پربازدید های اخبار اقتصادی

قیمت انار شب یلدا چقدر است ؟

%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%b1-%d8%b4%d8%a8-%da%86%d9%84%d9%87 - - 14 ستارهX 14setare.comX انارX بازار شب یلدا - شب یلدا - قیمت میوه

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: هر کیلو انار در بازار رقمی بین ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است و مردم میتوانند از اکنون، انار مورد نیاز برای رسم شب یلدا را خریداری و نگهداری کنند.

به گزارش چهارده ستاره، مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: هر کیلو انار در بازار رقمی بین ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است و مردم میتوانند از اکنون، انار مورد نیاز برای رسم شب یلدا را خریداری و نگهداری کنند.

قیمت انار شب یلدا چقدر است ؟

حسن پور مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، در مورد آخرین وضعیت توزیع انار در بازار با توجه به نزدیک بودن شب یلدا و پیشگیری از افزایش قیمت آن اظهار داشت: امسال حدود یک میلیون و ۷۰ هزار تن انار در سراسر کشور برداشت کرده‌ایم و تولید آن با مشکلی روبه‌رو نشده و انارهای تولیدی کیفیت خوبی هم دارند.

وی افزود: برداشت انار به حدی مطلوب بوده که بخشی از انار تولیدی به کشورهایی همچون روسیه و کشورهای حوزه دریای خزر و بخشی هم به کشورهای اروپایی صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق اطلاعات موجود برای پایان آذرماه انار مورد نیاز توسط بخش خصوصی در انبارها ذخیره شده، خاطرنشان کرد :

۱۰ رقم تجاری انار داریم که اکنون رقم ملس ساوه، رباب نیریز، نادری اصفهان و شیشک خراسان که قابلیت نگهداری در انبارها را دارند، اکنون در انبارهای فنی و در شرایط مطلوب نگهداری می‌شوند.

خبرنگار پرسید در سالهای گذشته قیمت انار شب یلدا تا کیلویی ۱۰ هزار تومان هم رسید و امسال پیشبینی شما چیست، که گفت :

البته این بخش را باید بخش بازرگانی وزارت جهاد پاسخ بگوید، اما اکنون هر کیلو انار در بازار رقمی بین ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است و مردم می‌توانند از اکنون، انار مورد نیاز برای رسم شب یلدا را خریداری و نگهداری کنند.

منبع : فارس

——————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “قیمت انار شب یلدا چقدر است ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.