پربازدید های اخبار ورزشیسایر ورزش ها

قهرمانی والیبالیست ها و نقره شیرین فوتبالیست ها

iran-%d9%88%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%be%db%8c%da%a9-%d8%b1%db%8c%d9%88-201 - جاوید احسانی شکیب برنده مدال برنز پرتاب وزنه ریو۲۰۱۶٬ - %d8%b2%d9%87%d8%b1%d8%a7-%d9%86%d8%b9%d9%85%d8%aa%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d9%84%d9%86%d8%af%d9%86-%db%8c%da%a9-%d8%b7%d9%84%d8%a7-%d9%88-%db%8c%da%a9-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%b2-%d8%a8%d8%af -زهرا نعمتی تیرانداز کشورمان در رشته‌ی ریکرو انفرادی پارالمپیک، در فینال با نتیجه‌ی ۶ بر ۴ تیرانداز چین را شکست داد و قهرمان پارالمپیک شد. - حامد امیری نماینده‌ی کشورمان در رشته‌ی پرتاب وزنه کلاس F55 با پرتابی به طول ۱۱٫۴۰ رکورد جهان را شکست و موفق به کسب مدال ارزشمند نقره‌ی پارالمپیک شد - - X - زهرا نعمتی برنده مدال طلا تیراندازی با کمان ریو۲۰۱۶- مدال نقره فوتبال هفت نفره ایران در پارالمپیک ریو۲۰۱۶- حامد امیری نقره پرتاب وزنه ریو۲۰۱۶- محسن کاییدی برنده مدال برنز پرتاب وزنه ریو۲۰۱۶- جواد حردانی برنده مدال برنز پرتاب وزنه ریو۲۰۱۶- پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو- جدول توزیع مدالی پارالمپیک۲۰۱۶- کاروان ایران در پارالمپیک کاروان منا- ۱۴ ستاره- ۱۴setare.com - دیدار دو تیم فوتبال هفت نفره ایران و اوکراین در فینال با تساوی یک بر یک به پایان رسید؛با گل وقت اضافه اوکراین تیم هفت نفره فوتبال ایران نقره ای شد. جاوید احسانی شکیب نماینده‌ی کشورمان در رشته‌ی پرتاب وزنه با پرتابی به طول ۱۴٫۱۳ موفق به کسب مدال ارزشمند برنز شد - جواد حردانی برنز پارالمپیک ریو۲۰۱۶ - جواد حردانی با مدال برنزی که بدست آورد موفق به کسب ۱۷امین مدال کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۱۶ شد-

با کسب مدال طلای والیبالیست های ایرانی در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ و مدال ارزشمند نقره فوتبالیست های نابینای ۵ نفره ایرانی، کاروان ایران در مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ توانست به رتبه پانزدهم پارالمپیک دست یابد.

به گزارش “چهارده ستاره“، با کسب مدال طلای والیبالیست های ایرانی و مدال ارزشمند نقره فوتبالیست های نابینای ۵ نفره ایرانی، کاروان ایران در مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ توانست با کسب ۸ طلا، ۹ نقره و ۷ برنز در رتبه پانزدهم پارالمپیک ریو دست یابد.

مدال ۲۳ برای کاروان ایران / تیم ملی فوتبال پنج نفره نایب قهرمان پارالمپیک ریو شد

تیم فوتبال پنج نفره ایران با شکست مقابل برزیل به عنوان نایب قهرمانی پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک دست پیدا کرد.

به گزارش “چهارده ستاره” و به نقل از مهر، تیم فوتبال پنج نفره ایران در بازی پایانی این رقابتها که در ورزشگاه تنیس المپیک پارک برگزار شد با نتیجه یک بر صفر مقابل میزبان رقابتها، برزیل، که قهرمان تمام ادوار پارالیمپیک هم هست شکست خورد و از کسب مدال طلا بازماند.

نکته قابل توجه و نویدبخش برای فوتبال پنج نفره ایران این است که این نخستین مدال فوتبالیست های نابینای کشورمان در پارالمپیک محسوب می شود و پس از موفقیت این تیم در بازی های پاراآسیایی اینچئون، می توان امیداوارانه به آینده این رشته در کشور نگاه کرد.

تیم ایران با ترکیب میثم شجاعیان، امیر پوررضوی، حسین رجب پور، بهزاد زادعلی اصغر و احمدرضا شاه حسینی از سوی جواد فلفلی مقابل برزیل صف آرایی کرد.

برزیل که از حمایت تماشاگران خودی بهره می برد در دقیقه ۱۲ از سوی ریکاردینیو به گل رسید.

در ابتدای نیمه دوم زادعلی اصغر به دلیل آسیب دیدگی جای خود را به صادق رحیمی داد. دقایقی بعد رسول باصری به جای رجب پور وارد میدان شد تا نتیجه به سود ایران عوض شود. زادعلی اصغر در دقیقه ۳۶ بار دیگر به میدان فراخوانده شد.

تیم فوتبال نابینایان ایران در ادامه بازی قابل قبولی از خود برجای گذاشت هرچند که موقعیت های خطرناک برزیلی های میزبان بیشتر بود با این حال بازی با همان نتیجه یک بر صفر به پایان رسید.

ذکر این نکته لازم و ضروری است که تیم ملی فوتبال نابینایان ایران تحت تاثیر مرگ نابهنگام بهمن گلبارنژاد، تنها دوچرخه سوار پارالمپیکی ایران، قرار داشت.

Image result for ‫نایب قهرمانی فوتبال پنج نفره‬‎

قهرمانان والیبال نشسته ۶ ستاره شدند / ایران ۳ – بوسنی ۱؛ پایان طلایی در پارالیمپیک تلخ

تیم ملی والیبال ایران با برد مقابل بوسنی ششمین طلا خود در پارالیمپیک را به ویترین افتخارات خود اضافه کرد تا ضمن این برد انتقام شکست فینال پارالمپیک لندن را هم از حریف گرفته باشند.

به گزارش “چهارده ستاره“، رقابت فینال والیبال نشسته پارالیمپیک ریو از دقایقی پیش آغاز شد و تیم ملی ایران در دیداری سنتی به مصاف بوسنی رفتند تا برنده این دیدار طلا پارالیمپیک ۲۰۱۶ را بر گردن بیاویزد. فینال پارالیمپیک لندن را بوسنی پیروز شده بود و این بار ایرانی ها با جدیت بسیاری بازی را آغاز کردند و از همان ابتدا شاگردان بهمن رضایی حاکم میدان بودند. ایران صاحب ۵ مدال طلا پارالیمپیک و ۲ نقره این رقابت ها است که پر افتخارترین تیم این رویداد بزرگ محسوب می شوند.

در کنار بهمن رضایی، علی رضا معمری و بهمن تاروردی به عنوان مربی و دکتر صفری به عنوان پزشک روی نیمکت فنی ایران نشستند و ابوالفضل اولیایی، صادق بیگدلی، مهدی بابادی، آرش خرمالی، عیسی زیراهی، رمضان صالحی حاجی کلایی، میثم علیپور، داود علیپوریان، حسین گلستانی، مجید لشکر صنمی، مرتضی مهرزاد، مهرزاد مهروان بازیکنان تیم را تشکیل می دادند.

کاپیتان علیپوریان با تجربه بالایی که داشت بازی را بسیار مسلط آغاز کرد تا در همان ابتدا اختلاف دو تیم به ۶ امتیاز برسد. صادق بیگدلی دیگر ستاره ایران در ابتدا بازی بودند تا اینکه در ۳ دنده جلویی میدان مرتضی مهرزاد هم به میدان آمد تا توانایی خود را در اختیار تیم بگذارد. اسپک های او از ارتفاع بالا و دفاع های به موقع اختلاف را زیاد کرد اما بازی در پایان ست اول نزدیک شد. ست اول در نهایت با پیروزی ۲۱ بر ۲۵ ایران به پایان رسید.

ست دوم شرایطی مشابه ست اول داشت اما با این تفاوت که بوسنی تیم برتر میدان بود. آنها در همان ابتدا اختلاف زیادی را ایجاد کردند تا کار برای جبران سخت شود. ایران در میانه های راه به بازی بازگشت اما جبران تقریبا غیرممکن شده بود و در نهایت ست دوم با امتیاز مشابه ۲۵ بر ۲۱ به سود بوسنی به اتمام رسید تا ست های چهارم یا پنجم تکلیف طلا پارالیمپیک ۲۰۱۶ ریو را مشخص کند.

ابتدای ست سوم با کارت قرمز برای علیپور آغاز شد اما ایران تیم مسلط میدان بود و اختلاف بسیاری در آغاز بازی به دست آمد. دفاع های پی در پی، ضربات دقیق به نقاط خالی میدان، توپ گیری های به موقع و سرویس های موفق ایران را به تیم برتر زمین تبدیل کرد تا ۲۵ بر ۱۸ نتیجه ست سوم باشد.

ست چهارم با شروع طوفانی ایرانی ها همراه بود. پیروزی در این بازی و انتقام فینال پارالیمپیک لندن عزم ایرانی ها برای برد را بیشتر از همیشه کرده بود به طوری که اختلاف باور نکردنی ۱۰ امتیازی از همان امتیارات ابتدایی بین دو تیم به وجود آمد. در نیمه های ست چهارم قهرمانی ایران و برد در این بازی مسجل شده بود و در نهایت شاگردان هادی رضایی با پیروزی ۲۵ بر ۱۵ برنده ست چهارم و بازی شدند تا ششمین طلا والیبال نشسته در پارالیمپیک به ویترین افتخارات ایران اضافه شود.

نکته جالب این پارالیمپیک شکست یک ستی در طول تورنمنت بود به طوری که باخت در ست دوم مقابل بوسنی در دیدار فینال تنها ستی بود که ایران موفق به پیروزی مقابل حریف نشد. این قهرمانی کمتر از ۲۴ ساعت از درگذشت ناگوار بهمن گلبارنژاد به دست آمد تا این پارالیمپیک تلخ با طلا والیبال نشسته به پایان برسد. شب گذشته تولد مرتضی مهرزاد دوست داشتنی بود، بازیکن ۲۴۶ سانتی متری ایران که توجه پارالیمپیک را به خودش جلب کرده بود. او می گفت بهترین هدیه برای او قهرمانی در این پارالیمپیک خواهد بود که او به آرزویش رسید.

Image result for ‫طلای والیبال نشسته در ریو‬‎

Image result for ‫طلای والیبال نشسته در ریو‬‎

تمام مدال آوران ایران در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ :

طلا : ساره جوانمردی (۲ طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه‌برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان)، والیبال نشسته

نقره : سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه‌ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه)، سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)، حامد امیری (پرتاب وزنه)، فوتبال هفت نفره، فوتبال پنج نفره

برنز : پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب وزنه)، جواد حردانی (پرتاب نیزه)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و جاوید احسانی شکیب (پرتاب وزنه)

پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به ‌میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شد و تا ۲۸ شهریورماه ادامه داشت. به این ترتیب کاروان ورزش ایران در پارالمپیک ریو به رتبه پانزدهم دست یافت.

منبع : ورزش سه

————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “قهرمانی والیبالیست ها و نقره شیرین فوتبالیست ها”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط