پربازدید های سایر ورزش ها

رقابت اوسین بولت باز هم با خنده و شوخی

یوسین بولت و قهرمانی های پیاپی در المپیک ریو۲۰۱۶- X اوسین بولتX دونده جاماییکاییX 14setare.comX جاماییکاX دوومیدانیX چرا سیاه پوستان در دو و میدانی قهرمان میشوند ؟- دوی ۱۰۰ متر المپیک- دوی ۲۰۰ متر المپیک- دوی سرعت

رقابت های مرحله نیمه نهایی دوی ۲۰۰متر مردان گروه دوم در المپیک ریو ۲۰۱۶ دقایقی پیش به اتمام رسید و در پایان اوسین بولت جاماییکایی توانست با ثبت زمان ۱۹ ثانیه و ۷۸ صدم ثانیه به عنوان نفر اول گروه خود راهی مرحله بعدی شود.

به گزارش “۱۴ ستاره“، رقابت های مرحله نیمه نهایی دوی ۲۰۰متر مردان گروه دوم در المپیک ریو ۲۰۱۶ دقایقی پیش به اتمام رسید و در پایان اوسین بولت جاماییکایی توانست با ثبت زمان ۱۹ ثانیه و ۷۸ صدم ثانیه به عنوان نفر اول گروه خود راهی مرحله بعدی شود.

پس از یوسین بولت، آندره ده گراس از کانادا و آدام جمیلی از بریتانیا در مکان های بعدی قرار گرفتند.

یکی از نکات جالب توجه این مسابقه در لحظات پایانی این رقابت رقم خورد که بولت همچون مسابقات گذشته اش در المپیک ریو در گام های پایانی که از حریفان پیش بود، لبخند زد و سرعتش را آهسته کرد تا دونده کانادایی نیز به او برسد و تقریبا با هم و فقط با ۲ صدم ثانیه اختلاف با وی از خط پایان عبور کرد.

اوسین بولت چندین بار دیگر در المپیک ریو در مسابقاتش با لبخند از خط پایان عبور کرده بود تا گفته شود او المپیک را جدی نگرفته است.

اوسین بولت

پیش از این دونده اسطوره ای جامائیکا، در مسابقات دوی ۱۰۰ متر المپیک ریو نیز ضمن کسب مدال طلا بی سابقه ترین عکس در تاریخ رشتۀ دو را به ثبت رسانده بود.

در حالی که در دوی سرعت، تمام تمرکز دوندگان به جلو است تا بتوانند با اختلاف چند صدم ثانیه از رقیبان جلو بیفتند، اوسین بولت قهرمان اسطوره ای دوی سرعت، در مسابقات دوی ۱۰۰ متر المپیک، در لحظۀ عبور از خط پایان به سمت دوربین ها سر چرخانده و لبخند زد.

در عکسی که رسانه ها از آن به عنوان “لحظۀ استثنایی” و “بی نظیر” تعبیر کرده اند، همه دوندگان چهره ای خسته از جدیت در دوندگی دارند و تنها بولت است که چهره ای خندان و رو به دوربین دارد.

روزنامه انگلیسی “تلگراف”، لبخند بولت به دوربین را نشان دهندۀ تفاوت سطح بالای دوندۀ جامائیکایی با دیگر دوندگان ارزیابی کرده و نوشته بود :

یوسین بولت در لحظه ای که می بایست در آن در اوج تمرکز و فشار عصبی باشد، لبخند زد و این لبخند استثنایی به دوربین، بیانگر اعتماد به نفس اوست.

اوسین بولت که در مسابقه ۱۰۰ متر المپیک ریو به مدال طلا دست یافته بود، اکنون پس از فینالیست شدن در ۲۰۰ متر دوی سرعت مردان، می تواند تعداد مدال های المپیک خود را به چهار مدال طلا افزایش داده، اتفاقی که در تاریخ دوی المپیک بی سابقه است و تنها اوسین بولت به آن دست یافته است.

بولت

منبع : فردا نیوز

————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “رقابت اوسین بولت باز هم با خنده و شوخی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط