پربازدید های فوتبال ایران

قرعه کشی استقلال در لیگ برتر + برنامه بازیها

X آخرین اخبار استقلال X استقلال تهران X تاریخ دیدار پرسپولیس استقلال تهران X حریف استقلال در هفته اول لیگ برتر X برنامه بازی های استقلال در لیگ شانزدهم X برنامه بازی های لیگ برتر در فصل شانزدهم X لیگ برتر فوتبال ایران X 14setare.com X 14 ستاره X قرعه کشی لیگ ایران X قرعه کشی لیگ شانزدهم X قرعه کشی استقلال در لیگ برتر_استقلال تهران X آخرین اخبار استقلال X سایت هواداران استقلال تهران X لیست خرید استقلال X نقل و انتقالات استقلال X احتمالات نقل و انتقالات استقلال تهران X اخبار نقل و انتقالات فوتبال ایران X نقل و انتقالات ایران X 14setare.com X 14 ستارهآرم استقلال تهران-نماد دوستاره استقلال

استقلال تهران در ۷ هفته ابتدایی لیگ برتر فقط یک بار در خارج از تهران مسابقه می دهد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، قرعه کشی شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشورمان امشب در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و تیمهای حاضر در مسابقات حریفان خود را شناختند.

شاگردان علیرضا منصوریان در تیم استقلال تهران طبق قرعه ای که با آن روبه رو شده اند در دو هفته ابتدایی کار سختی مقابل نفت تهران و استقلال خوزستان دارند اما اگر به بازیهای ۷ هفته اول آبی پوشان دقت کنید متوجه خواهید شد که آنها فقط یک بار در خارج از پایتخت بازی می کنند و در شش بازی دیگر در شهر خودبه میدان می روند.

بازی های سخت علیرضا منصوریان تقریبأ در جدول پخش شده است آنها در هفته های ششم و هفتم مقابل پرسپولیس و ذوب آهن قرار می گیرند. هفته سیزدهم به مصاف تراکتور می روند و هفته پایانی را مقابل شاگردان عبدالله ویسی بازی می کنند. میتوان گفت بازیهای پایانی شاگردان علی منصوریان نقش تعیین کننده ای در قهرمان لیگ ایفا خواهد کرد.

برنامه بازیهای استقلال در فصل شانزدهم لیگ برتر به ترتیب زیر است :

هفته اول : استقلال تهران – نفت

هفته دوم : استقلال خوزستان – استقلال تهران

هفته سوم : استقلال تهران – صنعت نفت

هفته چهارم : پیکان – استقلال تهران

هفته پنجم : استقلال تهران – ماشین سازی

هفته ششم : پرسپولیس – استقلال تهران

هفته هفتم : استقلال تهران – ذوب آهن

هفته هشتم : سیاه جامگان – استقلال تهران

هفته نهم : استقلال تهران – سایپا

هفته دهم : فولاد خوزستان – استقلال تهران

هفته یازدهم : استقلال تهران – گسترش فولاد

هفته دوازدهم : صبا – استقلال تهران

هفته سیزدهم : استقلال تهران – تراکتور سازی

هفته چهاردهم : استقلال تهران – پدیده

هفته پانزدهم : سپاهان – استقلال تهران

مروری بر قرعه کشی استقلال در لیگ شانزدهم

با قرعه کشی که شب گذشته انجام شد استقلالی ها باید در ۷ هفته لیگ برتر ۶ هفته را در تهران به مصاف رقیبانشان بروند و این موضوع یک برگ برنده برای شروع لیگ محسوب میشود، مخصوصأ اینکه آبی ها باید در هفته ششم دربی تهران را برگزار کنند و بازی های کم فشار شروع فصل می تواند برای موفقیت به این تیم کمک کند.

البته قرعه ای که نصیب استقلال شده است سختی ها و پیچیدگی های خود را هم دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

نقاط روشن

۱٫ استقلال در ۷ هفته اول تنها در بازی با استقلال خوزستان به خارج از تهران می رود و بقیه بازی هایش را در خانه برگزار میکند.

۲٫ استقلال پیش از دربی ۸۳ تقریبأ رقیب سرسختی ندارد و مهمترین حریف این تیم می تواند استقلال خوزستان باشد که فصل گذشته قهرمان شد اما به نظر می رسد این تیم نسبت به دوره گذشته لیگ برتر کمی تضعیف شده است.

۳٫ استقلال به جز بازی با استقلال خوزستان که در اوج گرما بازی میکند، با فولاد و صنعت نفت آبادان در فصل هایی بازی میکند که آب و هوای ایران سرد است و این یک برگ برنده برای شاگردان منصوریان است.

۴٫ این شانس استقلالی هاست که به جز بازی با ماشین سازی با سایر تیمهای تبریزی در ماه های گرم سال بازی میکند. استقلال در هفته پنجم میزبان ماشین سازی است و طبیعی است که بازی برگشت دو تیم در فصل پاییز و زمستان برگزار می شود اما این شانس باشگاه استقلال است که در بازی رفت با گسترش فولاد و تراکتورسازی میزبان هستند و بازی های برگشت در ماه های گرم سال در تبریز برگزار می شود.

۵٫ این شانس استقلال است که در هفته های اول این تیم بیشتر میهمان تیم های تهرانی شده است و به همین دلیل این تیم هفته های زیادی را در شروع فصل در تهران بازی میکند.

۶- شانس بزرگ استقلال این است که هفته پایانی را در خانه با سپاهان بازی میکند و در صورتی که این تیم در کورس قهرمانی باشد می تواند جشن قهرمانی را در ورزشگاه آزادی با هوادارانش برگزار کند.

نقاط تاریک

۱٫ بی تردید سخت ترین قرعه ای که نصیب استقلال شده است مربوط به پایان فصل می شود؛ جایی که آبی ها باید در هفته های پایانی با تیم هایی مثل گسترش فولاد، تراکتور و سپاهان بازی کنند. این دقیقأ شبیه قرعه کشی دو فصل گذشته این تیم است، اتفاقی که باعث شد استقلال در دو فصل گذشته صدرنشینی را در هفته های پایانی از دست بدهد.

۲٫ استقلال در اوج گرمای تابستان باید در هفته دوم لیگ برتر به مصاف استقلال خوزستان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر برود. گرمای هوای خوزستان باعث می شود که آبی ها نتوانند عملکرد خوب خود را به طور کامل ارائه بدهند.

۳٫ شاید این بدشانسی استقلالی ها باشد که در بازی برگشت با ماشین سازی مجبور هستند در سرمای وحشتناک تبریز به میدان بروند. در تبریز که معمولا در فصل زمستان هوا برفی است بازی برای تیم هایی که شرایط تمرین در آب و هوای این شهر را ندارند، بسیار سخت است.

۴٫ با قرعه ای که نصیب استقلال شده این تیم در هفته های میانی نیم فصل مشکلات زیادی دارد چراکه آبی ها بایددر هفته بیستم با ماشین سازی در تبریز بازی کنند، در هفته بیست و یکم در تهران به مصاف پرسپولیس برود و در هفته بیست و دوم در اصفهان با ذوب آهن به میدان برود که کار این تیم در این ۳ بازی خیلی سخت است.

۵٫ استقلال هم در آغاز و هم در پایان لیگ مقابل تیم هایی قرار می گیرد که مربیانشان قهرمانی در لیگ را تجربه کرده اند. علی دایی و عبدالله ویسی با نفت و سپاهان در هفته اول و سی ام مقابل استقلال قرار خواهند گرفت.

 

منبع : کاپ

————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “قرعه کشی استقلال در لیگ برتر + برنامه بازیها”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط