پربازدید های پزشکی و تندرستیداروهای گیاهی

خواص و فواید سویا از دیدگاه طب سنتی

%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%b3%d9%88%db%8c%d8%a7-%d8%8c-%da%a9%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%84%d9%87-%d8%b3%d9%88%db%8c%d8%a7-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d8%b3%d9%88%db%8c%d8%a7 - X - دانه های سویا از دید طب سنتی - خواص سویا - خاصیت سویا - خاصیت روغن سویا - متخصص طب سنتی - روغن سویا- سویا- خواص و مزایای سویا- 14 ستاره- طب سنتی- خاصیت گیاهان دارویی- گیاهان دارویی- 14setare.com- داروهای گیاهی- سرطان سینه- سرطان پروستات- افزایش کلسترول خون- کاهش کلسترول خون

یک دکترای تخصصی داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، خواص دانه سویا از منظر طب سنتی را تشریح کرد.

به گزارش چهارده ستاره، یک دکترای تخصصی داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، خواص دانه سویا از منظر طب سنتی را تشریح کرد.

راحله زارعشاهی دکترای تخصصی داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، درباره سویا اظهار داشت: به دلیل شباهت ظاهری دانه سویا به لوبیا آنرا لوبیای روغنی و یا لوبیایی چینی نیز می نامند.

به گفته وی در سرزمین چین بسیار زیاد از آن مصرف می شده و از نظر ترکیبات شیمیایى و ویتامین‌ها و مواد معدنى، دانه رسیده سویا نیز مانند سایر حبوبات داراى مقدار کمى کاروتن است و از نظر ویتامین B کمپلکس غنى است و داراى مقدار کمى ویتامین نیز C است. در سویا ویتامین‌هاى D, E و K نیز یافت شده است.

این دکترای تخصصی داروسازی سنتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان داشت :

مصرف منظم و درازمدت فرآورده‏‌هاى سویا به میزان محسوسى وضع خون اشخاصى را که مبتلا به کلسترول زیاد هستند اصلاح میکند و در برخى موارد حتى مقدارى از آسیب‌هایى که در اثر کلسترول به رگ‌هاى خونى وارد شده است را رفع و ترمیم میکند، نشانه‏‌هاى علمى دیگرى در دست است که سویا در تنظیم سطح انسولین قند خون و فعالیت روده‌‏ها براى دفع منظم کمک میکند و براى پیشگیرى از انواع سرطان به خصوص سرطان معده بسیار مؤثر است. سویا مانند تمام گیاهان هم خانواده خود براى سلامت کولون و تنظیم تخلیه و دفع بسیار مفید است.

زارعشاهی ادامه داد: این گیاه سرشار از پروتئین و روغن است و به خاطر وجود ترکیبات شبه استروژنی می تواند جایگیزین مناسبی برای تامین استروژن در زنان یائسه و همچنین پیشگیری از سرطان سینه در زنان جوان باشد. سویا در رژیم غذایی مردم چین و ژاپن جایگاه مهمی دارد و همین مسئله باعث کاهش بروز سرطان سینه و پروستات و تصلب شرایین در بین مردم این کشورها شده و به افزایش حافظه هم کمک میکند.

وی بیان داشت: دانه‌های لوبیایی شکل سویا بعد از روغن کشی تغییر شکل می دهد و به اشتباه تفاله نامیده میشود در حالی که دست کمی از دانه کامل آن ندارد. می‌توانید سویا را مانند آجیل مصرف کنید و یا جایگزین بخشی از گوشت مصرفی روزانه خود کرد.

منبع : تسنیم

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “خواص و فواید سویا از دیدگاه طب سنتی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط