پربازدید های اخبار بین المللفرق ضاله

عربستان سعودی کشور صادر کننده تروریست

X عربستان سعودی X تروریسم X تروریست X وهابیت X آل سعود X وهابی X القاعده X النصره X احرارالشام X طالبان X داعش X بوکوحرام X جنایت X ترور X 14 ستاره X 14setare.com X افغانستان X سوریه X عراق X یمن X نیجریه X لبنان X پاکستان X آسیای غربی X خاورمیانه

عربستان سعودی می خواهد که یک شریک قابل اعتماد برای غرب باشد. اما بسیاری ازمردم این کشور، تروریست ها را در خاور نزدیک و میانه حمایت میکنند.

به گزارش “۱۴ ستاره” ، دویچه وله می نویسد : عربستان سعودی برای مردم خارج از این کشور، سرزمینی پر از تناقض است، زنانی که سرتاپا پوشیده هستند، در مغازه های مجلل برای خرید میروند، آسمان خراش ها سر به فلک کشیده اند، در حالی که در دیگر مناطق این کشور، قاضیان، متهمین را محکوم به ضربات شلاق میکنند.

در عربستان سعودی، وهابیت مذهب رسمی کشور است. برخی از مردم این کشور برپایه اعتقادهای دینی شان حتی از تروریست های اسلام گرا که با خشونت علیه ارزش های غربی مبارزه می کنند، حمایت میکنند.

هنَر فورتیگ، مدیر انستیتوت مطالعات خاورمیانه درباره حمایت مالی از تروریست ها در عربستان سعودی می گوید: «قبایل و اشخاص ثروتمند، اگر به این باور باشند که عمل خداپسندی انجام میدهند، تروریست ها را مورد حمایت قرار میدهند».

وب سایت افشاگر ویکی لیکس، گزارشی از وزارت خارجه ایالات متحده نشر کرد که بر آن اساس، سازمان های تروریستی مانند القاعده، بیشترین پول را از عربستان سعودی دریافت میکنند. در این سند آمده که این گروه ها «شاید میلیون ها دلار را سالانه از منابع پولی عربستان سعودی جمع آوری میکنند. بیشتر این مبالغ در مراسم حج و ماه رمضان به دست می آید».

در این گزارش وزارت خارجه که ویکی لیکس نشر کرده، آمده است که با وجود آنکه حکومت عربستان سعودی تلاش کرده است تا مانع رابطه شبکه القاعده با تمویل کنندگان سعودی شود، اما در مقابل سرازیری پول برای طالبان افغانستان یا دیگر گروه ها تلاش های کمی انجام داده است.

از دید فورتیگ، وضعیت برای خانواده شاهی ساده نیست. او در این باره می گوید: “در بعضی موارد به نظر میرسد که خانواده شاهی می خواهد از تمویل گروه های تروریستی جلو گیری کند، اما در موارد دیگر موفق نمیشود.”

منبع : شفقنا

——————————————————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “عربستان سعودی کشور صادر کننده تروریست”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط