پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

لهستان۳ ایران۲ / تا مرز حماسه / جنجال و جدل

عکس های بازی ایران لهستان در المپیک والیبال ریو۲۰۱۶ برزیل- درگیری موسوی با کورک- تیم ملی والیبال لهستان- ایران لهستان- 14 ستاره- 14setare.com- کورک ستاره والیبال لهستان- کوبیاک ستاره والیبال لهستان- سعید معروف- سید محمد موسوی- 12 تیم حاضر در والیبال المپیک ریو- همگروه های ایران در والیبال المپیک- گروه ایران در مسابقات والیبال المپیک 2016- المپیک برزیل- المپیک ریو 2016- عکسهای بازی والیبال ایران لهستان- عکس والیبال- فهرست تیم والیبال لهستان در المپیک ریو 2016

تیم ملی والیبال ایران اولین امتیاز خود در المپیک را در برابر تیم ملی والیبال لهستان در حالی کسب کرد که تا اولین برد المپیکی تنها یک امتیاز فاصله داشت که خلق آن به بازی بعدی موکول شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران اولین امتیاز خود در المپیک را در برابر تیم ملی والیبال لهستان در حالی کسب کرد که تا اولین برد المپیکی تنها یک امتیاز فاصله داشت که خلق آن به بازی بعدی موکول شد.

دومین دیدار تیم ملی والیبال ایران در المپیک ریو با اوج حساسیت دنبال شد؛ جایی که ملی پوشان ۲ ست اول را واگذار کردند اما در بازگشتی رویایی بازی به ست پنجم کشیده شد. شاگردان لوزانو تا برد فراموش نشدنی فاصله ای تک امتیازی داشتند اما لهستان در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ و امتیازات ۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۳، ۲۳ بر ۲۵، ۲۰ بر ۲۵ و ۱۶ بر ۱۸ برنده بازی شد تا اولین برد ایران به بازی با کوبا موکول شود.

چرا ۲ ست اول را باختیم ؟

ایران در ۲ ست اول نتیجه را واگذار کرد، ۲ ست پیروزی شد و در پایان ست پنجم و نتیجه را باخت. در ست هایی که ایران بازی را واگذار میکرد یک نکته مشترک وجود داشت و آن نحوه شروع بازی بود. هرگاه امتیازات اول را ایران کسب کرد، برنده بود و هرگاه بازی با اختلاف امتیازی لهستان شروع میشد آنها بازی را می بردند. شروع خوب در ابتدای بازی کلید برد تیم ها بود که لهستان بیشترین توان خود را در آن می گذاشت و با اختلافی که ایجاد میکرد جبران برای ایران تقریبا غیرممکن میشد.

ستاره ای به نام فرهاد قائمی

بیماری فرهاد قائمی او را از ترکیب تیم ملی در لیگ جهانی ۲۰۱۶ دور کرد اما او در المپیک ریو بازگشتی رویایی داشت. فرهاد قائمی در این بازی هم در زمین بازیکن ثابتی نبود اما با ورودش جریان بازی را کاملا تغییر داد. ست سوم ایران تا مرز شکست در ست و بازی پیش رفت اما سرویس های فرهاد قائمی یک بار دیگر تیم را به بازی برگرداند تا ایران برنده ست های سوم و چهارم شود. عملکرد فوق العاده او در دریافت، اسپک و البته دفاع هم ادامه داشت اما درخشش او با برد همراه نبود.

در مقابل ستاره پشت خط زن تیم ملی والیبال لهستان یعنی بارتوش کورک که در اواخر بازی نیز به شدت عصبی به نظر می رسید، به تنهایی بار بازی لهستان در برابر ایران را به دوش کشید و با ۲۳ امتیاز بهترین بازیکن لهستان بود. در تیم ایران نیز سیدمحمد موسوی که در برابر آرژانتین با کسب ۱۰ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن ایران بود، در مقابل لهستان ۱۸ امتیاز کسب کرد و نقش دفاع و اسپکرهای او در این بازی در بازگشت ایران تاثیر واضحی داشت.

لوزانو مچکریم !

لهستان این روزها در اوج به سر می برد و کمتر تیمی توانایی مقابله با آنها را دارد اما ایران فوق العاده ظاهر شد و در این نمایش عالی لوزانو کارگردانی ماهر بود. در شرایط طبیعی بازی پیش می رفت که ایران شکست خورد اما سرمربی آرژانتینی شروع به ایجاد تغییرات در زمین کرد. فرهاد قائمی جایگزین زرینی شد، شریفات به جای غلامی آمد و دو تعویضه هایی به موقع. ست سوم جایی که ایران ۱۸ بر ۱۶ عقب بود دو تعویضه ای به جا بازی را ۱۹ بر ۱۹ و سپس ۲۳ بر ۲۰ به سود ایران کرد. همین اتفاق در ست چهارم هم افتاد و جایی که بازی یک امتیاز یک امتیاز و در ادامه ۱۹-۱۶ به سود لهستان بالا می رفت، لوزانو با کمک سرویس های دیدنی فرهاد قائمی و اسپکرهای بی نقص سایر بازیکنان، سر پیچ حریف را گرفت اما این ماموریت فوق العاده نیمه کاره ماند. با این حال لوزانو وظیفه خود را به بهترین نحو اجرا کرد.

پایان ناخوش

یک بار دیگر ایران و لهستان و یک بار دیگر تنش بین بازیکنان. بارها بازیکنان ایرانی و لهستانی در حین بازی درگیری های ریز و درشتی با هم داشتند اما این بار شدیدتر از همیشه شد؛ در انتهای بازی، دو تیم با یکدیگر زیر تور دست ندادند و نزدیک به ۲ دقیقه مشغول داد و بیداد بودند که با میانجی گری کادر فنی دو تیم دعوا خاتمه پیدا کرد. تصاویر و فیلم و عکس های جر و بحث و مشاجره بازیکنان والیبال ایران و لهستان در پایان بازی تا ساعت ها در فضای مجازی منعکس میشد.

عکس های درگیری بازیکنان والیبال ایران و لهستان در المپیک

عکس های بازی والیبال ایران برابر لهستان در المپیک

منبع : ورزش سه

—————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “لهستان۳ ایران۲ / تا مرز حماسه / جنجال و جدل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط