /  کنار لشکر عشاق حسین هم قدمم

اگر که حرمت این بارگه شکسته شود  /  و یا اگر که ره کرببلا بسته شود

چونان زنم به پیکر غاصب شام و عراق  /  که بند بند وجودش ز هم گسسته شود

حکم دفاع از حرم ز شاه نجف دارم  /  برم برم حرم هماره جان به کف دارم

هدف فقط رهایی عراق و سوریه نیست  /  مسیرم از حلب است قدس را هدف دارم

* * * * * * * * * * * * * *

دانلود کلیپ ارغوان (دانلود نماهنگ ارغوان) درباره مدافعان حرم

«هدف فقط رهایی عراق و سوریه نیست/ مسیرم از حلب است قدس را هدف دارم»

««« دانلود نماهنگ از اینجا »»»

* * * * * * * * * * * * * *

منبع : کیهان

——————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “مسیرم از حلب است؛ قدس را هدف دارم …”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط