پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

قهرمانی شیلی در کوپا آمریکا با شکست آرژانتین

قهرمانی شیلی-X آرژانتین X آرژانتین شیلی X تیم ملی فوتبال شیلی X شیلی X تیم ملی فوتبال آرژانتین X 14 ستاره X 14setare.com X تصاویر کوپا آمریکا X فینال کوپاآمه ریکای 2016 X کوپا 2016 X کوپا آمه ریکا X لیونل مسی X Lionel Messi X Copa America Cup

تیم ملی شیلی برای دومین بار متوالی موفق شد در فینال کوپا آمه‌ر یکا و در ضربات پنالتی،‌آرژانتین را شکست داده و قهرمان آمریکای جنوبی شود.

به گزارش “۱۴ ستاره“، در حالی که دیدار دو تیم در مرحله گروهی با شکست شیلی همراه بود و آرژانتین در تمام مراحل این رقابتها توانسته بود بردهای خوبی مقابل رقیبان به دست آورد،‌ در نهایت این شیلی بود که برنده دیدار فینال بود و آرژانتین و مسی بار دیگر دستشان از جام کوتاه ماند.

ستاره دیدار بدون شک کلودیو براوو، گلر شیلی بود. او در وقت ‌های اضافه، ضربه سرجیو آگوئرو را با نوک انگشتانش از درون دروازه بیرون کشید و در ضربات پنالتی نیز پس از آنکه مسی ضربه اش را به آسمان زد،‌ براوو توانست ضربه پنالتی بیلیا را مهار کند.

به این ترتیب بود که آرژانتین برای سومین بار بار در سه سال اخیر، در فینال ها مغلوب می ‌شود و سومین جام را نیز از دست می ‌دهد.

شیلی با دو تغییر نسبت به بازی نیمه نهایی که ۲-۰ مقابل کلمبیا پیروز شده بود در میدان ظاهر میشد. آرتورو ویدال که به دلیل محرومیت در دیدار قبل نتوانسته بود تیمش را همراهی کند، ‌در این دیدار از ابتدا در ترکیب شیلی حضور داشت. همچنین دیاز نیز توانسته بود از ابتدا به میدان برود. در آن سوی میدان، دی‌ ماریا که از مرحله گروهی مصدوم شده بود، به جای اسکیل لاوتزی مصدوم به میدان رفت و بیلیا جانشین آگوستو فرناندس شده بود.

تصمیم عجیب داور، اخراج دیاز در دقیقه ۲۸ بازی بود. او که در دقیقه ۱۶روی مسی خطا کرده بود و کارت گرفته بود،‌ به خاطر یک خطای دیگر روی مسی کارت زرد دوم را در فاصله ۱۲ دقیقه از کارت اول دریافت کرد و از زمین اخراج شد و این در حالی بود که اعتراضات بسیاری به این تصمیم داور انجام شد.

در حالی که به نظر می ‌رسید کنترل بازی از دست داور خارج شده، او روی صحنه تکل مارکوس روخو روی ویدال، اخراج دیاز را جبران کرد و مدافع آرژانتین را با کارت قرمز مستقیم روبرو کرد که این تصمیم هم با اعتراضات بسیاری همراه بود.

مثل فینال جام جهانی، گونزالو هیگواین در این فینال نیز یک موقعیت طلایی را به دست آورد که خیلی راحت آنرا از دست داد. ضربه او که قصد داشت به صورت چیپ از بالای سر کلودیو براوو وارد دروازه شود،‌ با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت. همینطور سرجیو آگوئرو که در دقیقه ۸۵ روی حرکت دیدنی مسی صاحب توپ شد ولی ضربه او نیز با واکنش خوب براوو روبرو شد.

به این ترتیب، مانند فینال سال گذشته، سرنوشت دیدار فینال به ضربات پنالتی کشیده شد و بار دیگر شیلی توانست به قهرمانی برسد و باز هم دست مسی و یارانش از یک جام ملی دور ماند تا این حسرت همچنان برای او و آرژانتینی ها ادامه داشته باشد.

مسی در این دیدار یک ضربه پنالتی را از دست داد.

منبع : ورزش سه

——————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “قهرمانی شیلی در کوپا آمریکا با شکست آرژانتین”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط