پربازدید های اخبار بین الملل

سعودی و سفارش خرید تجهیزات برای تروریست ها

موشک انداز تاو آمریکایی خریداری توسط قطر و سعودی برای تروریستهای سوری - عربستان سعودی- جنایات عربستان سعودی- سوریه- آخرین اخبار سوریه- آل سعود تروریست- اردن- نقش اردن در جنگ سوریه- 14 ستاره- 14setare.com- آمریکا- آمریکا و عربستان سعودی- عربستان و قطر و ترکیه و آمریکا حامی داعش- جبهه النصره- جیش الاسلام- جیش الفتح

منابع فرانسوی میگویند که عربستان طی چند ماه گذشته سفارش خرید تجهیزات برای تروریست های سوریه به تعداد ۳۰ هزار نفر را داده که قرار است آنرا از طریق اردن برای گروه های مسلح در سوریه ارسال کند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، عملیات گروه های تروریستی در جنوب حلب برای شکستن محاصره شهر، در حالی ادامه دارد که تروریست ‌ها به شدت تغذیه میشوند.

روزنامه السفیر لبنان در گزارشی با این محتوا که سه دور حمله تروریستها در جنوب حلب تاکنون راه به جایی نبرده، نوشت که ۲۲ گروه متحد شده ‌اند و حجم عملیات نشان میدهد که از پشتیبانی خوبی برخوردارند.

به نوشته السفیر، ظاهر امر و آنچه در استان حلب و شمال سوریه رخ می ‌دهد، نشان میدهد که کودتای نافرجام در ترکیه، بر حمایت نظامی و لجستیک آنکارا از گروه های مسلح شمال سوریه به خصوص در حلب تأثیری نگذاشته است.

هنوز «نبرد شکست اراده‌ های منطقه ‌ای» عنوان اصلی نبردهای حلب است؛ به خصوص در میدان جنوب و غرب حلب که اتکای اصلی آن ترکیه است و به خطوط امدادی آن میرسد در حالی که اگر چنین امدادی از ترکیه نمی ‌بود، مدیریت نبرد که نیازمند سلاح و مهمات مداوم است، برای افراد مسلح غیرممکن می ‌بود.

السفیر همچنین نوشت، آمریکایی‌ ها هم هنوز روی طولانی کردن جنگ [سوریه] حساب کرده ‌اند. آمریکایی‌ ها برای باقی ماندن در سوریه به تفاهم با روسیه، بسنده نمیکنند بلکه مستقیمأ وارد عمل میشوند … ارتش سوریه بعد از آزاد کردن محله بنی‌ زید حلب، تصاویری از جعبه‌ های موشک ‌های تاو در انبار گروهک «الفرقه ۱۶» (تیپ ۱۶، وابسته به ارتش آزاد) به نمایش گذاشت که نشان می ‌دهد آمریکا این گروهها را چندی پیش تجهیز کرده است.

شماره سریال «دی.ای.ای.اچ ٠١-٧۴سی٠۵۴۴» به قرارداد با ارتش آمریکا در سال ۱۹۷۴ اشاره میکند؛ یعنی آمریکا انبار سلاح و موشک ‌هایش را به تیپ ۱۶ ارتش آزاد و گروه های دیگر داده. روی صندوق این موشکها تاریخی هست که نشان می ‌دهد آخرین اقدامات نگهداری آن متعلق به می سال گذشته ۲۰۱۵ است.

اقدام جدید عربستان در سفارش خرید تجهیزات برای تروریست های سوریه

السفیر به نقل از منابع فرانسوی نوشت که عربستان چند ماه پیش پیشنهاد قراردادی تسلیحاتی داده که پس از خرید، آنرا به دست تروریست ‌ها در سوریه برساند.

طبق این گزارش، این قرارداد شامل خرید سلاح و تسلیحات فردی به تعداد ۳۰ هزار نفر است که قرار است با واسطه یک لبنانی در پاریس انجام شود.

السفیر افزود که عربستان طرح مناقصه آنرا داده و چند کشور اروپای شرقی و چند شرکت تسلیحاتی فرانسوی، اسپانیایی و اسرائیلی از آن استقبال کرده ‌اند.

چند ماه پیش نیز یک گروه تحقیقات رسانه‌ ای در صوفیه پایتخت بلغارستان فاش کرد که عربستان ماهانه صدها تن سلاح و تجهیزات از صوفیه به تبوک و از آنجا به اردن منتقل میکند تا به دست گروههای مسلح در سوریه برسد.

«بالکانین سایت» گزارش داده که این موسسه مسیر عبور هواپیماهای عربستانی از فرودگاه جده به فرودگاه صوفیه (پایتخت بلغارستان) و پس از آن فرودگاه تبوک (شمال عربستان) و بعد از آن سوریه را شناسایی کرده است و دریافته که عربستان به صورت ماهانه برای گروه های مسلح در سوریه سلاح می‌خرد و برای آنان ارسال میکند.

منبع : فارس

————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “سعودی و سفارش خرید تجهیزات برای تروریست ها”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.