پربازدید های اخبار بین المللمحور مقاومت

محاصره قدس توسط نظامیان اشغالگر اسرائیل

-X محور مقاومت X محور مقاومت در برابر داعش و اسرائیل X اسرائیل X رژیم صیونیستی X قدس X بیت المقدس فلسطین X فلسطین X حمله نظامیان اسرائیلی به فلسطینیان X چرا ایران به سوریه و لبنان و فلسطین کمک میکند ؟ X صهیونیست تروریست X 14 ستاره X 14setare.com X روز قدس X روز جهانی قدسA Palestinian woman takes a picture as Israeli police walk in front of the Dome of the Rock during clashes with stone-throwing protesters in Jerusalem's Old City

نیروهای اشغالگر اسرائیل همزمان با نزدیک شدن به روز جهانی قدس و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، به صورت گسترده در محله ‌ها و خیابان ‌های شهر اشغالی قدس مستقر شدند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، نیروهای اشغالگر اسراییل هر روز در محله ها و خیابان های قدس اشغالی استقرار پیدا کرده و موانع نظامی در کوچه ها و خیابان های بخش قدیمی قدس قرار داده اند.

محاصره قدس توسط نظامیان اشغالگر اسرائیل

نیروهای اشغالگر اسراییل هر روز در محله ها و خیابان های قدس اشغالی استقرار پیدا کرده و موانع نظامی در کوچه ها و خیابان های بخش قدیمی قدس قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، پلیس رژیم صهیونیستی پیش از این اعلام کرده بود که نیروهای خود را در سراسر شهر قدس به منظور آنچه «حفظ امنیت در شهر در ماه رمضان» خواند، مستقر میکند.

بر پایه این گزارش، نیروهای اشغالگر در ورودی مسجد الاقصی جوانان فلسطینی را توقیف کرده و آنها را به دقت مورد بازرسی قرار می دهند.

در همین رابطه همزمان با نزدیک شدن به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، خطیب مسجد الاقصی فلسطینیان را به حضور گسترده در مسجد الاقصی و شهر اشغالی قدس فراخواند.

«عزام الخطیب» مدیر کل اداره اوقاف اسلامی و مسجد الاقصی خواستار عزیمت فلسطینیان به سوی مسجد الاقصی شد و تاکید کرد که زیارت شهر قدس و حمایت از پایداری ساکنان آن یک تکلیف ملی است.

وی گفت :

زیارت مسجد الاقصی و شهر قدس تکلیف ملی است زیرا این شهر یک شهر عربی، فلسطینی و اسلامی است و حضور دائمی در این شهر برای حمایت از پایداری ساکنان آن و تاکید بر این مسئله که آنها تنها نیستند، یک امر ضروری است.

خطیب اظهار داشت :

صدها هزار نمازگزار فلسطینی روز گذشته در مسجد الاقصی برای بجا آوردن سومین نماز جمعه ماه رمضان حضور پیدا کردند اما به دلیل ممانعت اشغالگران و جلوگیری از ورود افراد زیر ۴۵ سال به قدس، عدم حضور جوانان در میان نمازگزاران کاملأ محسوس بود.

شهرک نشینان در نابلس راه را به روی فلسطینیان بستند.

گروهی از شهرک نشینان مسلح شب گذشته جاده روستای برقه بزاریا در شمال غرب نابلس را به روی فلسطینیان بستند.

غسان دغلس مسئول پرونده شهرک سازی در شمال کرانه باختری گفت که شهرک نشینان مسلح جاده مذکور را بسته و مانع عبور و مرور شهروندان فلسطینی شدند.

منبع : تسنیم

——————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “محاصره قدس توسط نظامیان اشغالگر اسرائیل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط