پربازدید های پزشکی و تندرستیطب پیشگیری

فواید خوردن خرما در ابتدای وعده افطاری

خرما و چای و لیمو-خرما X افطاری و بهترین نوع افطاری؟ X چه چیزی در افطاری بخوریم ؟ X وعده افطاری X وعده غذایی مناسب افطاری X 14 ستاره X 14setare.com X رژیم غذایی مناسب روزه داران X رژیم غذایی مناسب ماه رمضان X توصیه به روزه داران X روزه داری X روزه دار X وعده غذایی مناسب روزه داران X فواید خرما X خواص خرما X اخرما روی بیماری یرقان X اثر خرما روی بیماری های کبد X تاثیر خرما روی بهبود کارکرد روده های انسان

به گفته کارشناسان تغذیه، خرما سرشار از انواع مواد معدنی، ویتامین و فیبر است و مقدار اندکی چربی دارد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، خرما در ماه مبارک رمضان به میزان فراوانی مصرف میشود و همواره بر اهمیت خوردن چند خرما در اول افطار تأکید شده است.

البته خرما باید در طول سال نیز خورده شود، تا فرد از فواید درمانی و پیشگیرانه آن برخوردار شود.

خرما بهترین غذا هنگام افطاری است، زیرا روزه دار پس از ساعت ها تشنگی و گرسنگی با خوردن خرما میتواند کمبود شدید ویتامینها و مواد غذایی و کاهش قند خون خود را جبران کند.

خرما مملو از مواد مغذی و مفید است و به آسانی هضم و جذب میشود و قند و مواد معدنی بدن را فوراً تأمین میکند و شادابی را به روزه دار بازمیگرداند و خستگی را دور میکند .

خرما به علت داشتن مقدار زیادی آهن، درمان کم خونی است و از خاصیت ضد سرطان برخوردار است.

فواید خرما

به علت داشتن فسفر و کلسیم تقویت کنندۀ استخوان و دندان است و قدرت بینایی را به علت داشتن ویتامین آ افزایش میدهد و مانع ابتلای فرد به بیماری شب کوری میشود.

عصب های شنوایی را تقویت میکند و آرامش بخش اعصاب نیز می باشد و درمان بیماریهای کبد و یرقان محسوب میشود و مانع تَرَک خوردن لبها، خشکی پوست و شکسته شدن ناخن میشود.

برای درمان بیماریهای معده و روده خورده میشود و به علت داشتن فیبر باعث بهبود کار روده ها میشود و به علت داشتن املاحی همچون کلسیم مانع ابتلای فرد به ترشی معده میشود.

خرما جزو معدود مواد غذایی است که باکتری و میکروب را به بدن خورنده منتقل نمیکند و حتی تک سلولی های بیماری زای “آمیب ها” و باکتری ها را می کُشد.

منبع: العالم

———————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “فواید خوردن خرما در ابتدای وعده افطاری”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط