پربازدید های کامپیوتر و اینترنت

سئو موبایل چیست ؟ راهکار بهبود سئو موبایل ؟

Web-design-Mobile-SEO - سئو موبایل یعنی چه - X سئو X نحوه بهبود طراحی سایت موبایلی X بحث سئو در نسخه موبایلی سایت ها X سئو موبایل چیست؟ X ۱۰ پیشنهاد گوگل جهت بهینه سازی سئو سایت X 14 ستاره X 14setare.com X بهبود رتبه سایت در الکسا X مراحل بهبود رتبه سایت X Mobile SEO X چکار کنیم رتبه سایت بهتر شود ؟ X چگونه سایت شخصی خود را ارتقا دهیم X نحوه ارتقای سایت شخصی X موتور جستجوگر گوگل X سایت گوگل X شرکت گوگل

تعداد کاربرانی که به تلفن همراه روی آورده اند هر روز افرایش می یابد، رقابت برای باقی ماندن در صدر جدول موتور جستجو سخت تر شده است. به هر حال، قاعده کلی برای بهینه سازی و سئو تلفن همراه (Mobile SEO) و یا بهینه سازی موتور جستجوی محلی (Local SEO) ثابت باقی می ماند. سایتی که قادر است راه حلی برای جستار کاربر در حداقل زمان فراهم کند امتیاز بالاتری دارد.

نیاز برای سئو موبایل و بهینه سازی وب سایت های تلفن همراه در چند سال اخیر لازم و ضروری به نظر میرسد، در این مقاله سعی داریم مهمترین نکات سئو سایت موبایل در سال ۲۰۱۵ بررسی نماییم.

توسعه و پیشرفت موبایل ها یا به قولی گوشی های هوشمند که دارای سیستم های عامل اندروید ،ios و ویندوزفون هستند، تمامی وب سایت هایی که به صورت آنلاین در دسترس بودند تمایل دارند تا نسخه موبایل را هم عرضه کنند.

حتی برخی شرکت های کسب و کار آنلاین فوق العاده بزرگ اعلام کردند که به زودی سایت های خود را از دور خارج و به نسخه ی ویژه تلفن همراه منتقل خواهند کرد. ترافیک سایت های مبتنی بر موبایل در بازار به حدی رسیده است که بیشتر از ۵۰ درصد ترافیک کلی دنیای اینترنت را پوشش می دهد.

بنابراین نیاز برای سئو موبایل و بهینه سازی وب سایت های تلفن همراه که در آن یک وب سایت طراحی شده بر روی صفحه نمایش با اندازه های متفاوت مشاهده داده میشود، ضروری است. بهینه سازی سایت واکنشگرا یا ریسپانسیو برای تلفن همراه این اطمینان را می دهد که سایت طراحی ساختار مناسبی دارد و قادر به ارائه تجربه ای کاربرپسندانه به مخاطب خود است. زیرا یک وب سایت که برای کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت و موبایل هوشمند بهینه سازی می شود، هزینه کمتر و بازخورد بسیار بیشتر دارد.

از این نکته نباید متعجب شوید که رویکرد و تمرکز بیشتر الگوریتم موتور جستجوی گوگل به سمت جستجوی کاربرپسندانه (UI) تغییر کرده است.

با تغییرات الگوریتم گوگل بررسی بهینه سازی سایت ها و شیوه های آنلاین برای موبایل ها زمان زیادی را در بر می گیرد. وب سایت های تلفن همراه عمومأ سبک اند و در عرض چند دقیقه می توانند بارگیری شوند.

بیشتر ترافیک ورودی وب سایت شما از موتورهای جستجو سرچشمه می گیرد. موتورهای جستجو مثل گوگل، یاهو و بینگ که توسط متن و محتوای مرتبط و مناسب را پیدا میکنند و براساس کلمه کلیدی کاربر به نمایش می گذارد و بر این اساس کاربر وارد سایت شما می شود.

سئو موبایل سئو موبایل سئو موبایل چیست و مهترین نکات  آن در سال 2015 optimize for Mobile SEO toranjin

سئو موبایل چیست؟

سئو موبایل راهی برای بهینه سازی سایت یا طراحی سایت واکنشگرا برای گوشی همراه است که موتور جستجوگر گوگل جهت افزایش بازدید سایت شما کمک میکند.

تعداد کاربرانی که به تلفن همراه روی آورده اند هر روز افرایش می یابد، رقابت برای باقی ماندن در صدر جدول موتور جستجو سخت تر شده است. به هر حال، قاعده کلی برای بهینه سازی و سئو تلفن همراه (Mobile SEO) و یا بهینه سازی موتور جستجوی محلی (Local SEO) ثابت باقی می ماند. سایتی که قادر است راه حلی برای جستار کاربر در حداقل زمان فراهم کند امتیاز بالاتری دارد.

موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ وب سایت های کاربر پسندی که این بهینه سازی را فراهم ساخته اند، بیشتر مورد توجه کاربران قرار می دهد.

طراحی سایت موبایل

زمانی که برای تلفن همراه طراحی سایت یا بهینه سازی انجام می دهید، باید محدودیت هایی را همچون طول عمر کم باتری، امکان قطع شدن اینترنت و پردازشگرهای کند موبایل ها را در نظر داشته باشید. پس باید مطمئن شوید که از تصاویر کوچکتر و فیلم هایی با کیفیت پایین تر استفاده می نمایید تا صفحات شما، حتی با کمترین سرعت اینترنت قابل نمایش است.

تجربه کاربر پسندی (UI)

ختم کامل! آقا، خانم ، برادر و خواهر ارجمند، سایت شما باید کاربرپسند و ساده باشد و به سرعت نمایش داده شود. همچنین به آسانی مطالب داخل سایت شما را کاربران پیدا کنند و البته توجه به لینک تمیز clean URL نیز داشته باشید. تجربه کاربر پسندی نه تنها کار بیننده سایت و بازدیدکننده را آسان میکند، بلکه به همان اندازه فاکتور مهمی برای سئو موبایل است که خزنده گوگل میتواند به راحتی در وب سایت شما حرکت کند و تمامی صفحات سایت شما را بپیماید.

گرافیک سبک و ساده، داشتن منوی کاربری مناسب، چیدمان تصاویر و مطالب صحیح همگی یک تجربه خوب کاربری را نوید می دهد.

بهینه سازی جستجوهای محلی (Local SEO)

غالب مردم در اینترنت به دنبال اطلاعاتی درمورد مطالب نزدیک محل سکونت خود هستند. بهتر است شما وب سایت خود را برای موبایل نیز با توجه به جستجوهای محلی بهینه سازی کنید. باید بدانید سئو محلی وب سایت شما به گونه ایست که قادر خواهید بود سایت تلفن همراه خود را براساس بازار محلی بهینه سازی شده است. اشاره به آدرس دقیق که شامل کشور، استان، شهر و شماره تماس در گوگل مپ از اهمیت زیادی برخوردار است که از این طریق موتور جستجو میتواند، محل اصلی کسب و کار شما را مکان یابی کند.

شناسایی کلید واژه های مهم در موبایل ها

تفاوت بسیاری بین کلید واژه های روی دستگاه های دسکتاپ (کامپیوتر شخصی) و تلفن های همراه وجود دارد. با توجه به تفاوت بین این سیستم عامل ، کلمات کلیدی را برای سایت بهینه شده تلفن همراه نیز باید با دقت ردیابی کنید تا اطمینان حاصل شود که سئو انجام شده به درد مخاطب مورد نظر می خورد.

می توانید از ابزاری از مثل وب مسترگوگل (Google Webmaster) برای درست کردن لیستی از کلید واژه های با گرایش (trending) وراهبرد گوشی موبایل استفاده کنید.

حذف فایلهای فلش سایت

تلفن های همراه فایلهای فلش داخل سایت شما را پشتیبانی نمی کنند، پس باید آنها را حذف کنید.

حذف فلش از سایت یکی از مهمترین رویکردهای چند سال اخیر در طراحی سایت و بهینه سازی آن است. البته هنوز بسیاری از شرکت ها آنرا نادیده می گیرند. هرچند که موتورهای جستجو میتوانند فلش را شناسایی کنند اما برای کاربران تلفن همراه این تصاویر، صوت ها و فیلم ها که به صورت فلش نمایش داده می شود قابل دسترس نیستند.

گفتنی است که فایلهای فلش توسط شرکت بزرگ ADOBE پشتیبانی میشود و به خاطرمشکلات امنیتی، نصب اجباری افزونه ها برای نمایش این فایل و ترکیب همه المانهای تصویر، متن و افکت در یک فایل که قابل خواندن برای موتورهای جستجو نیست، باعث شده است که به دوران انقراض خود قدم بردارد.

استفاده از روشهای جدید و تکنولوژِیهای نوین طراحی سایت همچون HTML 5 و JQury میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای انیمیشهای فایل فلش داخل سایت شما باشد.

حذف پاپ آپ های (پنجره های باز شو) در سایتهای تلفن همراه

عدم به کارگیری یا حذف تبلیغات پاپ آپ از روی سایت خود، سریعتر جستجو می شوید و در هزینه های سئو خود صرفه جویی می کنید. تبلیغات پاپ آپ (Pop up ads) جزو مزاحم ترین و آزاردهنده ترین عوامل داخل یک سایت محسوب می شوند و بروی سئو موبایل تاثیر گذار است.

دانلود کردن صفحات سنگین حجم زیادی از کاربر می گیرد، در نتیجه کاربر در صورت مشاهده این تبلیغات امکان دارد، دیگر سایت شما را انتخاب نکند و به سادگی ضربه بزرگی بر پیکره بازاریابی آنلاین و سئو سایت شما وارد شود.

سئو موبایل سئو موبایل سئو موبایل چیست و مهترین نکات  آن در سال 2015 ux mobile seo

چرا سئو موبایل اهمیت زیادی دارد؟

بدیهی است که در زمان حاضر، سایت های موبایل و نمایش صحیح آن در آینده ی تجاری یک کسب و کار نقش حیاتی دارد. با یکپارچه سازی روش های ارایه شده در این مقاله به خوبی میتوانید سئوی خود در موبایل را بهبود ببخشید.

همچنان که سال ۲۰۱۵ در حال پایان است و سئو موبایل مهمتر میشود، موتورهای جستجو برای نشان کردن قدرت خود، با آپدیت الگوریتم های خود، اعمال سختگیرانه تری برای سئو وضع کرده اند. آنها به سادگی یک وب سایت و بهترین تجربه کاربری آن اهمیت می دهند تا به بزرگی یک کسب و کار، زیرا مشتری اصلی سایتی مثل گوگل، کاربران جستجوگر آن است و نه وب سایتها، بنابراین در این شرایط بهتر است، سایت خود را مطابق سلیقه کاربران ، بهینه سازی و طراحی کنیم.

البته سئو موبایل تاکتیک و استراتژی سریعی برای هر تجارت آنلاین نیست و گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری بازدید سایت شما به سرعت برق و باد بالا نمی برد، ولی در طولانی مدت برد اصلی را وب سایتی میکنند که واکنش گرا بوده و برای موبایل بهینه سازی شده اند.

به سوی توسعه سایت ها برای، بهینه سازی آنها برای گوشی های همراه و سئو موبایل قدم بردارید و گروه طراحی و توسعه وب ترنج شما را در امر مشاوره و اقدمات فوق یاری می رساند.

سئو سایت موبایل سئو موبایل سئو موبایل چیست و مهترین نکات  آن در سال 2015 Web design Mobile SEO toranjin

منبع : ترنجین

—————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

9 دیدگاه برای : “سئو موبایل چیست ؟ راهکار بهبود سئو موبایل ؟”

 1. بسیار ممنونم. استفاده کردیم.

 2. بسیار ممنونم. استفاده کردیم. .

 3. مازیار گفت:

  بسیار مفید بود خیلی ممنونم از مطالبی که در سایتتون قرار می دین

 4. ترجمه تخصصی گفت:

  مرسی ممنونم عالی بود سپاس

 5. ترجمه گفت:

  مرسی ممنونم عالی بود سپاس.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.