پربازدید های اخبار ورزشیکشتی و وزنه برداری

کسب سومین مدال توسط سعید عبدولی

سعید عبدولی مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو برزیل را کسب کرد. شادی عبدولی بعد از سومی در المپیک با پرچم ایران- - 14 ستاره- 14setare.com- المپیک برزیل- المپیک ریو- المپیک ریو 2016- ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک 2016- ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بازیهای المپیک 2016 ریو- تیم ملی کشتی فرنگی ایران- جایگاه کاروان ایران در رده بندی المپیک- سعید عبدولی- کشتی فرنگی- مدال برنز سعید عبدولی در ریو2016- وزن 59 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک- وزن 75 کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک

سعید عبدولی نماینده کشورمان در وزن ۸۰ کیلوگرم در مسابقات ریو۲۰۱۶ با شکست حریف مجار خود با نتیجه ۵ بر ۲ به مدال برنز کشتی المپیک ریو۲۰۱۶ دست یافت. نماینده وزن ۷۵ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با کسب پیروزی در دیدار رده‌ بندی بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو به مدال برنز رسید. پس از دو طلایی که وزنه برداران کسب کردند این سومین مدال کاروان ایران است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، سعید عبدولی پس از راهیابی به دیدار رده بندی وزن ۷۵ کیلوگرم رقابتهای کشتی فرنگی بازیهای المپیک به مصاف «پیتر باسکی» از مجارستان رفت و با نتیجه ۵ بر ۲ پیروز شد و مدال برنز این وزن را از آن خود کرد.

عبدولی که پیش از این در دور اول با قرعه استراحت روبرو شده بود در دور دوم به مصاف مارک مادسن از دانمارک رفت و با نتیجه یک بر یک مغلوب حریف شد، اما با فینالیست شدن حریف دانمارکی، عبدولی هم به گروه شانس مجدد آمد. وی در این مرحله ویکتور نمس از صربستان را با نتیجه ۲ بر ۲ شکست داد و به رده بندی راه یافت. در وزن ۷۵ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ریو۲۰۱۶ مدال طلا به نماینده روسیه رسید و نماینده دانمارک نیز به مدال نقره دست یافت.

پیش از این حمید سوریان نیز ناباورانه با تحمل دو شکست متوالی، وداع تلخی با المپیک داشت. سوریان پس از شکست در دور نخست رقابتهای وزن ۵۹ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ریو برابر حریف ژاپنی و همچنین فینالیست شدن این فرنگی‌کار شگفتی ‌ساز به گروه شانس مجدد راه یافت. وی در این گروه به مصاف کبیسبایف از قزاقستان رفت و در حالی که ۷ بر صفر از حریف پیش بود با ضربه فنی غافلگیر شد و با دست خالی از المپیک ریو خداحافظی کرد. طلای وزن ۵۹ کیلوگرم کشتی فرنگی به نماینده کوبا رسید و نماینده ژاپن نیز نقره المپیک را به دست آورد.

سوریان که پیش از حضور در المپیک اعلام کرده بود این آخرین حضور او در عرصه بین المللی خواهد بود و سرانجام (طبق گمانه زنی های غیر رسمی) در المپیک ریو از دنیای کشتی هم خداحافظی کرد. او پرافتخارترین کشتی گیر ایران محسوب می شود که صاحب شش مدال طلای جهان و یک مدال طلای المپیک است.

سی و یکمین دوره بازیهای المپیک با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور از ۱۵ تا ۳۱ مردادماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار میشود. کاروان ورزش ایران در دوره قبل که به میزبانی لندن برگزار شد با کسب ۱۲ مدال (۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) به عنوان هفدهمی دست پیدا کرد.

نتیجه سعید عبدولی در کشتی فرنگی المپیک ریو2016-سعید عبد ولی در کشتی فرنگی المپیک سوم شد و به مقام سوم رسیده و برنز گرفت- جایگاه ایران در المپیک ریو بعد از برنز عبدولی- ایران ۲ طلا و یک برنز-X جایگاه کاروان ایران در رده بندی المپیکX مدال برنز سعید عبدولی در ریو2016X المپیک ریو 2016X المپیک برزیلX المپیک ریوX کشتی فرنگی- ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک 2016- ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بازیهای المپیک 2016 ریو- تیم ملی کشتی فرنگی ایران- سعید عبدولی

منبع : مهر

————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “کسب سومین مدال توسط سعید عبدولی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط