پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

فینال فوتبال المپیک ریو ۲۰۱۶ با قضاوت فغانی

امید آلمان در فینال- پوستر فینال فوتبال المپیک عکس المان برزیل نیمار فغانی- برزیل المان - 14 ستاره- المپیک برزیل- المپیک ریو- المپیک ریو 2016- علیرضا فغانی داور بین المللی ایران- علیرضا فغانی، محمدرضا ابولفضلی و رضا سخندان- فینال فوتبال المپیک ریو2016- فینالیست های فوتبال المپیک- قضاوت فغانی در جام جهانی 2014 برزیل- قضاوت فغانی در فینال جام باشگاه های جهان 2015 بین بارسلونا و ریورپلاته- قضاوت فغانی در فینال جام ملتهای آسیا 2015 بین استرالیا و کره جنوبی- 14setare.com- پوستر فینال فوتبال المپیک برزیل آلمان

قضاوت فینال فوتبال المپیک ریو بین تیمهای برزیل و آلمان به داور ایرانی و دو همراه او سپرده شد که موفقیتی بزرگ برای کشور محسوب میشود.

به گزارش “۱۴ ستاره“، دیدار فینال فوتبال المپیک ریو ۲۰۱۶ بامداد یکشنبه با قضاوت علیرضا فغانی داور ایرانی و بین تیمهای برزیل و آلمان برگزار خواهد شد.

با وجود اینکه تیم ملی فوتبال ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو حاضر نیست اما علیرضا فغانی به همراه رضا سخندان و محمدرضا منصوری به نمایندگی از کشورمان در این رقابتها هستند.

علیرضا فغانی به همراه تیم ایرانی خود در مرحله گروهی فوتبال المپیک نخستین قضاوت خود را در بازی آلمان و مکزیک انجام دادند و پس از آن بازی تیمهای برزیل و دانمارک را داوری کردند.

اکنون از سوی مسؤولان برگزاری مسابقات فغانی به عنوان داور وسط دیدار تیمهای ملی برزیل و آلمان که قرار است فینال فوتبال مردان المپیک ریو ۲۰۱۶ را برگزار کنند قضاوت خواهد کرد و رضا سخندان و محمدرضا منصوری به عنوان کمکهای اول و دوم به همراه داوری از سنگاپور که داور چهارم است، همراه او خواهند بود.

بازی فینال فوتبال مردان المپیک ۲۰۱۶ ریو ساعت یک بامداد روز یکشنبه ۳۱ مرداد۹۵ برگزار میشود.

دیدار رده ‌بندی هم که روز شنبه بین تیمهای نیجریه و هندوراس برگزار میشود را داورانی از کشور میزبان برزیل قضاوت می ‌کنند. گفتنی است برزیل با برد ۶ بر صفر هندوراس و آلمان با برد ۲ بر صفر نیجریه در نیمه نهایی فوتبال المپیک ریو۲۰۱۶ به فینال مسابقات فوتبال مردان المپیک راه یافتند.

قضاوت در جام باشگاه‌ های جهان ۲۰۱۵ بین تیم‌های بارسلونا و ریور پلاته و همچنین جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ بین تیمهای ملی کره جنوبی و استرالیا دو فینال مهمی بودند که فغانی در آنها داور اول بود و حالا در المپیک ریو و بازی برزیل و آلمان، او سومین فینال مهم دوران داوری خود را سوت خواهد زد. البته علیرضا فغانی و کمک های او پیش از فینال باشگاه های آسیا در سال ۲۰۱۴ را نیز قضاوت کرده بودند.

قضاوت فغانی در این رویداد مهم مطمئنا جزء افتخارات بزرگ فوتبال و ورزش ایران در المپیک ریو به حساب می‌آید چرا که تاکنون داوری از ایران به این مهم نرسیده بود.

۲ خاطره خوش ستاره برزیلی از داور ایرانی / سومین دیدار فغانی-نیمار، این بار فینال فوتبال المپیک

ستاره برزیلی برای سومین بار در مسابقه ای به میدان می رود که قضاوت آن بر عهده علیرضا فغانی است، او در دو دیدار قبلی خاطرات خوبی از داوری فغانی دارد.

علیرضا فغانی فینال المپیک ۲۰۱۶ بین تیم های برزیل و آلمان را داوری خواهد کرد، او در حالی در این بازی به میدان می رود که پیش از این نیز دوبار قضاوت دیداری با حضور ستاره برزیلی را برعهده داشت.

حضور فغانی در این بازی برای نیمار قطعا خوش یمن است چرا که از دو دیدار قبلی، ستاره برزیلی ها از قضاوت داور مطرح ایرانی خاطرات خوشی دارد.

اولین رویارویی این دو در فینال جام‌جهانی باشگاههای جهان بود که بین تیم های بارسلونا و ریورپلات برگزار شد، مسابقه ای که بارسلونا در حضور مسی، نیمار و سوارز با نتیجه سه بر صفر ریورپلات آرژانتین را شکست داد.

دومین دیداری که این دو در آن حضور داشتند نیز چند روز پیش در مرحله گروهی المپیک ریو بود که برزیل بعد از دو تساوی ناامید کننده مقابل آفریقای جنوبی و عراق، با رهبری نیمار چهار به صفر دانمارک را شکست داد و صعود کرد.

بدون شک حضور دو تیم برزیل و آلمان در بازی فینال رقابت های المپیک ریو، این رقابت ها را با حداکثر حساسیت به پایان خواهد برد، مسابقه ای که همه هواداران فوتبال را به یاد بازی نیمه نهایی در جام جهانی برزیل خواهد انداخت، دیداری که به میزبانی برزیلی ها برگزار شد و یکی از عجیب ترین و تلخ ترین باخت های تاریخ این کشور رقم خورد، یاران نیمار در آن بازی تلخ هفت بار دروازه خود را باز شده دیدند تا این روزها آماده انتقام از حریف باشند، پس از آن دیدار این دو تیم دیگر با یکدیگر رودررو نشدند تا حساسیت بازی فینال در بالاترین حد خود باشد.

حال در سومین دیداری که نیمار با قضاوت فغانی به میدان می رود، به دنبال این است تا در کسب موفقیت زیر نظر این داور هت تریک کند و ضمن کسب مدال طلای المپیک، خاطره تلخ برزیلی ها را از آن بازی عجیب پاک کند.

فغانی: خیلی خوشحالم که داور بازی فینال شدم

داور بین‌الملی فوتبال گفت: خیلی خوشحالم که به عنوان یک داور برای قضاوت فینال المپیک انتخاب شده‌ام.

علیرضا فغانی دیدار آلمان و برزیل را در فینال مسابقات فوتبال المپیک ۲۰۱۶ را قضاوت خواهد کرد. رضا سخندان به عنوان کمک اول و محمدرضا منصوری به عنوان کمک داور دوم، در این مسابقه حساس فغانی را همراهی خواهند کرد.

علیرضا فغانی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی فارس به ریو اظهار داشت: خیلی خوشحالم که به عنوان یک داور برای قضاوت فینال المپیک انتخاب شده‌ام. این یک موفقیت برای جامعه داوری ایران است.

وی در ادامه گفت: انشالله بتوانیم جامعه داوری و مردم را در این بازی سربلند کنیم.

داور بین المللی فوتبال گفت: قضاوت در فینال المپیک را تقدیم میکنم به مصطفی حکمت شعار، خداانشالله به او سلامتی بدهد. قبل از اینکه به برزیل بیاییم با او دیدار داشتیم و از ما قول گرفت که فینال المپیک را سوت بزنیم و خدا را شکر این اتفاق افتاد.

تصاویر قضاوت فغانی در مسابقات و فینال های مختلف آسیایی و جهانی

علیرضا فغانی در کنار رضا سخندان و حسن کامرانی فر

عکس علیرضا فغانی و تیم داوری – علیرضا فغانی در کنار رضا سخندان و محمدرضا ابوالفضلی

امید آلمان در فینال- پوستر فینال فوتبال المپیک عکس المان برزیل نیمار فغانی- برزیل المان - 14 ستاره- المپیک برزیل- المپیک ریو- المپیک ریو 2016- علیرضا فغانی داور بین المللی ایران- علیرضا فغانی، محمدرضا ابولفضلی و رضا سخندان- فینال فوتبال المپیک ریو2016- فینالیست های فوتبال المپیک- قضاوت فغانی در جام جهانی 2014 برزیل- قضاوت فغانی در فینال جام باشگاه های جهان 2015 بین بارسلونا و ریورپلاته- قضاوت فغانی در فینال جام ملتهای آسیا 2015 بین استرالیا و کره جنوبی- 14setare.com- پوستر فینال فوتبال المپیک برزیل آلمان

منبع : ورزش سه

——————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “فینال فوتبال المپیک ریو ۲۰۱۶ با قضاوت فغانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط