پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

معرفی حریفان ایران در راه المپیک / لهستان

لهستان- معرفی حریفان-X تیم ملی والیبال لهستان X انتخابی المپیک ریو X مسابقات انتخابی والیبال المپیک 2016 X لهستان X تیم والیبال لهستان X ایران لهستان X 14 ستاره X 14setare.com X نتایج مسابقات انتخابی المپیک والیبال

تیم ملی لهستان ششمین حریف ایران در راه رسیدن به ریو است. لهستانی ها پس از شکست دادن خروسها در روز دوم نشان دادند که برای کسب سهمیه ریو پا به توکیو گذاشته اند و سرانجام در پایان روز پنجم موفق به انجام این مهم شدند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در راه رسیدن به ریو و شکستن طلسم ۵۲ ساله با ۷ تیم لهستان، فرانسه، ژاپن، چین، استرالیا، ونزوئلا و کانادا رقابت سخت و نفس گیری دارد و می بایست بر اساس برنامه اعلام شده از هشتم تا شانزدهم خرداد ماه، هفت دیدار سنگین برگزار نماید.

والیبالیست های ایران در نخستین دیدار خود موفق شدند تیم استرالیا را با نتیجه قاطعانه ۳ بر صفر شکست دهند. در دومین دیدار خود با نتیجه ۳ بر ۲ از سد کانادا گذشتند. اما سومین بازی خود را با نتیجه ۳ بر ۰ به فرانسه واگذار کردند تا اولین شکست خود را در راه رسیدن به ریو تجربه کنند. در چهارمین دیدار هم در مقابل ژاپن میزبان با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی رسید. چین پنجمین حریف ایران در این رقابت ها بود که بلند قامتان ایران موفق شدند در یک دیدار سخت و نفس گیر با نتیجه ۳ بر ۲ از سد آنها بگذرند.

اما لهستان در نخستین دیدار به مصاف کانادا رفت و ۳ بر ۲ از سد کانادایی ها گذشت. در دومین دیدار نیز با همین نتیجه از سد فرانسه قهرمان لیگ جهانی گذشت. در سومین دیدار ژاپن میزبان را در ۳ ست متوالی شکست داد و در چهارمین دیدار خود به سختی و با نتیجه ۳ بر ۲ از سد چین گذشت. در پنجمین بازی هم در یک دیدار نه چندان دشوار و با نتیجه ۳ بر صفر ونزوئلا را با شکست بدرقه کرد تا در پایان روز پنجم تنها تیم بدون شکست این رقابت ها نام گیرد و صعود خود را نیز به المپیک ریو قطعی کند.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده ‌بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶

در پایان این مسابقات ۳ تیم برتر و بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک ریو را خواهند گرفت. درصورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم نیز به المپیک خواهد رفت. درصورت حضور یک تیم آسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم از هر قاره ای که باشد به المپیک خواهد رفت. بنابراین ایران برای صعود قطعا باید در جمع ۴ تیم برتر قرار بگیرد یا در صورت پنجم شدن تیمی اسیایی را بالاتر از خود در جدول نبیند.

۶-لهستان

رنکینگ جهانی : ۲

تاریخ بازی با ایران : شنبه ۱۵ خرداد ساعت ۱۱:۱۰ به وقت تهران

بی شک یکی از جدی ترین رقبای ما در میدان بزرگ ژاپن تیم لهستان است. تیم ملی والیبال لهستان به بهره مندی از بازیکنان بزرگ و کادر فنی قوی و داشتن سبکی خاص در والیبال جهان شهره است. همین امر سبب شده که همه تیمهای شرکت کننده در انتخابی المپیک ریو از ضعیف ترین تا قوی ترین تیم نگران دیدار خود برابر این تیم اروپایی باشند.

والیبال در کشور لهستان ورزشی سنتی محسوب میشود که در طول تاریخ این رشته ورزشی دچار فراز و نشیب زیادی شده است. با این حال والیبال نقش پررنگی در توسعه ورزش کشور لهستان ایفا کرده است. آن ها اولین حضور بین المللی خود در سال ۱۹۴۹ در رقابتهای قهرمانی والیبال جهان تجربه کردند.

نتایج اخیر لهستان

تیم ملی لهستان در فاصله چند روز مانده تا آغاز رقابتهای انتخابی المپیک ریو، طی یک دیدار دوستانه به مصاف ایران رفتند و با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب بلند قامتان ایرانی شدند.

دیدارهای رودررو با ایران

لهستان تاکنون ۱۲ مرتبه برابر والیبال ایران قرار گرفته و اکثرا پیروز میدان بوده است. لهستانی ها تاکنون ۸ بار در برابر ایران پیروز بوده و ۴ مرتبه هم طعم تلخ شکست را چشیده اند.

* ایران ۳ – لهستان ۲ —–> جام جهانی ۲۰۱۳

* ایران ۳ – لهستان ۱ —–>لیگ جهانی۲۰۱۴

* ایران ۳ – لهستان ۰ —–> لیگ جهانی۲۰۱۴

* لهستان ۳- ایران ۱ —–> لیگ جهانی ۲۰۱۴

*لهستان ۳ – ایران ۰ —–> لیگ جهانی ۲۰۱۴

*لهستان ۳ – ایران ۱ —–> قهرمانی جهان ۲۰۱۴

*لهستان ۳ – ایران ۱ —–> لیگ جهانی ۲۰۱۵

*لهستان ۳- ایران ۲ —–> لیگ جهانی ۲۰۱۵

*ایران ۳- لهستان ۲ —–> لیگ جهانی ۲۰۱۵

*ایران ۱- لهستان ۳ —–> لیگ جهانی ۲۰۱۵

*لهستان ۳- ایران ۱ —–> جام واگنر ۲۰۱۵

*لهستان ۳ – ایران ۲ —–> جام جهانی ۲۰۱۵

آمار حضور لهستان در رویدادهای مهم بین المللی

* المپیک

تعداد حضور: ۸دوره

اولین حضور: ۱۹۶۸

بهترین نتیجه: قهرمان ۱۹۷۶

* قهرمانی جهان

تعداد حضور: ۱۵ دوره

اولین حضور:۱۹۴۹

بهترین نتیجه: قهرمان ۱۹۷۴ و ۲۰۱۴

* جام جهانی

تعداد حضور: ۶ دوره

اولین حضور: ۱۹۶۵

بهترین نتیجه: نایب قهرمانی ۱۹۶۵ و ۲۰۱۱

* لیگ جهانی

تعداد حضور: ۱۸دوره

اولین حضور: ۱۹۹۸

بهترین نتیجه: قهرمان ۲۰۱۲

اسامی بازیکنان لهستان در انتخابی المپیک ریو

استفان آنتیگا مربی ۳۶ ساله فرانسوی تیم ملی لهستان است که این تیم را در مسابقات انتخابی المپیک ریو همراهی خواهد کرد. فیلیپ بلین و وژکیچ جاناس دستیاران این سرمربی فرانسوی خواهند بود.

پیوتر نواکوفسکی، ویچیخ گژب، داویدکونارسکی، گژگوش پایانگ، یاکوب یرش، بارتوش کورک، کارول کلوس، آندری ورونا، بارتولومیو بولژ، فابیان دیژیزگا، گژگوش لوماچ، میخائیل کوبیاک، پیوتر گاسک، میخال کنجیرسکی، پاول زاتورسکی، مارچین موزدونک، ماتئوش میکا، رافال بوشک، بارتوش بدنوژ، ماتئوش بینیک، آرتور شالپوک و پاول ویسکی بازیکنان تیم ملی لهستان خواهند بود.

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی لهستان در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ :

هشتم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ : لهستان ۳ – ۲ کانادا

نهم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ : لهستان ۳ – ۲ فرانسه

یازدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۴:۴۵ : ژاپن ۰ – ۳ لهستان

دوازدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ : چین ۲ – ۳ لهستان

سیزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ : ونزوئلا ۰- ۳ لهستان

پانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰ : ایران – لهستان

شانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۱:۱۰: لهستان – استرالیا

لهستان- معرفی حریفان-X تیم ملی والیبال لهستان X انتخابی المپیک ریو X مسابقات انتخابی والیبال المپیک 2016 X لهستان X تیم والیبال لهستان X ایران لهستان X 14 ستاره X 14setare.com X نتایج مسابقات انتخابی المپیک والیبال

منبع : مشرق نیوز

————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “معرفی حریفان ایران در راه المپیک / لهستان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط