پربازدید های پزشکی و تندرستی

سلامتی انسان با خوردن میوه و سبزیجات

superfoods-compressor- سبزی و میوه و اثر روی بدن- سلامتی با خوردن میوه ها و سبزی ها- سبزیجات و اثر روی وزن- 14 ستاره- میوه و سبزیجات- 14setare.com- میوه خوردن از نگاه طب سنتی- بیماری قلبی عروقی- طب سنتی- بدن انسان

تحقیقات نشان داده است که خوردن مقدار زیاد میوه ها و سبزیجات با کم شدن بیماری قلب، سرطان، سکته و … همراه می باشد.

سلامتی با میوه و سبزیجات . . . 

میوه ها و سبزیجات که از خانواده کربوهیدرات ها می باشند بزرگترین انبار آنتی اکسیدان ها در غذا می باشند. به خوبی روشن شده است که خوردن مقدار زیاد آنها با کم شدن بیماری قلب، سرطان، سکته و … همراه می باشد.

آنتی اکسیدانها از مواد بسیار لازم برای فرونشاندن آتش رادیکال های آزاد که برای سلامت یاخته ها و بافت ها بسیار زیانبار هستند می باشند .

هر چند ما برای تبدیل غذا به نیرو نیاز به رادیکال های آزاد داریم ولی مقدار افزون آنها که در نتیجه پرخوری پیش می آید سبب در هم ریختن تمام بخش های بدن میشود. رادیکال های ازاد کارائی DNA در یاخته را کاهش داده، به طوری که یک یاخته سالم را به یک یاخته سرطانی تبدیل میکند.

افزون بر آن سبب التهاب می شوند که زیربنای بیماری های قلب، مفصل و چین و چروک های پوست و دهها بیماری دیگر می شوند. دریافت آنتی اکسیدان ها از راه تغذیه بهترین راه دفاع در برابر بیماری ها و پیری می باشد. هر قدر این مواد بیشتر دریافت شوند توانایی بدن در برابر آسیب های رادیکال های آزاد بیشتر میشود.

کسانی که زیاد میوه و سبزیجات می خورند عمر دراز تر پیدا می کنند …

سلامتی با میوه و سبزیجات

منبع : فودفا

———————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “سلامتی انسان با خوردن میوه و سبزیجات”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.