پربازدید های پزشکی و تندرستی

سخت ترین و دردناک ترین دردهای دنیا

درد-X 14 ستاره X 14setare.com X بدترین دردهای دنیا X بیماریهای کلیوی X درد عصبی X درد مثانه X دردهای عصبی X سخت ترین درد دنیا X سردرد و میگرن X سرطان X سنگ کلیه

آیا میدانید وحشتناک ‌ترین دردهای دنیا کدامند؟ لیستی از آنها را در ادامه مطلب برایتان آورده ‌ایم. این دردها بسیار طاقت ‌فرسا و تحمل ‌ناپذیر هستند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، در این نظرسنجی که از سوی سایت سلامت و مشاوره ‌های پزشکی پریوِنشن صورت گرفت، بیماریهای طاقت ‌فرسایی مثل سنگ کلیه شناسایی شده ‌اند. این فهرست به ترتیب از بیماریهای ملایم ‌تر شروع شده و به دردناک ‌ترین بیماریها ختم میشود و شامل موارد زیر است:

درد بعد از جراحی

به گفته مدیر سابق انجمن «داروهای ضد درد آمریکا»، نیمی از افرادی که جراحی قفسه سینه را تجربه میکنند، با دردهای طولانی و شدیدی مواجه میشوند. وی در این زمینه می‌ گوید :

«بیمارستان ‌ها باید بستری را فراهم کنند تا بیماران با دردهای شدید مواجه نشوند. دردهای شدید باعث بروز مشکلات جدی در بیماران خواهند شد.»

سنگ کلیه

این توده ‌های شناخته شده به سرعت در انتهای شکم و نواحی کشاله ران ایجاد درد میکنند. در بیشتر موارد دکترها داروهای ضد‌درد تجویز کرده و نوشیدن مقدار فراوانی از آب را به بیمار توصیه میکنند. در صورت خروج سنگ کلیه از بدن از طریق ادرار، درد بیمار بلافاصله التیام می یابد.

دردهای مزمن در قسمت ‌های پایین کمر

به گفته یکی از استادان دانشگاه استنفورد، این عارضه بسیار شایع و دردناک است. وی می‌ گوید :

«بیشتر افراد در مدت کوتاهی از این بیماری بهبود می‌ یابند، اما مابقی آنان مجبورند این درد شدید را برای مدت طولانی تحمل کنند. گفته میشود اضطراب و شدت درد اولیه در ماندگاری این بیماری دخیل است.

دردهای جانبی عصبی

این عارضه برای افراد مبتلا به دیابت کاملا شناخته شده است. آسیب وارده به اعصاب انگشتان پا و دست باعث بروز این دردها میشود. یکی از متخصصان مرکز پزشکی NYU در این رابطه می ‌گوید :

«اغلب به بنده گفته میشود که درد مرتبط با این عارضه شبیه راه رفتن روی تیغ است.» استفاده از دارو و انجام ورزش‌های سبک برای به جریان در آوردن خون به این بیماران توصیه میشود.

درد سرطان

از میان دردناک ‌ترین بیماریهای سرطانی میتوان به سرطان لوزالمعده، سرطان گوشت (بافت همبند) و تومور مغز اشاره کرد. برای التیام درد در این موارد، استفاده از داروها و استروئیدها توصیه میشود.

بیماریهای عصبی که بعد از درمان شینگلز مجدداً ظاهر میشوند.

شینگلز، نوعی از آبله ‌مرغان است که ١٠‌درصد افراد مبتلا را دچار دردهای شدیدی میکند. بعد از درمان آبله ‌مرغان، ویروس آن ممکن است در عده ‌ای از بیماران در کمون باقی بماند. محل تجمع این ویروس‌ ها مغز و نخاع است.

درد عصب سه شاخه

بیماریهای عفونی و سرطان ‌ها ممکن است باعث ایجاد دردهای شدیدی در عصب سه قلو شوند. این عصب خاص حس ‌های مختلف را از صورت به مغز انتقال میدهد. به گفته یک متخصص در علوم پزشکی، مبتلایان به این درد احساس میکنند صورتشان در حال سوختن است. درد ناشی از آنکه بیشتر در سمت راست صورت رخ میدهد، بسیار شدید بوده و در فواصل زمانی چند‌دقیقه ‌ای تکرار می‌شود. گفتنی است از داروهای خاصی برای تسکین درد این افراد استفاده میشود.

آماس مثانه بینابینی

تورم مثانه باعث ایجاد چنین دردهای وحشتناکی میشود. در موارد حاد، مبتلایان دچار تکرر ادرار به میزان ۶٠‌ مرتبه در طول روز میشوند. استفاده از داروهای ضدتورمی و تحریک اعصاب در تسکین درد این بیماران چاره ‌ساز است.

سندرم درد منطقه ‌ای پیچیده

در این عارضه بدین صورت است که دردهای طاقت ‌فرسایی در دست‌ ها و پاهای فرد در اثر ضربه یا صدمات نه ‌چندان جدی (مثل پیچ ‌خوردگی قوزک پا یا شکستگی دست) حس میشوند. هنوز دلیل اصلی این بیماری که بیشتر در میان زنان شیوع یافته، به طور قطعی مشخص نیست.

سردردهای خوشه ‌ای

این بیماری از میگرن بسیار حادتر است. حملات سردردهای خوشه ‌ای به طور ناگهانی رخ داده و معمولا در محدوده یکی از چشم ‌ها یا یک طرف صورت درد شدیدی را ایجاد میکنند. شاید دلیل انتخاب این بیماری در جایگاه نخست فهرست شدیدترین دردهای جهان، آن بوده است که حملات سردرد به مدت یک هفته یا یک ماه درد شدیدی را به بیمار وارد میکند.

عده‌ای آنرا «سردرد خودکشی» نیز نامیده ‌اند؛ چرا‌ که عقیده بر آن است افراد مبتلا به این عارضه برای رهایی از دردهای دوره‌ ای آن به خودکشی فکر میکنند.

دلیل اصلی بیماری کماکان نامعلوم است و برای تسکین درد افراد مبتلا که بیشتر آقایان هستند، داروهای استروئیدی و بندار شبکه کلسیم پیشنهاد میشود.

منبع : روزنامه شهرآرا

————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

یک دیدگاه برای : “سخت ترین و دردناک ترین دردهای دنیا”

  1. saeed گفت:

    درد که تموم میشه اروم میشی ، میشینی یه گوشه سرت روی زانوهات ، اشکت دم مشکت ، هنوز دستات میلرزه ، یه ترس از یه حمله ی دیگه ، استرس ، نقطه ضعف ، یه درد کوچیک دوباره ، معده درد از مسکنهایی که مشت مشت خوردی ، فکت شل شده نای حرف زدن نداری ، چشات قرمز از صدا بیزاری از نور فراری ، از همه ادما بیزار . درد که تموم میشه اروم میشی این جمله رو هزار بار با خودت گفتی ، ولی باز هم میدانی درد که تمام بشه ترسِ که شروع میشه، ترس از دست دادن ادمای دورت ، ترس ترهم ادمای نزدیکت ، ترس ناراحت کردن عزیزات وقتی زیر بار درد کوفتی حتی حاضری رگت رو هم بزنی ، اره ترس ، ترس از فردا شب همین موقع ، ترس از فردایی دوباره و انتظاری برای تمام شدن این درد بی خودی . بغض میکنی و خمار از دارو هایی که ارامت که نکرد اما بسیار خسته ات کرد به خواب عمیقی میروی ، ساعتی بعد بیدار میشوی دردی دیگر نیست اما بی حوصله ای ، هنوز بیزاری هنوز فراری و تلخ ترین گریه هایت را اشک میریزی ، اشک میریزی برای بزرگی خدایی که دردناک ترین درد دنیا را به تو هدیه داد و تو هرروز شکرش را می گویی . درد یعنی من یعنی سردرد خوشه ای .
    پ.ن : امیدوارم روزی برسه که خوشه ای ها جزو بیماری های خاص بشه و در ضمن امیدوارم هیچ کس این درد رو تجربه نکنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.