پربازدید های پزشکی و تندرستی

علت سفیدی موهای انسان چیست ؟

whaite-hair-weare.ir_X مو X سفیدی موی انسان X رشد مو X سفیدی مو X تأثیر تیروئید بر سفیدی مو X 14setare.com X 14 ستاره

دانشمند برتر جهان اسلام با تشریح علت سفیدی مو گفت: بیشتر پرموئی‌ ها ریشه بیماری ندارند.

به گزارش “۱۴ستاره“، فریدون عزیزی رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ ریز و متابولیسم با اشاره به اینکه یکی از دلایل رشد موهای زائد پرکاری تیروئید است، اظهار داشت: اما عامل اصلی رشد مو تیروئید نیست و در خانم‌ ها بیشتر به دلیل نژادی رخ میدهد، مثلاً در بعضی از نژادها مثل اسکاندیناوی پرمویی وجود ندارد و در عین حال در جنوب اروپا یا کشورهای خاورمیانه و ایران خانم ‌ها پرمو هستند.

رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ ریز و متابولیسم با بیان اینکه بیشتر پرموئی ‌ها ریشه بیماری ندارند، افزود :

در این زمینه بهترین راه تشخیص مرتب بودن پریود ماهیانه در زنان است که اگر اینگونه باشد مشکل پروموئی به علت اختلالات هورمونی نیست.

عزیزی، ادامه داد: در برخی موارد نیز پرموئی جنبه ارثی داشته و به صورت خودساختاری مشکل در ریشه موها وجود دارد، در این حالت به دلیل دارابودن گیرنده‌ های قدرتمند در ریشه علی‌رغم منظم بودن پریود ماهانه، پرموئی ایجاد میشود.

وی با بیان اینکه میتوان با در نظر گرفتن شرایط فرد از جمله متأهل یا باردار بودن و از طریق روش‌ هایی آنرا کاهش داد، به بسیج پزشکی گفت: داروهایی هستند که ریشه مو را کنترل و شدت رشد مو را کم میکنند و معمولاً موها از طریق این داروها کاملاً از بین نمیروند، اما با استفاده از لیزر میتوان آنرا کاملاً از بین برد که البته باید به صورت مداوم انجام شود.

سفیدی مو از عوارض پرکاری تیروئید

رئیس پژوهشکده علوم غدد درون‌ ریز و متابولیسم با تأکید بر اینکه گاهی اوقات پرکاری تیروئید در سفید شدن مو نیز دخالت دارد، خاطرنشان کرد :

ولی معمولاً این اثر خیلی شناخته شده نیست چرا که بعد از شناسایی و درمان این بیماری مشکل فرد برطرف شده و پرکاری تیروئید به حالت نرمال تبدیل میشود اما خطر زمانی بیشتر میشود که فرد به درمان بیماری خود بی ‌توجه باشد.

منبع : تسنیم

—————————————————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “علت سفیدی موهای انسان چیست ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.