پربازدید های اخبار ورزشیسایر ورزش ها

فهرست ۱۰ نفره از نابغه‌ های ورزش جهان

آرم ریو۲۰۱۶ تماشاگران برزیلی المپیک - X نیمار در المپیک ریو- اوسین بولت- نیمار- تدی رینر جودوکای فرانسوی در المپیک ریو- بهداد سلیمی در المپیک ریو-کوهه اوچیمورا ژیمناست تیم ژاپن در المپیک ریو- مایکل فلپس شناگر تیم آمریکا- کوین دورانت بسکتبالیست تیم ملی آمریکا- نواک جوکوویچ تنیستور صربستانی در المپیک ریو- 14 ستارهX المپیک ریو 2016- المپیک ریو دوژانیرو- المپیک برزیل- سریعترین مرد المپیکX قویترین مرد المپیک- بالاترین مرد المپیک- فهرست 10 نفره از نابغه‌ های ورزش جهان حاضر در المپیک 2016- نابغه‌ های ورزش جهان حاضر در المپیک ریو 2016- 14setare.com

المپیک ریو چند روز دیگر با حضور بیش از ده هزار ورزشکار افتتاح میشود. اکثر این ورزشکاران در رشته خود بهترین هستند ولی در این دوره فشرده ۱۶ روزه نمیتوان عملکرد همه آنها را زیر نظر گرفت.

به گزارش “۱۴ ستاره“، المپیک ریو چند روز دیگر با حضور بیش از ده هزار ورزشکار افتتاح میشود. اکثر این ورزشکاران در رشته خود بهترین هستند ولی در این دوره فشرده ۱۶روزه نمیتوان عملکرد همه آنها را زیر نظر گرفت. در این جمع اما ستاره ‌هایی هستند که توصیه میشود نمایش آنها را از دست ندهید.

این لیست، فهرست ۱۰ نفره از نابغه‌ های ورزش جهان است که از شنبه وارد گود می ‌شوند. اگر به شعار المپیک باستان که «سریعتر، بالاتر و قویتر» بود استناد کنیم، در این جمع میتوان سریعترین، بالاترین و قوی ‌ترین‌ های المپیک را پیدا کرد.

فهرست ۱۰ نفره از نابغه‌ های ورزش جهان حاضر در المپیک ۲۰۱۶

نیمار فوتبالیست تیم ملی برزیل

با توجه به میزبانی برزیل، بازیهای فوتبال این دوره المپیک اهمیت مضاعفی دارد. مدال طلای المپیک تنها افتخاری است که فوتبال برزیل در کلکسیون افتخاراتش کم دارد و آنها دوست ندارند در خانه این فرصت بزرگ را برای قهرمانی از دست بدهند. امید برزیلی ‌ها برای قهرمانی به ساق‌ های نیمار است. کاپیتان تیم ملی برزیل در کوپا آمریکا شرکت نکرد تا بارسلونا به او اجازه بدهد در المپیک بازی کند. طلای المپیک تا حدودی می‌ تواند خاطره تلخ ناکامی در جام‌ جهانی ۲۰۱۴ را از ذهن برزیلی ‌ها پاک کند. نیمار نیمه ‌نهایی جام‌ جهانی مقابل آلمان را به دلیل مصدومیت کمر از دست داد، ولی این بار مصمم است تیمش را تا آخر راه همراهی کند.

یوسین بولت دونده سرعت جاماییکایی

جذابترین رقابت المپیک بی ‌تردید دوی ۱۰۰ متر است و یوسین بولت، سریعترین مرد جهان به دنبال سومین طلای خود در این ماده خواهد بود؛ یک رکورد دست‌ نیافتنی. دونده جاماییکایی در المپیک پکن ستاره شد و توانست در سه ماده ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴×۱۰۰ متر به مدال طلا برسد. بولت در لندن هم این سه ‌گانه را تکرار کرد و امیدوار است در ریو برای سومین بار سه‌ گانه ‌اش را تکرار کند. بولت ۲۹ ساله که رکورد دوی ۱۰۰ متر با زمان ۵۸/۹ ثانیه را در اختیار دارد و تنها تهدید برای او جاستین گاتلین آمریکایی است که در مسابقات قهرمانی جهان سال گذشته با اختلاف یک صدم ثانیه بعد از بولت در رده دوم قرار گرفت.

نواک جوکوویچ تنیستور صربستانی

ستاره‌ های تنیس همیشه جزو چهره ‌های پرطرفدار در بازیهای المپیک هستند و در غیاب فدرر و وضعیت نامشخص نادال، نگاه ‌ها در ریو به نواک جوکوویچ خواهد بود. مرد شماره یک تنیس جهان در کنار سرنا ویلیامز، نیمار و یوسین بولت جزو پردرآمدترین ورزشکاران حاضر در المپیک ریو هستند. جوکوویچ ۱۲ بار قهرمان گرنداسلم‌ شده و طلای المپیک تنها افتخار مهمی است که در فهرست افتخاراتش کم دارد. جدی ‌ترین رقیب جوکوویچ در ریو اندی ماری بریتانیایی است که فاتح مدال طلای المپیک لندن شد و به ‌تازگی موفق شد ویمبلدون را هم فتح کند.

کوین دورانت بسکتبالیست تیم ملی آمریکا

بعد از فینال سنگین NBA، لبرون جیمز و استفن کری اعلام کردند که به دلیل خستگی و مصدومیت در المپیک ریو شرکت نمی کنند. کوبی برایانت هم در پایان فصل گذشته خداحافظی کرد و تیم بسکتبال آمریکا چند غایب مهم دیگر مثل جیمز هاردن دارد. با وجود این آمریکا همچنان مدعی اول کسب طلای المپیک است. آخرین شکست این تیم به سال ۲۰۰۶ برمی‌گردد و در ۷۶ بازی اخیرش ۷۵ بار برنده شده است. در غیاب چهره‌ هایی که نام برده شد، کوین دورانت ستاره تیم بسکتبال آمریکا خواهد بود و طرفداران این رشته می ‌توانند از هنرنمایی او لذت ببرند. کارملو آنتونی و دو ستاره گلدن ‌استیت، کلی تامپسون و دریموند گرین، دیگر ستاره‌ های این تیم هستند.

مایکل فلپس شناگر افسانه ای آمریکا

پرافتخارترین ورزشکار تاریخ المپیک بعد از خداحافظی تصمیم گرفته به مسابقات برگردد و در المپیک ریو شرکت خواهد کرد. شناگر آمریکایی در ۴ المپیک قبلی ۲۲ مدال گرفت که ۱۸ تای آن طلا بود، ولی بعد از المپیک لندن تصمیم به خداحافظی گرفت. فلپس بعد از آن در زندگی شخصی‌ اش روزهای سختی داشت و در سال ۲۰۱۴ به جرم رانندگی در حالت غیرعادی دستگیر شد. او ۴۵ روز را در یک اردوی بازپروری گذراند و با حمایت نامزدش توانست آن دوران تاریک را پشت سر بگذارد. او به خاطر همین پرونده اجازه شرکت در مسابقات جهانی شنا را پیدا نکرد، ولی در انتخابی المپیک در آمریکا برنده ۱۰۰ و ۲۰۰ متر پروانه و ۲۰۰ متر شنای مختلط شد.

رنو لاویلنی پرنده پرش با نیزه فرانسوی

در سال ۱۹۹۳ وقتی سرگی بوبکا در پرش با نیزه موفق شد از روی مانع ۱۵/۶ متر عبور کند، تصور میشد دیگر کسی نتواند به این رکورد نزدیک شود، ولی رنو لاویلنی دو سال قبل موفق شد این رکورد را یک سانتیمتر ارتقا دهد. پرنده فرانسوی با وجود قد ۷۷/۱ متر چند سالی است که در این ماده حرف اول را می‌ زند. او در ۶ سال اخیر برنده لیگ جهانی الماس شده و در المپیک لندن هم با پرشی به ارتفاع ۹۷/۵ که رکورد المپیک محسوب میشود به مدال طلا رسید. او در ریو تلاش خواهد کرد در پرش با نیزه به دومین طلای متوالی المپیک برسد.

کوهه اوچیمورا ژیمناستیک کار تیم مردان ژاپن

کمیته المپیک ژاپن با امید کسب ۱۴ طلا به المپیک ریو می‌ رود و برای رسیدن به این هدف روی سه طلای این ژیمناست حساب کرده است. اوچیمورا شش بار قهرمان جهان شده و بعد از کسب نقره مجموع در المپیک پکن، در لندن طلای مجموع را به دست آورد. همه این موفقیت ‌ها دلیلی است که بیشتر کارشناسان این ورزشکار ۲۷ ساله را برترین ژیمناست تاریخ میدانند. پدر و مادر کوهه ژیمناست بودند و خواهر کوچکترش، هاروهی هم در این رشته فعالیت دارد. کوهه در ریو مدعی کسب طلای بارفیکس، مجموع و تیمی است. در ژیمناستیک زنان، سیمون بایلز آمریکایی مدعی اصلی است و در ۱۹ سالگی او را مقتدرترین ژیمناست تاریخ زنان میدانند.

بهداد سلیمی قهرمان وزنه برداری فوق سنگین از ایران

بعد از مصدومیت شدید زانو، وزنه‌ بردار ایرانی با تمرین ‌های فشرده توانسته خودش را برای المپیک ریو آماده کند و انتظار میرود مثل لندن بتواند به طلای فوق‌ سنگین‌ برسد. بعد از قهرمانی حسین رضازاده در المپیک ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴، بهداد سلیمی توانست سنت قهرمانی ایرانی‌ ها در ماده فوق ‌سنگین را حفظ کند و شانس زیادی دارد که در ریو هم بتواند عنوان قوی‌ ترین ورزشکار المپیک را به دست آورد. وقتی سلیمی زمستان گذشته در یکی از تمرینات مصدوم شد، این نگرانی به‌ وجود آمد که او المپیک ریو را از دست بدهد، ولی دوران بازیابی او به ‌خوبی پیش رفت. با محرومیت وزنه ‌برداران روس، لاشا تالاخادزه، وزنه‌ بردار گرجی که سال گذشته قهرمان جهان شد، تنها رقیب جدی بهداد در ریو است.

تدی رینر جودوکای فرانسوی

جودوکای فرانسوی با ۸ قهرمانی جهان رکوردی بی‌نظیر در اختیار دارد که حتی ژاپنی ‌ها هم به آن غبطه می ‌خورند. رینر در سال ۲۰۰۷ وقتی ۱۸ ساله بود قهرمان اروپا شد و در همان سال به جوانترین قهرمان جهان در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم تبدیل شد. رینر طلای المپیک پکن را به خاطر دریافت اخطار بیشتر مقابل رقیب ازبک در نیمه ‌نهایی از دست داد، ولی توانست طلای المپیک لندن را به دست آورد. او در ۲۷ سالگی پرچمدار کاروان فرانسه در المپیک است و امید دارد در ریو به دومین طلایش در المپیک برسد. رینر در ۶ سال گذشته بدون شکست بوده.

شلی-آن فریزر پرایس دونده جاماییکایی زنان در بخش سرعت

اگر بولت دوندگان جاماییکایی را در حسرت طلای ۱۰۰ متر گذاشته، او این ماموریت را در بخش زنان بر عهده دارد. دونده سرعتی جاماییکایی در المپیک پکن و لندن موفق شد به مدال طلای ۱۰۰ متر برسد و مثل بولت در ریو به‌ دنبال سومین طلایش در این ماده خواهد بود. فریزر پرایس در المپیک لندن موفق شد در ۲۰۰ متر و ۱۰۰×۴ امدادی هم به مدال نقره برسد، ولی در ریو در ۲۰۰ متر شرکت نخواهد کرد.

منبع : ایران ورزشی

———————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “فهرست ۱۰ نفره از نابغه‌ های ورزش جهان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط