پربازدید های فوتبال ایران

قرعه کشی پرسپولیس در لیگ برتر + برنامه بازیها

لوگوی پرسپولیس- آرم پرسپولیس-پرسپولیس تهران X قرعه تیمهای لیگ برتری در لیگ شانزدهم X قرعه کشی لیگ ایران X قرعه کشی لیگ شانزدهم X قرعه کشی پرسپولیس در لیگ برتر X 14setare.com X 14 ستاره X برنامه بازی های پرسپولیس در لیگ شانزدهم

نکات خواندنی قرعه کشی و برنامه پرسپولیس در لیگ شانزدهم مشخص شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، مراسم قرعه کشی رقابتهای لیگ برتر در دوره شانزدهم امشب در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و تیمهای حاضر در این رقابت ها رقبای خود را شناختند. تیم فوتبال پرسپولیس تهران نیز در حالی که در اردوی اوکراین به سر می برد با حریفان خود در ۳۰ هفته پیش رو آشنا شد.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ با قرعه ای روبه رو شدند که میتوان گفت از هفته پنجم تا نهم آن بسیار دشوار و سرنوشت ساز است. البته شاگردان برانکو در دو هفته ابتدایی از تهران خارج نخواهندشد.

دربی پایتخت در هفته ششم به میزبانی پرسپولیس برگزار می شود آنها قبل و بعد از دربی دو بازی حساس مقابل تراکتور و سپاهان دارند که هر دو در خارج از خانه شان برگزار می شود.

البته شاگردان برانکو از هفته دهم به بعد با تیم های نسبتا آسان تری بازی دارند. اگر ذوب آهن یحیی گل محمدی را در هفته چهاردهم در نظر نگیریم. دیگر نکته جالب این است که سرخپوشان در هفته های سیزدهم و چهاردهم مهمان هستند و هیچگاه در نیم فصل اول بیش از دو هفته پیاپی در تهران بازی ندارند.

برنامه بازی های پرسپولیس در فصل شانزدهم به شرح زیر است :

هفته اول : سایپا – پرسپولیس

هفته دوم : پرسپولیس – فولاد

هفته سوم : گسترش فولاد – پرسپولیس

هفته چهارم : پرسپولیس – صبا

هفته پنجم : تراکتور سازی – پرسپولیس

هفته ششم : پرسپولیس – استقلال

هفته هفتم : سپاهان – پرسپولیس

هفته هشتم : پرسپولیس – نفت تهران

هفته نهم : استقلال خوزستان – پرسپولیس

هفته دهم : پرسپولیس – صنعت نفت

هفته یازدهم : پیکان – پرسپولیس

هفته دوازدهم : پرسپولیس – ماشین سازی

هفته سیزدهم : پدیده – پرسپولیس

هفته چهاردهم : ذوب آهن – پرسپولیس

هفته پانزدهم : پرسپولیس – سیاه جامگان مشهد

قرعه فصل تازه برای پرسپولیسی ها هم نکات امیدوارکننده دارد و هم نکات نگران کننده.

 

تاریک و روشن های قرعه پرسپولیس در لیگ برتر / قرمزها و ساندویچ شدن در دربی !!

پرسپولیسی ها امیدوارند تا چند هفته پایانی فصل در کورس قهرمانی باشند چون از هفته بیست و ششم تا سی ام قرعه مناسبی دارند.

نقاط روشن

۱٫ پرسپولیس از ۳ بازی از ۴ بازی اول خود د ر تهران به میدان خواهد رفت. سایپا، فولاد و صبا حریفان پرسپولیس در هفته های اول، دوم و چهارم خواهند بود.

۲٫ پرسپولیس در فصل گرم سال سفر به خوزستان نخواهد داشت. در حالی که استقلال در هفته دوم باید در اهواز به مصاف مدافع قهرمانی برود، پرسپولیس هر ۳ بازی خود مقابل تیم های خوزستانی را در شرایط آب و هوایی متعادل یعنی در پاییز، زمستان و بهار انجام خواهد داد.

۳٫ در ۶ هفته ابتدایی لیگ تیم برانکو دو بار از تهران خارج میشود که مقصد هر دو سفر شهر تبریز است، شهری که در مرداد و شهریور معمولأ آب و هوایی ایده آل برای انجام بازی فوتبال دارد. گسترش و تراکتورسازی در هفته های سوم و پنجم حریفان پرسپولیس در تبریز خواهند بود.

۴٫ هر چند در هفته های پایانی نیم فصل اول فشار زیادی به پرسپولیس وارد خواهد شد اما در هفته های پایانی لیگ قرعه این تیم آسان تر از رقبایش در راه قهرمانی است. پرسپولیس در هفته بیست و ششم با پیکان در تهران روبه رو می شود بعد در تبریز با ماشین سازی بازی میکند سپس در تهران مقابل پدیده و ذوب آهن قرار می گیرد و در هفته پایانی در مشهد مقابل شاگردان فرهاد کاظمی قرار خواهد گرفت. به این ترتیب اگر پرسپولیس تا هفته های پایانی در کورس قهرمانی باشد، شانس خوبی برای فتح جام خواهد داشت.

نقاط تاریک

۱٫ فصل گذشته پرسپولیس با تیمی مواجه میشد که بازی قبلی خود را مقابل سپاهان انجام داده بود. این بار اما هر تیمی به پرسپولیس می رسد پیش از آن با ماشین سازی بازی کرده است. از آنجا که ماشین سازی یکی از تیمهای متوسط لیگ است، فشار خیلی زیادی به حریف آینده پرسپولیس وارد نمی کند.

۲٫ پرسپولیس پیش از دربی با تراکتورسازی در تبریز بازی میکند و چند روز پس از دربی در اصفهان مقابل سپاهان قرار خواهد گرفت. این به مفهوم ساندویچ شدن پرسپولیس در دربی است؛ بین دو بازی سخت دیگر.

۳٫ هفته های میانی لیگ، دشوارترین مقطع برای تیم برانکوست. از هفته پنجم تا دهم پرسپولیس با چند تیم مدعی قهرمانی روبه رو میشود و چند سفر دشوار هم خواهد داشت.

۴٫ در هفته های سیزدهم و چهاردهم پرسپولیس دو بازی خارج از خانه پیاپی با پدیده و ذوب آهن خواهد داشت، دو بازی خارج از خانه پیاپی در مشهد و اصفهان تاثیر به سزایی در سرنوشت پرسپولیس در نیم فصل اول خواهد داشت.

۵٫ انجام آخرین بازی فصل در مشهد خبر خوشایندی برای هواداران پرسپولیس نیست. هر چند آنان فصل گذشته قهرمانی را در روز پایانی در ورزشگاه آزادی از دست دادند اما همچنان انجام بازی پایانی در تهران و در ورزشگاه آزادی یک امتیاز مهم برای پرسپولیس یا استقلال به حساب می آید.

منبع : کاپ

————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “قرعه کشی پرسپولیس در لیگ برتر + برنامه بازیها”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط