پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

قهرمانی تیم بسکتبال جوانان ایران در آسیا

جشن قهرمانی بسکتبال جوانان ایران در آسیا - بسکتبال- تیم ملی بسکتبال ایران- تیم ملی بسکتبال جوانان ایران- 14 ستاره- 14setare.comX جشن قهرمانی تیم ملی بسکتبال جوانان- عکس های قهرمانی جوانان بسکتبالیست ایران در قهرمانی 2016 آسیا- نمایندگان ایران در جام جهانی بسکتبال جوانان 2016- قهرمانی تیم بسکتبال جوانان ایران

تیم ملی بسکتبال جوانان ایران با غلبه بر تیم ژاپن به مقام قهرمانی بسکتبال آسیا رسید.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی بسکتبال جوانان ایران با غلبه بر تیم ژاپن به مقام قهرمانی بسکتبال آسیا رسید.

این پیروزی در میانه تشویق یک پارچه هواداران و در شرایطی به دست آمد که قرمزپوشان ایران با تسلط بارها و بارها تماشاگران حاضر در سالن را به وجد آوردند.

پیروزی ایران با نتیجه ۷۱ ـ ۶۵ به دست آمد وگرچه در لحظات پایانی ژاپنی ‌ها قصد داشتند با تایم‌ اوت ‌های مکرر ضربآهنگ ایران را کاهش بدهند، اما جوانان ایران با موفقیت این دیدار را به سود خود تمام کردند. جوانان بسکتبال ایران که در بازی نیمه نهایی با غلبه بر تیم قدرتمند کره جنوبی و گرفتن انتقام شکست در دور گروهی این مسابقات به جام‌ جهانی صعود کرده بودند، با این پیروزی موفقیت خود را کامل کردند.

محمود گودرزی وزیر ورزش، شیخ سعود بن علی آل ثانی رئیس کنفدراسیون بسکتبال آسیا، حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی نیز از میهمانان ویژه این مسابقه بودند.

نکته جالب حضور گرم هواداران ژاپنی در سالن بسکتبال ورزشگاه آزادی بود که در کنار طرفداران ایرانی گرمای خاصی به ورزشگاه بخشیده بودند.

*کوارتر نخست این مسابقه ٢٣ بر ١٨ به سود ایران تمام شد و در کوارتر دوم نیز این شاگردان رضا نوری بودند که ١٢ بر ٨ پیروز شدند. با آغاز نیمه دوم جوانان ایران درخشیدند و در کوارتر سوم نیز ١٧ بر ١۴ برنده شدند. در کوارتر پایانی هم ایران بود که اجازه کار به حریفش نداد و در نهایت ۷۱ بر ۶۵ برنده و قهرمان شد. کوارتر چهارم با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود ژاپن تمام شد.

جالب اینکه جوانان ایران در دور مقدماتی به ژاپن باخته بودند اما با گرفتن انتقام شکست دیدار در مرحله گروهی جشن قهرمانی برپا کردند.

این سومین قهرمانی جوانان ایران در آسیا بود و پیش از این ایران در سالهای ٢٠٠۴ و ٢٠٠٨ به این عنوان رسیده بود.

ایران، ژاپن و کره جنوبی سال آینده در جام جهانی مصر به عنوان نمایندگان قاره آسیا به میدان خواهند رفت.

منبع : ورزش سه

—————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “قهرمانی تیم بسکتبال جوانان ایران در آسیا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط