پربازدید های اخبار ورزشیسایر ورزش ها

طلای زهرا نعمتی و ۵ نقره و برنز دیگر برای ایران

جاوید احسانی شکیب برنده مدال برنز پرتاب وزنه ریو2016٬ - %d8%b2%d9%87%d8%b1%d8%a7-%d9%86%d8%b9%d9%85%d8%aa%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d9%84%d9%86%d8%af%d9%86-%db%8c%da%a9-%d8%b7%d9%84%d8%a7-%d9%88-%db%8c%da%a9-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%b2-%d8%a8%d8%af -زهرا نعمتی تیرانداز کشورمان در رشته‌ی ریکرو انفرادی پارالمپیک، در فینال با نتیجه‌ی ۶ بر ۴ تیرانداز چین را شکست داد و قهرمان پارالمپیک شد. - حامد امیری نماینده‌ی کشورمان در رشته‌ی پرتاب وزنه کلاس F55 با پرتابی به طول ۱۱٫۴۰ رکورد جهان را شکست و موفق به کسب مدال ارزشمند نقره‌ی پارالمپیک شد - - X - زهرا نعمتی برنده مدال طلا تیراندازی با کمان ریو۲۰۱۶- مدال نقره فوتبال هفت نفره ایران در پارالمپیک ریو۲۰۱۶- حامد امیری نقره پرتاب وزنه ریو۲۰۱۶- محسن کاییدی برنده مدال برنز پرتاب وزنه ریو۲۰۱۶- جواد حردانی برنده مدال برنز پرتاب وزنه ریو۲۰۱۶- پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو- جدول توزیع مدالی پارالمپیک۲۰۱۶- کاروان ایران در پارالمپیک کاروان منا- ۱۴ ستاره- ۱۴setare.com - دیدار دو تیم فوتبال هفت نفره ایران و اوکراین در فینال با تساوی یک بر یک به پایان رسید؛با گل وقت اضافه اوکراین تیم هفت نفره فوتبال ایران نقره ای شد. جاوید احسانی شکیب نماینده‌ی کشورمان در رشته‌ی پرتاب وزنه با پرتابی به طول ۱۴٫۱۳ موفق به کسب مدال ارزشمند برنز شد - جواد حردانی برنز پارالمپیک ریو۲۰۱۶ - جواد حردانی با مدال برنزی که بدست آورد موفق به کسب ۱۷امین مدال کاروان ایران در پارالمپیک ۲۰۱۶ شد-

در روز هشتم بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو نمایندگان کاروان منا موفق به کسب دو نشان برنز و یک مدال طلا شدند. در روز نهم پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ نیز کاروان ایران در پارالمپیک توانست دو نقره و یک برنز دیگر به دست آورد.

به گزارش “چهارده ستاره“، زهرا نعمتی، پرچم‌دار کاروان ایران در المپیک و نماینده تیراندازی با کمان کشورمان در بازیهای پاراالمپیک ۲۰۱۶ ریو موفق شد با غلبه بر حریفان به مدال طلای این دوره از بازی‌ها دست پیدا کند و در روز هشتم دو مدال برنز نیز توسط کائیدی و حردانی برای کشورمان کسب شد.

زهرا نعمتی هفتمین طلایی ایران در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶

زهرا نعمتی، پرچم‌دار کاروان ایران در المپیک و نماینده تیراندازی با کمان کشورمان در بازیهای پاراالمپیک ۲۰۱۶ ریو موفق شد با غلبه بر حریفان به مدال طلای این دوره از بازیها دست پیدا کند.

زهرا نعمتی قهرمان پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن که بازیهای المپیک را نیز تجربه کرده و پرچمدار کاروان ایران در المپیک نیز بوده است, به رقابت پایانی این رشته راه یافت و در مرحله فینال رقابتهای ریکرو تیراندازی باکمان پارالمپیک ۲۰۱۶ برابر چون یان وو از کشور چین قرار گرفت و با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد و هفتمین طلایی کاروان منا لقب گرفت.

رقابت‌های پرتاب نیزه کلاس F38 بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱۰:۵۰ به وقت محلی در ورزشگاه المپیک شهر ریودوژانیروز برگزار شد. در این رقابت جواد حردانی از کشورمان با حریفانی از کشورهای آمریکا، جمهوری چک (۲ ورزشکار)، استرالیا، آفریقای جنوبی، اوکراین، کلمبیا و چین به رقابت پرداخت.

حردانی در پرتاب اول خود رکورد ۴۴٫۹۰ متر را به ثبت رساند و در پرتاب دوم مرتکب خطا شد. ملی‌پوش پرتاب نیزه کشورمان در تلاش سوم خود رکورد ۴۷٫۸۱ متر رکورد ۴۶٫۶۰ متر را بر جا گذاشت. وی در پرتاب پنجم رکورد ۴۳٫۷۴ متر را ثبت کرد و در پرتاب ششم و پایانی خود نیز رکورد ۴۸٫۴۶ متر را به ثبت رساند. بدین ترتیب حردانی با رکورد ۴۸٫۴۶ متر در رده سوم قرار گرفت و پنجمین مدال برنز ایران را به ارمغان آورد.

مسابقات پرتاب وزنه کلاس F34 بازیهای پارالمپیک ریو در استادیوم المپیک ظهر ریودوژانیرو برگزار شد و محسن کائیدی از ایران با حریفانی از تونس، امارات، قرقیزستان، قطر، چین، کلمبیا (۲ ورزشکار) و مراکش به رقابت پرداخت. کائیدی در پرتاب اول خود موفق به ثبت رکورد ۳۳٫۴۲ متر شد و در پرتاب‌های دوم و سومش مرتکب خطا شد. ملی‌پوش پرتاب نیزه پارالمپیکی کشورمان در تلاش چهارم خود نیزه را ۳۲٫۲۵ متر پرتاب کرد و در پرتاب های پنجم و ششم باز هم مرتکب خطا شد. بدین ترتیب کائیدی با رکورد ۳۳٫۴۲ متر در رده سوم ایستاد و به مدال برنز بسنده کرد تا ششمین برنز کاروان کشورمان به نام او ثبت شود.

حامد امیری بیستمین مدال آور ایران در پارالمپیک / مدال نقره بر گردن پرتابگر وزنه ایران

رقابت های پرتاب وزنه کلاس F۵۵ بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱۰ صبح امروز به وقت محلی در ورزشگاه المپیک شهر ریودوژانیرو برگزار شد.

در این مسابقه جلیل باقری جدی و حامد امیری از کشورمان با ۱۰ حریف از بلغارستان، صربستان (۲ ورزشکار)، کامرون، بوسنی، پاناما، برزیل، لهستان (۲ ورزشکار) و تانزانیا رقابت کردند.

حامد امیری که به عنوان دومین نفر پرتاب خود را انجام داد، در تلاش اول رکورد ۱۱.۲۶ متر را به ثبت رساند و در پرتاب های دوم و سوم مرتکب خطا شد.

این ورزشکار ۳۴ ساله کشورمان در تلاش چهارم توانست وزنه را ۱۰.۶۲ متر پرتاب کند، در پرتاب پنجم رکورد ۱۱.۴۰ متر را به ثبت رساند و در پرتاب ششم و پایانی نیز رکورد ۱۱.۱۱ متر را بر جا گذاشت.

به این ترتیب امیری با رکورد ۱۱.۴۰ که در پرتاب پنجم ثبت کرده بود، در رده دوم ایستاد و به مدال نقره بسنده کرد.

همچنین جلیل باقری جدی در سه پرتاب نخست خود به ترتیب رکوردهای ۱۱.۰۲ متر، ۱۱ متر و ۱۰.۳۴ متر را ثبت کرد.

وی در در تلاش چهارم وزنه را ۱۰.۸۹ متر، در تلاش پنجم ۱۰.۸۲ متر و در تلاش ششم ۱۱.۱۶ متر پرتاب کرد.

باقری نیز با رکورد ۱۱.۱۶ متر به عنوانی بهتر از ششمی دست نیافت.

در این رقابت نمایندگان بلغارستان و لهستان با رکوردهای ۱۲.۳۳ متر و ۱۱.۳۹ متر به مقام های اول و سوم دست پیدا کردند.

با شکست مقابل اوکراین / نایب قهرمانی تیم ملی فوتبال هفت نفره ایران در پارالمپیک ریو

تیم فوتبال هفت نفره ایران امروز جمعه در ورزشگاه «دئودورو»ی شهر ریودوژانیرو با نتیجه ۲ بر یک مقابل اوکراین شکست خورد و به عنوان نایب قهرمانی رسید.

نایب قهرمانی ایران در این دوره از مسابقات در حالی حاصل شده که فوتبال هفت نفره از دوره بعد این بازی های پارالمپیک حذف می شود.

امین الله مانی تیم ایران را با ترکیب اولیه بابک صفری، هاشم رستگاری، لطف الله جنگجو، فرزاد مهری، حسین تیزبر، مهدی جمالی و جاسم بخشی به میدان فرستاد.

تیم ایران تا دقیقه ۱۰ زیر فشار حریف قرار داشت اما از این دقیقه به بعد، بازیکنان از لاک دفاعی خارج شده و بر روی دروازه حریف خطرساز شدند. در دقیقه ۲۴ بابک صفری ضربه از داخل محوطه جریمه بازیکن اوکراین را به خوبی دفع کرد. در دقیقه ۲۶ در حالیکه بازی ضرباهنگ متعادلی داشت «ولادیمیر آنتونیوک» دروازه ایران را با یک شوت از راه دور باز کرد.

ایران نیمه دوم را بسیار هجومی آغاز کرد و در چند مرحله بر روی دروازه اوکراین خطر ایجاد کرد اما حاصلی در پی نداشت.

در دقیقه ۳۴ مدافع ایران در پی حمله بازیکنان اوکراین توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید. سه دقیقه بعد ضربه سر بازیکن اوکراین به شکل خطرناکی از کنار دروازه ایران به خارج رفت. فرزاد مهری یک دقیقه بعد این خطر را با شوتی محکم و از راه دور پاسخ داد.

در دقیقه ۴۴ شوت دقیق فرازد مهری با سرپنجه دروازه بان اوکراین به کرنر رفت اما در دقیقه ۴۷ اوکراینی ها توپ را به تیر عمودی دروازه ایران کوبیدند.

ایران در ادامه بازی خوب خود موفق شد به گل تساوی دست پیدا کند. مهدی جمالی در دقیقه ۵۰ با یک پاس توی عمق موفق شد دروازه اوکراین را از زاویه بسته باز کند.

پس از آن بازی به صورت پایاپای دنبال شد اما در واپسین لحظات بازی تیم اوکراین دو خطر بسیار جدی بر روی دروازه ایران خلق کرد که یکی از ضربات حریف به تیر افقی برخورد کرد.

بازی در پایان ۶۰ دقیقه دقیقه به وقت اضافه رفت. «آرتم کراسلینکوف» در دقیقه ۶۵ موفق شد تیم اوکراین را با یک ضربه بغل پا پیش بیندازد. دو دقیقه بعد مهدی جمالی یک موقعیت تک به یک را از دست داد.

در وقت اضافه دوم تیم ایران یکپارچه حمله بود و بازی را در زمین اوکراین دنبال کرد اما بازی در نهایت با همین نتیجه ۲ بر یک به پایان رسید تا ایران به نقره دبسنده کند.

برزیل پیش از این دیدار موفق شد ۳ بر یک هلند را شکست دهد و به مدال برنز برسد.

جاوید، بیست‌ و دومین مدال ‌آور کاروان منا / مدال برنز جاوید احسانی شکیب در پرتاب وزنه

نماینده پرتاب وزنه کشورمان در بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به مدال برنز دست یافت.

در ادامه مسابقات روز دهم بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و در رقابت های دوومیدانی، جاوید احسانی شکیب در مسابقات پرتاب وزنه کلاس F57 به مصاف حریفان رفت که با ثبت رکورد ۱۴ متر و ۱۳ سانتی متر به عنوان سوم و مدال برنز دست یافت.

احسانی در پرتاب اول رکورد ۱۳ متر و ۵۳ سانتی متر را ثبت کرد، اما در پرتاب‎های دوم و سوم مرتکب خطا شد. وی در پرتاب‎های چهارم و پنجم به ترتیب ۱۳٫۲۶ و ۱۳٫۵۱ پرتاب کرد. احسانی در آخرین پرتاب رکورد ۱۴ متر و ۱۳ سامتی متر را ثبت کرد تا در کورس قهرمانی بماند و در جایگاه سوم قرار گیرد. در نهایت احسانی با همین پرتاب به نشان برنز دست یافت.

مدال برنز جاوید احسانی بیست و دومین مدال کاروان ورزشی شهدای منا در پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو بود.
گوشان وو از چین در این ماده با ۱۴ متر و ۴۲ سانتی متر مدال طلا را بر گردن آویخت و راکیکی از لهستان با ۱۴ متر و ۲۶ سانتی متر مدال نقره را از آن خود کرد.

بدین ترتیب پرونده تیم دوومیدانی کشورمان با کسب یک مدال طلا، ۶ نقره و ۴ برنز شده است.

کاروان پارالمپیک کشورمان تاکنون ۷ طلا، ۸ نقره و ۷ برنز کسب کرده است.

کاروان پارالمپیک کشورمان تاکنون ۷ طلا، ۸ نقره و ۶ برنز کسب کرده است و در رتبه چهاردهم مشترک جدول توزیع مدالی پارالمپیک در کنار اسپانیا قرار دارد.

مدال ‌های ایران تا این لحظه (عصر روز شنبه۲۷ شهریور۹۵) به شرح زیر است :

مدال آوران طلای کاروان پارالمپیک ایران : ساره جوانمردی (۲ طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه‌برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان)

مدال آوران نقره کاروان پارالمپیک ایران : سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه‌ ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه)، سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه) و حامد امیری (پرتاب وزنه)، تیم ملی هفت نفره فوتبال (فوتبال)

مدال آوران برنز کاروان پارالمپیک ایران : پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب وزنه)، جواد حردانی (پرتاب نیزه) و محسن کائیدی (پرتاب نیزه)، جاوید احسانی شکیب (پرتاب وزنه)

پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به‌میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا ۲۸ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «منا» متشکل از ۱۱۱ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی در این دوره از بازیها حضور دارد.

منبع : ورزش سه

————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “طلای زهرا نعمتی و ۵ نقره و برنز دیگر برای ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط