پربازدید های اخبار ورزشیسایر ورزش ها

قرعه تکواندوکاران تیم ایران در المپیک۲۰۱۶

rankinge-july-2016-X تکواندو X تیم ملی تکواندو ایران X قرعه سجاد مردانی در المپیک X قرعه مهدی خدابخشی در المپیک X قرعه فرزان عاشورزاده در المپیک X قرعه کیمیا علیزاده در المپیک X سجاد مردانی X کیمیا علیزاده X مهدی خدابخشی X فرزان عاشورزاده X سهمیه المپیک ایران X سهمیه تکواندو ایران در المپیک 2016 ریو X 14 ستاره X 14setare.com X المپیک برزیل X المپیک ریو 2016 سهمیه تکواندوی ایران در ریو در یک تصویر

چهار تکواندوکار ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو رقبای خود را در این مسابقات بر اساس آخرین رده بندی فدراسیون جهانی شناختند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، رقابتهای تکواندو در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ بر اساس اعلام سایت رسمی این دوره از رقابتها ۳۰ مرداد تا دوم شهریورماه برگزار خواهد شد و طی آن ۱۲۸ تکواندوکار از ۶۴ کشور به رقابت خواهند پرداخت.

فدراسیون جهانی طی چند روز گذشته رده بندی بهترین های جهان در ماه جولای را اعلام کرد. این آخرین رده بندی قبل از بازیهای المپیک بود و قرعه کشی بازیها هم بر همین اساس انجام شد. قرعه ای که نشان می دهد در برخی اوزان تکواندوکاران کشورمان راه دشواری برای رسیدن به مدال دارند.

کیمیا علیزاده تنها بانوی تکوانوکار کشورمان در این رقابتها در وزن ۵۷- کیلوگرم دور نخست در یک دیدار سخت باید با «آنا زانانویچ» از کرواسی پیکار کند. این تکواندوکار دارنده چهار مدال طلا، نقره و برنز قهرمانی جهان و قهرمان اروپاست که در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ روسیه در کنار نماینده کشورمان روی سکوی سوم ایستاد.

بانوی تکواندوکار کشورمان در صورت برتری در این دیدار باید با برنده مبارزه اسپانیا و تایلند مبارزه کند. در قسمت بالای این جدول هم مصر، کلمبیا ، تونس و ژاپن حضور دارند. علیزاده در صورت کسب دومین پیروزی خود در مرحله نیمه نهایی به احتمال فراوان «هامادا» نفر سوم رنکنیگ جهانی از ژاپن را پیش رو خواهد داشت.

در همین وزن «راحله آسمانی» تکواندوکار ایرانی الاصلی که از از قاره اروپا با پرچم WTF کسب سهمیه کرده در قسمت بالای جدول دور نخست باید با نماینده پاناما مبارزه کند و در صورت برتری به دیدار برنده انگلستان و مراکش خواهد رفت.

نمودار قرعه تکواندوکاران تیم ملی ایران در المپیک۲۰۱۶ ریودوژانیرو – قرعه کیمیا علیزاده در المپیک

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/4/17/1734532_500.jpg

————————————————–

نمودار قرعه تکواندوکاران تیم ملی ایران در المپیک۲۰۱۶ ریودوژانیرو – قرعه فرزان عاشور زاده در المپیک

فرزان عاشورزاده یکی از بخت های کسب مدال طلای تیم ملی کشورمان در این دوره از رقابتها در وزن ۵۸- کیلوگرم که با رنکینگ نخست در بالای جدول قرار دارد، دور نخست «عمر حجمی» از کشور مراکش را پیش رو دارد. این تکواندوکار مراکشی از مسابقات قاره ای موفق به کسب سهمیه شده است. برنده اسپانیا و چین دومین رقیب عاشورزاده خواهد بود.

در قسمت دیگر جدول تکواندوکاران مکزیک، لیبی و برزیل حضور دارند. دیدار عاشورزاده با «تروتسا»ی اسپانیایی در دور دوم حساسیت بالایی دارد. «کارلوس ناوارو»ی مکزیکی دیگر رقیب سرسخت عاشورزاده برای رسیدن به دیدار نهایی است. «تائه هون کیم» کره ای نیز از پائین جدول به احتمال زیاد به دیدار نهایی و عاشورزاده خواهد رسید.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/4/17/1734533_877.jpg

————————————————–

نمودار قرعه تکواندوکاران تیم ملی ایران در المپیک۲۰۱۶ ریودوژانیرو – قرعه مهدی خدابخشی در المپیک

مهدی خدابخشی دیگر شانس کسب مدال طلای تکواندو ایران در این دوره از بازیها در وزن ۸۰- کیلوگرم با رنکنیگ یک جهان از بالای جدول کار خود را آغاز می کند. وی دور نخست به مصاف «میگوئل فررا» از هندوراس خواهد رفت. این تکواندوکار با سهمیه «وایلد کارت» جواز حضور در المپیک را کسب کرده است.

خدابخشی دور دوم باید با برنده مبارزه مالی و آذربایجان مبارزه کند. نماینده آذری ها میلاد بیگی تکواندوکار ایرانی الاصلی است که با کسب مدال طلای رقابتهای انتخابی قاره اروپا، کسب سهمیه کرده است. تکواندوکاران آلمان، استرالیا، آمریکا و روسیه نیز در قسمت دیگر جدول این وزن حضور دارند که یکی از آنها در مرحله نیمه نهایی با خدابخشی پیکار خواهد کرد.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/4/17/1734534_968.jpg

————————————————–

نمودار قرعه تکواندوکاران تیم ملی ایران در المپیک۲۰۱۶ ریودوژانیرو – قرعه سجاد مردانی در المپیک

در وزن ۸۰+ کیلوگرم سجاد مردانی سنگین وزن پرامید کشورمان با رنکنیگ سه دنیا در قسمت پائین جدول کار خود را آغاز می کند. وی دور نخست«پیتا توفاتوفا» از تونگا را پیش رو دارد. این تکواندوکار از رقابتهای قاره اقانوسیه کسب سهمیه کرده است.

مردانی دور دوم باید با برنده مبارزه انگلستان و گابن پیکار کند. در بخش دیگر جدول آذربایجان، قزاقستان، بلاروس و کره جنوبی قرار دارند که یکی از آنها رقیب مردانی در مرحله نیمه نهایی خواهد بود.

با اعلام این قرعه کشی، برخی دغدغه های کادر فنی تیم ملی از بین رفت و مربیان می توانند برنامه ریزی بهتری برای حضوری موفق در این رقابتها داشته باشند. تهیه فیلم رقبای تکواندوکاران کشورمان و آنالیز نحوه مبارزه آنها می تواند راه کسب مدال را روانتر کند.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/4/17/1734535_554.jpg

————————————————–

gp.2014.m[1]

نمودار قرعه تکواندوکاران تیم ملی ایران در المپیک۲۰۱۶ ریودوژانیرو

منبع : مهر

————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “قرعه تکواندوکاران تیم ایران در المپیک۲۰۱۶”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط