گوشه ای مختصر از زندگی شهید حاج حمید تقوی فر

شهید حمید تقوی فر سردار سامرا - عکس های شهید تقوی فر سردار سامرا - شیر سامرا- عکس های فرمانده و قائد سامر در جنگ با داعش -شهید حمید تقوی فر- جاج حمید تقوی فر فرمانده سامرا در جنگ علیه داعش- 14 ستاره- مستشاران نظامی ایران در عراق- داعش در عراق- مبارزه با داعش- Iranians are fighting Isis- ISIL or ISIS are a group of Wahhabis- Saudi Arabia is the center of Wahhabism- 14setare.com

۳۱ سال روزه ‌داری و فرماندهی بی سلاح در خط مقدم از جمله شاخصه‌ های رفتاری و مدیریتی حاج حمید تقوی فر بود که موجب میشد از سایر فرماندهان متمایز باشد.

به گزارش “چهارده ستاره“، حاج حمید تقوی ‌فر از جمله فرماندهان اطلاعات و عملیات دوران دفاع مقدس است که مأموریت ‌های برون مرزی متعددی را در طول حیاتش انجام داده است.

با آغاز تحرکات گروه تروریستی داعش در منطقه، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی او را به عنوان فرمانده محور سامرا معرفی میکند. این فرمانده مجاهدی نستوه و سراسر اخلاص و بیزار از پست و مقام دنیوی بود که سرانجام در ششم دی‌ ماه ۱۳۹۳ پس از ماه صفر در منطقه عزیزبلد در سامرا در حالی که پیشرو تمام نیروهایش بود پس از آزادسازی کیلومترها مناطق مسکونی از چنگال داعش در زیر آتش‌ رگبار آن حرامیان با اصابت دو گلوله به پهلویش در میدان جنگ به شهادت رسید. پیکر این فرمانده در گلزار شهدای اهواز در جوار مزار پدر شهیدش به خاک سپرده شده است.

۳۱ سال روزه‌ داری

پروین مرادی همسر شهید حاج حمید تقوی فر روایت میکند :
۳۱ سال روزه‌ دار بود. دلیل این روزه داری نیز به سال ۶۲ باز میگردد که پدرش در عملیات خیبر به شهادت رسید. پدر ایشان وصیت کرده بودند که روزه‌ های قضایش را حاج حمید بر عهده بگیرد. پس از آن سال ۶۴ نیز برادر حاج حمید به شهادت می‌رسد. حاجی روزه ‌های برادرش را نیز ادا میکند تا اینکه پس از پایان روزه‌ های قضا، حاج حمید تا هنگام شهادت این کار را انجام می‌ دهد.
یکی از همرزمان حاج حمید تقوی فر می‌ گوید :
چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن هرگاه وقت وعده ناهار می‌ رسید خودش سفره را پهن میکرد و هنگام خوردن به گونه‌ ای که ما متوجه نشویم مشغول انجام کاری میشد. از همین رو یادم نمی‌ آید که تاکنون وعده ناهار را با یکدیگر خورده باشیم. این روزه‌ داری تاثیری بر عملکرد جسمانی و فرماندهی‌ اش نداشت و همواره ماموریت‌ هایی که به او محول میشد را به خوبی انجام میداد.

«زبان» سلاحش بود

یکی دیگر از ویژگیهای فرماندهی حاج حمید این بود که با خودش اسلحه‌ ای حمل نمیکرد. شاید برای افرادی این سوال باشد که چگونه این موضوع شدنی است ؟!
باید گفت که زبان حاج حمید سلاح او بود. خودش نیز در مستندی که از او به یادگار مانده است به این مساله اشاره دارد. حاج حمید بر اساس آداب اسلامی و قرآنی رفتار کرد. ایمان و عمل صالح او موجب شده بود تا هنگامی که صحبت میکند بر نیروهایش اثرگذار باشد. نیروها نیز هنگامی که متوجه می ‌شدند که فرمانده‌ شان با یک سربند که به یک چوب دستی بسته شده است و در خط مقدم نبرد حضور دارد شجاع می‌ شدند و همراه فرمانده‌ شان به مقابله با دشمن می‌ پرداختند.

عکسهای شهید حاج حمید تقوی فر شیر سامرا

Image result for ‫شهید حاج حمید تقوی فر‬‎
Image result for ‫شهید حاج حمید تقوی فر‬‎
Image result for ‫شهید حاج حمید تقوی فر‬‎
Image result for ‫شهید حاج حمید تقوی فر‬‎
Image result for ‫شهید حاج حمید تقوی فر‬‎
Image result for ‫شهید حاج حمید تقوی فر‬‎
Image result for ‫شهید حاج حمید تقوی فر‬‎
منبع : ایسنا

————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “گوشه ای مختصر از زندگی شهید حاج حمید تقوی فر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.