پربازدید های محور مقاومت

پیروزی بزرگ برای مقاومت / آزادسازی شهر داریا

آزادی داریا-نیروهای مقاومت و ارتش سوریه در شهرک داریای دمشق - نقشه دمشق - جدیدترین نقشه دمشق و داریا در ۲۷آگوست ۲۰۱۶- جدیدترین نقشه دمشق در ۵ شهریو۲۰۱۶-۵ شهریور۹۵ - ۱۴ ستاره- ۱۴setare.com- آخرین اخبار سوریه- احرارالشام- الغوطه الشرقیه- جیش الاسلام- جیش الحر-جیش الفتح- سوریه- شهرک داریا سوریه- غوطه شرقی دمشق- نقشه داریا و معضمیه دمشق - نقشه دمشق

شهر داریا واقع در حاشیه جنوب غربی دمشق و یکی از مهمترین کانون های بحران در نزدیکی پایتخت سوریه از ساعتی پیش برای همیشه از حضور گروه های تروریستی تکفیری پاکسازی شد. داریا در غرب دمشق پس از چهار سال اشغال توسط تروریست ها آزاد شد.

چهارده ستاره” – شهرک داریا واقع در حاشیه جنوب غربی دمشق و یکی از مهمترین کانون های بحران در نزدیکی پایتخت سوریه از ساعتی پیش برای همیشه از حضور گروه های تروریستی تکفیری پاکسازی شد.

بنابر این گزارش، گروه های تروریستی تکفیری مانند القاعده، داعش و ارتش آزاد پس از دو سال محاصره کامل از سوی نیروهای ارتش و بسیج مردمی سوریه مجبور به تحویل دادن سلاح های خود به دولت سوریه و خروج از این شهر شده اند. تسلیم شدن گروه های مسلح در شهر داریا در منطقه غوطۀ غربی شهر دمشق “ضربه ای بسیار دردناک برای مخالفان مسلح و روحیه آنها” می باشد.

آزادسازی داریا، به مثابۀ جایزه ای ارزشمند برای نیروهای ارتش سوریه به شمار می رود. داریا به عنوان نماد مهم مخالفان مسلح تکفیری از ابتدای بحران در سوریه به شمار می رفت. دولت سوریه و گروه های مسلح در شهر داریا به توافقی دست یافتند که براساس آن، ۷۰۰ عنصر مسلح سلاح های سبک و نیمه سنگین و سنگین خود را به ارتش سوریه تحویل و از این شهر به سمت شهر ادلب در شمال غربی سوریه می روند تا زمینه ورود نیروهای ارتش سوریه به شهر داریا و تامین امنیت آن فراهم شود.

با آزادسازی و پاکسازی داریا هزاران نیروی نظامی که از سال ۲۰۱۱ در داخل و اطراف آن مستقر بوده اند امکان انتقال به جبهه های مهمتر مانند غوطه شرقی، حلب و لاذقیه را خواهند داشت. به ویژه اینکه ارتش سوریه از یک ماه پیش عملیات وسیعی را برای پاکسازی کامل غوطه شرقی و تشدید محاصره بخش شری تحت اشغال القاعده در شرق حلب آغاز کرده و انصمام نیروهای جدید و تازه نفس از داریا میتوان تحول ویژه ای را در عرصه میدانی آنها ایجاد کند.

لازم به ذکر است که نظامیان مستقر در داریا از لشگر ویژه ۴ گارد ریاست جمهوری ارتش سوریه هستند که از نخبه ترین نیروهای نظامی سوری به شمار می روند.

اهمیت آزادسازی داریای دمشق+فیلم و عکس

اخبار اختصاصی از پاکسازی و آزادی داریا :

?منطقه داریا، در غوطه غربی دمشق پایتخت سوریه، دومین پایگاه بسیار مهم تروریستها (پس از دوما)، در اطراف پایتخت سوریه بود که در حال تحویل به ارتش سوریه است.

?ارتش سوریه با محوریت نیروهای دلاور مقاومت، راهبردی بسیار منطقی و در نوع خود، بی نظیر را جهت در هم شکستن توان نظامی و روحی تروریستها به کار برد.

?با حرکتی بسیار آرام، مبتنی بر واقعیات میدانی، بدون هرگونه عجله، به تدریج توان رویارویی را از تروریستها سلب نمود و آنان را وادار به تسلیم ذلت بار کرد.

?تروریستها پس از پذیرش تسلیم و قبول تخلیه منطقه داریا، به شدت سرخورده شده و روحیه خود را باخته اند. که این مسئله در رفتار و مصاحبه و بیانیه های آنها به خوبی مشهود است.

?استراتژی تامین امنیت پایتخت، که از طرحهای محوری و اساسی مستشاران دلیر و توانمند نیرو های مقاومت….، به حمدلله در حال تحقق است.

 

اهمیت آزادسازی داریای دمشق+فیلم و عکس

اهمیت آزادسازی داریای دمشق+فیلم و عکس

Image result for ‫آزادسازی داریا‬‎

نقشه موقعیت شهر داریا نسبت به حرم حضرت زینب (س)

Image result for ‫آزادسازی داریا‬‎

Image result for ‫شهرک داریا‬‎

Image result for ‫شهرک داریا‬‎

منبع : مشرق نیوز

———————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “پیروزی بزرگ برای مقاومت / آزادسازی شهر داریا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.