پربازدید های اخبار بین المللمحور مقاومت

شیخ زکزاکی در زندان و در سلامت می باشد

شیخ-ابراهیم-زکزاکی-رهبر-شیعیان-جهان-نیجریه-Nigeria-Shiite-leader-Ibrahim-Zakzaky-زکزاکی-شیعه-اسلام-شیعه-دشمن-وهابیت-است-شیعیان-نیجریه-دشمن-بوکوحرام-است.

معاون مجاهد نستوه آیت ‌الله زکزاکی با اشاره به اینکه زنده ماندن شیخ زکزاکی یک معجزه بود، گفت: طبق آخرین اطلاعاتی که از وضعیت شیخ داریم او در سلامت کامل به سر می ‌برد و تنها مشکلی که وجود دارد در رابطه با چشم اوست که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود.

به گزارش “۱۴ ستاره“، حجت ‌الاسلام شیخ اسماعیل شعیب، معاون مجاهد نستوه آیت ‌الله زکزاکی، اظهار کرد: شیخ زکزاکی قبل از روحانیت، دانشجو بود و دراین زمان نیز به تبلیغ دین و اسلام می‌ پرداخت و فعالیت او دعوت مردم به اسلام حقیقی بود.

وی با اشاره به اینکه کشور نیجریه ۲۰۰ سال قبل حکومت اسلامی داشت، بنابراین زمینه کشور ما اسلامی بود، بیان کرد: از ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت کشور نیجیریه ۷۰ درصد مسلمان هستند. استعمارگران در نیجریه حکومت اسلامی را از بین بردند و تمام کتاب ‌های اسلامی را به دریا انداخته و نمایندگان شیخ ‌ها را کشتند.

شیخ اسماعیل شعیب با اشاره به این‌که شیخ زکزاکی ۳۲ سال پیش برای اولین بار دستگیر و به زندان انداخته شد، اضافه کرد: شیخ زکزاکی می‌گفت که همان حکومت اسلامی قبل از استعمار را می‌ خواهیم، استعمارگران متوجه شیخ شده و دستگیری‌ های او شروع شد، در همان زمان نیز انقلاب اسلامی ایران پیروز شد و شیخ زکزاکی به ایران آمد.

معاون شیخ زکزاکی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) شیخ زکزاکی را به ترویج قرآن و اسلام دعوت کرده بود، ادامه داد: شیخ قبل از این‌که به ایران بیاید گفته بود که از هر مذهبی که امام خمینی (ره) پیروی کند، او نیز از همان مذهب پیروی میکند، پس از برگشت از این سفر، روش امام (ره) را به مردم بیان کردند. در همین زمان بود که عده ‌ای گفتند ما شیعه نمیشویم و عده ‌ای هم گفتند هر جا شیخ باشد ما هم هستیم و حرکت اسلامی آغاز شد.

وی بیان کرد: هر ساله در اول سال هجری مراسم جشنی در نیجریه برگزار میشد که در یک سال شیخ از نحوه شهادت امام حسین (ع) سخن گفت و مردم را به تحقیق در این رابطه تشویق کرد و آرام آرام مراسم عاشورا و اربعین به‌خوبی برگزار میشد به طوری‌که میلیون‌ ها نفر در اربعین حسینی حضور داشتند.

شیخ اسماعیل شعیب تصریح کرد: بعد از این مراسم بود که برنامه‌ ریزی برای ترور شیخ زکزاکی آغاز شد و بعد از دو سال ارتش نیجریه حمله و در برابر این جریان ایستاد و ۳۴ نفر به شهادت رسیدند و این حرکت ارتش نیجریه تنها بهانه بود که بعد از آن ارتش به حسینیه حمله و آنرا در محاصره قرار داد.

وی با اشاره به اینکه حرکت اسلامی به‌ راحتی به اینجا نرسیده است، اضافه کرد: شیخ زکزاکی در دوران های مختلف دولت به زندان رفته بود و هر بار با استقبال زیاد مردم روبه ‌رو میشد که این نشان میداد حرکت اسلامی به ‌خوبی در جریان است.

شیخ اسماعیل شعیب با اشاره به اینکه زنده ماندن شیخ زکزاکی یک معجزه بود، اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعاتی که از وضعیت شیخ داریم او در سلامت کامل به سر می ‌برد و تنها مشکلی که وجود دارد در رابطه با چشم اوست که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود.

معاون شیخ زکزاکی تأکید کرد: ما باید کاری کنیم که این حادثه تکرار نشود، چرا که در صورت تکرار نمیتوان تعداد شهدا را تخمین زد.

شیخ-ابراهیم-زکزاکی-رهبر-شیعیان-جهان-نیجریه-Nigeria-Shiite-leader-Ibrahim-Zakzaky-زکزاکی۲۲۲-شیعه-اسلام-شیعه-دشمن-وهابیت-است-شیعیان-نیجریه-دشمن-بوکوحرام-است.

منبع : ایسنا

—————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “شیخ زکزاکی در زندان و در سلامت می باشد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط