پربازدید های پزشکی و تندرستی

فواید مصرف خرما در افطاری ماه مبارک رمضان

خرما-X ماه رمضان X روزه X توصیه به روزه داران X 14 ستاره X 14setare.com X وعده سحری X وعده افطاری X چه چیزی در افطاری بخوریم ؟ X در افطار چه بخوریم ؟ X خرما X فواید خرما X مصرف خرما در ماه رمضان

خرما در ماه مبارک رمضان به میزان فراوانی مصرف میشود و همواره بر اهمیت خوردن چند خرما در اول افطار تأکید شده است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، خرما بهترین غذا هنگام افطاری است، زیرا روزه دار پس از ساعت ها تشنگی و گرسنگی با خوردن خرما میتواند کمبود شدید ویتامینها و مواد غذایی و کاهش قند خون خود را جبران کند.

این ماده غذایی مملو از مواد مغذی و مفید است و به آسانی هضم و جذب میشود و قند و مواد معدنی بدن را فوراً تأمین میکند و شادابی را به روزه دار بازمی گرداند و خستگی را دور میکند.

خرما به علت داشتن مقدار زیادی آهن، درمان کم خونی است و از خاصیت ضد سرطان برخوردار است.

فواید مفید خرما :

به علت داشتن فسفر و کلسیم تقویت کنندۀ استخوان و دندان است و قدرت بینایی را به علت داشتن ویتامین آ افزایش میدهد و مانع ابتلای فرد به بیماری شب کوری میشود.

عصب های شنوایی را تقویت میکند و آرامش بخش اعصاب نیز می باشد و درمان بیماریهای کبد و یرقان محسوب میشود و مانع تَرَک خوردن لبها، خشکی پوست و شکسته شدن ناخن میشود.

برای درمان بیماریهای معده و روده خورده میشود و به علت داشتن فیبر باعث بهبود کار رودها میشود و به علت داشتن املاحی همچون کلسیم مانع ابتلای فرد به ترشی معده میشود.

جزو معدود مواد غذایی است که باکتری و میکروب را به بدن خورنده منتقل نمیکند و حتی تک سلولی های بیماریزای ” آمیب ها ” و باکتری ها را می کُشد.

منبع : مشرق نیوز

————————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “فواید مصرف خرما در افطاری ماه مبارک رمضان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.