پربازدید های طب پیشگیری

ساخت آنتی بیوتیک از ترشحات درون بینی

ساخت آنتی بیوتیک از ترشحات درون بینی - باکتری استافیلوکوک اورئوس -آنتی بیوتیک -ساخت و کشف آنتی بیوتیک جدید X Staphylococcus - 14 ستاره - یافته های پزشکی -14setare.com

دانشمندان موفق به کشف یک میکروب در بینی انسان شدند که یک آنتی بیوتیک قوی و موثر را برای از بین بردن باکتری استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی ‌سیلین (MRSA) تولید میکند.

به گزارش “۱۴ ستاره” به نقل از گیزمودو، این کشف به درمان ‌های قدرتمند جدید برای عفونت های باکتریایی مشکل ساز و خطرناک منجر شده و در عین حال همچنین نشان دهنده پتانسیل بدن انسان برای تولید ترکیبات فوق العاده موثر و قوی در از بین بردن باکتری‌ های مقاوم است.

استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین (Methicillin-Resistant Staphylococcus aureus) که مخفف آن MRSA است، یکی از عمده ‌ترین گونه‌ های استافیلوکوک (Staphylococcus) بوده و تفاوت آن با سایر گونه ‌ها، موثر نبودن آنتی بیوتیک ‌های معمولی در درمان آن است.

تا به امروز محققان تلاشهای بسیاری را در جهت یافتن راهی برای مبارزه با باکتریهای مقاوم به درمان انجام داده اند. آنها حتی به جستجو در خاک و کف اقیانوس نیز پرداخته ‌اند.

اما در حال حاضر به این نتیجه رسیده‌ اند که میتوان راه حل مبارزه با این باکتریهای سمج را در بدن انسان مخصوصأ چربی‌ ها و مواد لزج و چسبناک داخل بینی جستجو کرد.

محققان دانشگاه توبینگن در حالی که مشغول تلاش در جهت یافتن راه حلی برای این مشکل دیرینه بودند، موفق به کشف یک باکتری جدید به نام Staphylococcus lugdunensis شدند. در حدود ۳۰ درصد از تمام انسانها دارای این باکتری در بینی خود هستند.

به نظر می رسد که این باکتری دارای خواص آنتی بیوتیکی قوی است که می‌ تواند برای استافیلوکوکوس اورئوس سمی و کشنده باشد. بنابراین یک گزینه ایده آل برای مبارزه با عفونت ‌های باکتریایی است.

محققان در حال تلاش برای پیدا کردن یک آنتی بیوتیک جدید نبودند، اما به صورت اتفاقی موفق به یافتن همان چیزی شدند که سالها در پی آن بودند.

پس از بررسی مواد درون بینی بیش از ۱۸۰ بیمار بستری در بیمارستان، محققان متوجه شدند که در حدود ۶ درصد از این بیماران دارای این باکتری بوده و و ۳۵ درصد بقیه دارای این باکتری در بینی خود نیستند.

محققان این پژوهش اعلام کردند که نتایج اولیه این آزمایشات امیدوار کننده است و آنها هنوز هم به کشف یک آنتی بیوتیک و داروی ضد باکتری با استفاده از قابلیت‌ های بدن انسان امیدوار هستند.

منبع : ایسنا

——————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ساخت آنتی بیوتیک از ترشحات درون بینی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.