پربازدید های گوناگون های خبری

فهرست زیباترین پاسپورت های جهان + عکس

عکس قشنگ ترین پاسپورت های جهان - 14 ستاره -اعتبار پاسپورت ایرانی -اعتبار پاسپورت های جهان -رتبه اعتبار پاسپورت ایرانی در سال 2016 - جدیدترین رتبه بندی اعتبار گذرنامه های کشورهای جهان -جایگاه پاسپورت ایرانی در رنکینگ گذرنامه های جهانی کشورها - 14setare.com - فهرست زیباترین پاسپورت های جهان

اعتبار پاسپورت کشورها در حقیقت معیاری برای سنجش میزان اعتبار بین المللی شهروندان آن کشور در بین کشورهای دیگر محسوب میشود. پس از اعلام رنکینگ سالیانه پاسپورت های جهان که ابتدای جولای ۲۰۱۶ اعلام گردید، فهرست زیباترین گذرنامه های جهان نیز منتشر شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، اعتبار پاسپورت کشورها در حقیقت معیاری برای سنجش میزان اعتبار بین المللی شهروندان آن کشور در بین کشورهای دیگر محسوب میشود. پس از اعلام رنکینگ سالیانه پاسپورت های جهان که ابتدای جولای ۲۰۱۶ اعلام گردید، فهرست زیباترین گذرنامه های جهان نیز منتشر شد.

اعتبار گذرنامه کشور در حقیقت معیاری برای سنجش میزان اعتبار بین المللی شهروندان آن کشور در بین کشورهای دیگر محسوب می شود. متاسفانه در اواخر جدول از میان ۹۳ رتبه، پاسپورت کشور ایران در کنار بنگلادش، سودان، سودان جنوبی و اتیوپی دارای رتبه ی ۸۸ می باشد !!

در فهرست شاخص های نشان دهنده ی قدرت پاسپورت، در ماه آوریل سال ۲۰۱۶، نام کشور آلمان با سفر بدون ویزا به ۱۵۷ کشور جهان در صدر قرار گرفته شده است.

بر اساس شاخص های سال ۲۰۱۶ وب سایت پاسپورت ایندکس، گذرنامه سوئد نیز در کنار آلمان با عدم نیاز به روادید برای ورود به ۱۵۷ کشور جهان در رتبه اول فهرست، معتبرترین گذرنامه های جهان قرار دارد.

بریتانیا نیز که از سال ۲۰۱۳ تا سال ۲۰۱۵ در صدر قرار داشت، این بار به رتبه دوم نزول پیدا کرد و در کنار فنلاند، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا و سوئیس قرار گرفت. کشورهای کره جنوبی، بلژیک، هلند، دانمارک، نروژ با سفر بدون ویزا به ۱۵۵ کشور در رتبه ی سوم قرار گرفته اند.

ایالات متحده آمریکا نیز که در رتبه بندی سال گذشته در مقام دوم قرار داشت، به رتبه چهارم فهرست رفت.

فهرست زیباترین پاسپورت های جهان

گذرنامه ایرلند

طرح های گذرنامه جزیره زمرد سبز زمین بازی گالیک (اسکاتلندی) به رنگ سبز روشن، سنگ های رونی، شعر و موزیک می باشد. طرح صفحه ی اول، نقشه ی توپوگرافی کشور است، و در صفحه ی آخر آن با ورژن انگلیسی و گالیک شهروند شدن افرادی که در جزیره متولد می شوند ضمانت شده است.

همچنین سرود ملی ایرلندی، طرح های سلتیک درهم پیچیده در تمامی صفحات و مجسمه های تزئینی و نمادهایی از آداب و رسوم ایرلند در هر صفحه قابل مشاهده است.

فهرست زیباترین پاسپورت های جهان – گذرنامه ایرلند

* * * * * * * * * * * * * *

گذرنامه کانادا

طراحی اخیر پاسپورت کانادا در ماه جولای ۲۰۱۳ ارائه شد و به علت خلاقیت در بکارگیری تصاویر بلک لایت به سرعت در اینترنت معروف گردید. به کارگیری جوهر هفت رنگ بلک لایت برای رنگ آمیزی دومین طرح نامرئی، تصویری شب رنگ به نمایش گذاشته است.

تماشای آتش بازی در مقابل پارلمان کانادا، دیدن آسمان پرستاره بالای آبشار نیاگارا، و برگ های زیبا و درخشان افرا، طرح های بسیار زیبای پاسپورت کانادایی می باشند.

فهرست زیباترین پاسپورت های جهان – گذرنامه کانادا

* * * * * * * * * * * * * *

گذرنامه نروژ

طرح گذرنامه نروژ با به کارگیری نگاه انتزاعی مینیمالیستی و رنگ های پاستلی توسط شرکت اسلویی برای مسابقات ملی طراحی گردید و جایزه ی بهترین طرح را به خود اختصاص داد. طراحی خاص مناظر باشکوه نروژی با استفاده از خطوط سایه روشن ترسیم گردیده است و جاذبه های طبیعی این کشور را به تصویر کشده است. گذرنامه ی نروژی رنگ های مختلفی دارد که منعکس کننده ی وضعیت مهاجرتی دارنده ی گذرنامه می باشد :

گذرنامه ی قرمز رنگ برای شهروندان عادی، سفید برای مهاجران و فیروزه ای برای دیپلمات ها می باشد.

فهرست زیباترین پاسپورت های جهان – گذرنامه نروژ

* * * * * * * * * * * * * *

گذرنامه انگلستان

آخرین گذرنامه انگلیسی، در اواخر سال ۲۰۱۵، در جشن ۵۰۰ ساله خلاقیت با پرتره ریاضیدانان، مخترعان، معماران و هنرمندان، با حضور جان کانستابل هنرمند، ریاضیدانان و آدا لاولایس پیشرو در علم کامپیوتر، رونمایی گردید. هر صفحه از گذرنامه یکی از نمایشنامه های بریتانیایی را به تصویر کشیده است.

فهرست زیباترین پاسپورت های جهان – گذرنامه انگلستان

* * * * * * * * * * * * * *

گذرنامه نیوزیلند

جلد گذرنامه با سرخس های نقره ای رنگ تزئین شده است و صفحات داخل گذرنامه به سوی سفری در سراسر زیبایی های طبیعی نیوزیلند گشوده می شود. رنگ های به کار برده شده در این گذرنامه از رنگ نارنجی که نمایانگر طلوع خورشید است، رنگ بنفش که غروب خورشید را تداعی می نماید، تغییر میکند و نقطه ی دید شما را به تدریج به سوی آسمان می کشاند. امتیاز دهی به پاسپورت نیوزیلندی خود امری دشوار می باشد و همچنین بر روی مهر ویزای بازدید کنندگان جمله ی “به میانه ی زمین خوش آمدید” به چشم می خورد.

فهرست زیباترین پاسپورت های جهان – گذرنامه نیوزیلند

* * * * * * * * * * * * * *

منبع : safarme

—————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “فهرست زیباترین پاسپورت های جهان + عکس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط