سند محرمانه ای از آل سعود در اختیار ایران

%d8%a2%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%a7%d9%84%d8%b9%d8%b8%d9%85%db%8c-%d9%85%d8%ad%d8%b3%d9%86-%d8%a7%d8%b1%d8%a7%da%a9%db%8c - X مجمع تقریب مذاهب اسلامی- آیت الله اراکی- 14setare.com- دبیر مجمع تقریب مذاهب آیت الله محسن اراکی- 14 ستاره- آل سعود تروریست- آل سعود شجره خبیثه ملعونه- بستن راه حجاج ایرانی توسط آل سعود- جنایات آل سعود- قتل الحجاج في منى آل سعود- آل سعودX شجره ملعونه- حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام- صحبتهای رهبری درباره حج- بیانات رهبر انقلاب درباره حج- فاجعه منا

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از وجود «سندی مکتوب مبنی تعهد خاندان آل سعود برای مدیریت مکه و مدینه توسط مسلمین» خبر داد و گفت: در حال حاضر این سند وجود دارد و باید آنرا به طور کامل برملا کنیم.

به گزارش “چهارده ستاره“، دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از وجود سند محرمانه و مکتوب مبنی تعهد خاندان آل سعود برای مدیریت مکه و مدینه توسط مسلمین خبر داد و گفت: در حال حاضر این سند وجود دارد و باید آنرا به طور کامل برملا کنیم.

آیت ‌الله محسن اراکی درباره پیام امام خامنه‌ ای خطاب به مسلمانان برای «اندیشیدن در مدیریت حاکمان بی‌ دین و بی‌ وجدان سعودی بر حرمین شریفین» اظهار کرد :

سندی دال بر اینکه مدیریت مکه و مدینه باید توسط تمام مسلمین انجام شود، وجود دارد که این مهم در اختیار نهادهای کشورمان است.

وی در رابطه با جزئیات این سند خاطرنشان کرد :

در ابتدای شورش آل سعود در جزیره ‌العرب، زمانی که عبدالعزیز قصد حمله به مکه و مدینه و اشغال این دو شهر را داشت در پیام و تعهد کتبی به مردم مکه و مدینه تاکید کرد که اگر بر مکه و مدینه تسلط یابد، مدیریت آنرا در اختیار مسلمین قرار خواهد داد.

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یادآور شد :

عبدالعزیز در این سند تاکید کرده که حاضر است تا تمامی مسلمانان را در اداره مکه و مدینه شریک کند.

آیت‌الله اراکی تاکید کردند :

در حال حاضر این سند وجود دارد و باید آنرا به طور کامل برملا کنیم؛ وزارت امور خارجه و سایر نهادهای مسئول در کشورمان باید بر روی این سند و انعکاس آن فعالیت کنند.

وی افزود: این سند که به طور کتبی از سوی عبدالعزیز صادر شده، نشاندهنده این است که مسلمین از آغاز این دغدغه را داشته‌ اند که اگر آل سعود بر مکه و مدینه تسلط یابد اجازه نخواهد داد که مسلمانان طبق اعتقادات خود به مناسک حج عمل کنند.

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد :  

مراسم حج، بیت‌ الله الحرام و تمامی مشاعر الهی متعلق به همه مسلمین است؛ نباید جلوی مسلمانی که اعتقاد دارد مراسم حج باید طبق مذهبش برگزار شود را گرفت.

آیت‌الله اراکی متذکر شد :

نمازگزاران مسجد‌الحرام و مسجد النبی باید امامین حرمین شریفین را قبول داشته باشند؛ در روایات تاکید شده که خدا لعنت می‌فرستد بر امام جماعتی که جمعی از مامومین از او نفرت داشته باشند.

وی ادامه داد: آیا امامت جماعت مسجد‌الحرام میتواند کسی باشد که عده زیادی از مامومین خود را به کفر متهم کند؟! بسیاری از افرادی که در مسجد الحرام و مسجد النبی حضور می‌ یابند از شیعیان، صوفی‌ ها و اشاعره هستند که متاسفانه بنده حتی شنیدم که امام جماعت اشاعره، صوفی‌ ها و شیعیان را تکفیر میکرد.

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد :

اکثریت جامعه اسلامی که وهابی نیستند؛ آن مامومی که پای صحبت امام جماعت می‌ نشیند متاسفانه مورد تکفیر و فحاشی قرار می‌ گیرد؛ امام جماعت باید مقبول تمام مامومین باشد و قرآن به همراه روایات بر این مهم دلات دارد.

آیت‌الله اراکی تصریح کرد :

آیه کریمه سوره حج نیز صریحاً تاکید دارد که اولیاء مسجدالحرام باید با تقوایان باشند؛ آیا آل سعود را کسی میتواند با تقوا بخواند؟

وی اضافه کرد: این اتفاق‌ نظر در میان جهان اسلام و حتی بین علمای وهابی وجود دارد که همه تاکید میکنند که آل سعود با تقوا نیست چرا که به صورت علنی به شراب خواری، فسق و سایر اعمال می‌پردازد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه مسجدالحرام باید از دستان آل سعود خارج شود، تصریح کرد :

طبق قرآن و روایات باید اداره مسجد‌الحرام و مسجد‌النبی توسط با‌تقوایان انجام گیرد.

آیت‌الله اراکی درباره اینکه آیا خارج کردن مدیریت حرمین شریفین از چنگال آل سعود شدنی است یا خیر گفت :

نه تنها این کار شدنی است بلکه باید حتماً انجام گیرد و ان شاالله اگر همتی در جامعه اسلامی ایجاد شود، میتوان به این مهم امیدوار بود.

گله‌ مندی از دستگاه های داخلی بابت پیگیری فاجعه منا

وی در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره لزوم پیگیری ابعاد و دلایل «فاجعه منا» توسط وزارت امور خارجه و سایر نهادهای مسئول که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده است، چیست؟ گفت: مقداری گله‌ مندی از دستگاه های داخلی در زمینه پیگیری فاجعه منا وجود دارد.

دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب مذاهب تصریح کرد :

این گلایه وجود دارد که کارهای زیادی می‌توانست انجام بگیرد که اگر این مهم عملیاتی میشد، هیچ تضعیفی در رابطه با سایر کشورها نیز ایجاد نمیشد.

آیت‌الله اراکی با تاکید بر پیگیری فاجعه منا توسط دستگاه های داخلی کشور عنوان کرد:  

هر چه عربستان و کشورهای حاشیه‌ های جنوب خلیج فارس احساس کنند ما این مسائل را پیگیری می‌کنیم آنها با ما خوش‌ رفتارتر خواهند شد و هرچه از ما احساس قدرت و جدیت در پیگیری ببینند، رابطه ما با آنها بهتر خواهد شد.

امام خامنه‌ ای با صدور پیام مهمی خطاب به تمام مسلمانان جهان تأکید کردند :

«اکنون قریب یک سال از حوادث مُدهش منا می‌ گذرد که در آن، چند هزار نفر در روز عید و در لباس احرام، در زیر آفتاب و با لب تشنه، مظلومانه جان باختند؛ اندکی پیش از آن در مسجدالحرام نیز جمعی در حال عبادت و در طواف و نماز به خاک و خون کشیده شدند.

حکام سعودی در هر دو حادثه مقصرند؛ این چیزی است که همه‌ی حاضران و ناظران و تحلیلگران فنی بر آن اتفاق‌نظر دارند؛ و گمان عمدی بودن حادثه نیز از سوی برخی صاحب‌ نظران مطرح شد … حاکمان بی‌ دین و بی‌ وجدانی که فاجعه‌ی بزرگ منا را پدید آورده و با نام خادمان حرمین، حریم حرم امن الهی را شکسته و میهمانان خدای رحمان را در روز عید در منا و پیش از آن در مسجدالحرام قربانی کرده‌ اند، اکنون از سیاسی نشدن حج دم می‌ زنند و دیگران را به گناهان بزرگی که خود مرتکب شده یا تسبیب کرده‌ اند، متهم میکنند».

همچنین مقام معظم رهبری پس از فاجعه منا در تاریخ هفتم مهر سال گذشته نیز در دیدار مسئولان و دست‌ اندرکاران برگزاری حج، فاجعه بسیار تلخ و حیرت‌ انگیز منا را از جمله امتحانات الهی خواندند و با انتقاد از سکوت دولت‌ ها و به‌ خصوص دولت‌ های غربی و سازمانهای مدعی حقوق بشر در قبال این مصیبت بزرگ تأکید کردند :

«این حادثه به‌ هیچ‌ وجه نباید فراموش شود و دستگاه دیپلماسی و سازمان حج موظف هستند که این موضوع را به‌ صورت قاطع دنبال کنند؛ این مسئله نباید به سکوت و فراموشی بگذرد و باید تا سالها در مجامع جهانی مطرح شود و نقطه آماج این حرکت نیز باید دولتهای غربی و سازمانهای مدعی حقوق بشر باشند».

پوستر سعودی های جنایتکار و فاجعه منا - قتل و کشتار حجاج در منی - شجره ملعونه - مردان قسیّ‌القلب وجنایت‌کار سعودی مجروحان را با جان‌باختگان،درکانتینرهای دربسته محبوس ساختند و به جای درمان و کمک یا حتّی رساندن آب به لبان تشنه‌ی آنان، آنها را به شهادت رساندند - پیام رهبر انقلاب در آستانه حج ۹۵ - بیانات رهبری درباره مراسم حج امسال- متن صحبتهای رهبری درباره حج - بیانات رهبری درباره برجام - بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره آل سعود - عربستان سعودی- آل سعود تروریست - یمن و عراق و سوریه و شام و بحرین و فلسطین و آل سعود کودک کش- تروریست - عربستان سعودی - اسرائیل- عربستان - سوریه - پیام رهبری درباره حج۹۵- حج امسال - مراسم حج امسال- حج امسال بدون ایرانی ها سوری ها یمنی ها بحرینی ها - تکفیری آل سعود- صحبت های رهبر انقلاب اسلامی درمورد - بیانات رهبر انقلاب در مورد حج ۹۵ - حج ۹۶ - حج۹۵ - بیانات رهبر انقلاب درباره حج- رهبر انقلاب اسلامی- ۱۴setare.com- صحبتهای رهبری درباره حجX رهبر ایران- ۱۴ ستاره- بستن راه حجاج ایرانی توسط آل سعود- بستن راه حجاج سوری توسط آل سعود- بستن راه حجاج یمنی توسط آل سعود- إغلاق الحجاج الإیرانیین من قبل السعودیه- حج- سهمیه حج ایران در سال ۹۶- کشتار حجاج در مکه- واگذاری سهمیه حجاج ایرانی به کشورهای دیگر توسط عربستان سعودی- قتل الحجاج فی منى آل سعود- کشتار حجاج در مراسم برائت از مشرکین حج سال ۱۳۶۶- فاجعه منا- منا- مکه- حج سال ۹۵ - پوستر پیام رهبری به حجاج سال ۹۵ - ۲۰۱۶- بازتاب پیام رهبر انقلاب به مراسم آغاز حج در رسانه های غرب زیان و رسانه های جهان

- عکسنوشته بیانات رهبری درباره سعودی ها - عکس العمل سخت و خشن- انقلابی بودن از دید رهبر انقلاب- رهبر انقلاب اسلامی- 14setare.com- فاجعه منا- دیدار خانواده شهدای منا و رهبر انقلاب- آیت الله خامنه ای- امام خامنه ای- 14 ستاره-شجره ملعونه- آل سعود تروریست - مهاجر الی الله - کشتار حجاج در مکه - آل سعود شجره خبیثه ملعونه- عربستان سعودیX بستن راه حجاج ایرانی توسط آل سعود- بیانات رهبر انقلاب درباره حجX حج سال 95X کشتار حجاج در مراسم حج94

منبع : تسنیم

———————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “سند محرمانه ای از آل سعود در اختیار ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط