پربازدید های اخبار بین المللجنگ های بزرگ تاریخمحور مقاومت

شطرنج پیچیده نظامی منطقه / فلوجه و رقه

غرب-آسیا-خاورمیانه-X فلوجه عراق X رقه سوریه X الرقه سوریه X الفلوجه X سوریه X آخرین اخبار سوریه X آخرین اخبار عراق X داعش X 14 ستاره X 14setare.com X آزادسازی فلوجه از دست داعش X آزادسازی رقه از دست داعش X خاورمیانه X غرب آسیا X الحشدالشعبی X حشدالشعبی

پیشروی همزمان نیروهای عراقی و سوریه در دو منطقه استراتژیک فلوجه و رقه نشان میدهد که بحران دو کشور به نقطه پایانی خود نزدیک شده است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، حسن هانی زاده‌ طی یادداشتی در روزنامه جام جم نوشت :

پیشروی همزمان نیروهای عراقی و سوریه در دو منطقه استراتژیک فلوجه و رقه نشان میدهد که بحران دو کشور به نقطه پایانی خود نزدیک شده است. نیروهای الحشد الشعبی عراق در کنار نیروهای عشایر اهل سنت و نیروهای مسلح مرحله سوم عملیات آزادسازی شهر فلوجه را با موفقیت آغاز کردند.

شکل ‌گیری نیروهای مردمی تحت عنوان «الحشد الشعبی» در راستای فتوای مراجع تقلید عراق صورت گرفت و به سرعت توانستند شهرهای بیجی، جرف الصخر و تکریت را آزاد سازند.

اما رسانه ‌های عربی به دروغ مدعی شدند که این نیروها برای انتقام‌ گیری از اهل سنت عراق تشکیل شده است. اما پاکسازی کامل شهر فلوجه و احتمال پیشروی نیروهای مردمی عراق به سمت موصل و محاصره نیروهای داعش در فلوجه مقدمه ‌ای برای پاکسازی کامل عراق از وجود گروهک تروریستی داعش تلقی میشود. برایند گزارش‌های میدانی در فلوجه نشان میدهد که بیش از ۳۰ درصد از نیروهای داعش عربستانی هستند.

در رقه سوریه نیز شرایط مشابهی وجود دارد و نیروهای دولتی و حزب‌الله لبنان به سمت شهر رقه که پایتخت داعش تلقی میشود پیشروی های قابل توجهی داشته ‌اند و تاکنون در اطراف شهر رقه متمرکز شده ‌اند. رقه بیش از ۴ سال است که در اشغال داعش قرار دارد و این گروهک، شهر رقه را به عنوان پایتخت به اصطلاح دولت اسلامی عراق و شام اعلام کرده است.

آزادسازی شهر رقه که یزرگ‌ترین نیروگاه آبی سوریه در آن قرار دارد قطعا در تغییر موازنه قدرت به سود محور مقاومت و دولت قانونی بشار اسد کاملا موثر خواهد بود.

در چنین فرایندی بازیگران بحران سوریه و عراق در عملیاتی کردن طرح خاورمیانه جدید با شکست مواجه خواهند شد. با شکست طرح بازیگران تخریبی بحران سوریه، شطرنج سیاسی و نظامی خاورمیانه بر اساس الگوهای تعیین شده ایران، روسیه، عراق، سوریه و مقاومت اسلامی لبنان شکل خواهد گرفت.

منبع : مشرق نیوز

——————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “شطرنج پیچیده نظامی منطقه / فلوجه و رقه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط