پربازدید های کامپیوتر و اینترنت

رکورد درآمد اپ استور شکسته شد !!

apple-app-store-apps-vulnerable-freak- آرم و فضای آپ استور - - اپلیکیشن های موبایلی- شرکت اپل- سیستم عامل iOS 10 اپل- اپ استور- Apple’s App Store- 14 ستاره- App StoreX 14setare.comX پوکمون گو- گوگل پلی استور

فروشگاه آنلاین اپلیکیشن اپل‌ (اپ‌ استور) در ماه جولای بهترین عملکرد را داشته است و توسعه ‌دهندگانش بیشترین مبلغ درآمد را دریافت کرده ‌اند.

به گزارش “۱۴ ستاره” به نقل از فورچون، فروشگاه آنلاین اپلیکیشن اپل‌ (اپ‌ استور) در ماه جولای بهترین عملکرد را داشته است و توسعه ‌دهندگانش بیشترین مبلغ درآمد را دریافت کرده ‌اند.

تیم کوک، مدیرعامل اپل در توییتر خود اعلام کرد که ماه جولای برای اپ ‌استور (Apple’s App Store) ماه شکستن رکورد بوده است و اپل به توسعه‌ دهندگان خود درآمد بیشتری نسبت به هر وقت دیگر از زمان راه ‌اندازی اپ ‌استور در دهم جولای ۲۰۰۸ پرداخت کرده است.

در حالی که تیم کوک جزئیات خاصی درباره درآمد اپل و یا اینکه چه مقدار به توسعه ‌دهندگان پرداخت شده را ذکر نکرده، اما گفته است که برنامه ‌سازان در مجموع بیش از ۵۰ میلیارد دلار کسب کرده‌ اند. این آمار تقریبأ مشابه آماری است که در ماه ژوئن در کنفرانس توسعه‌ دهندگان جهانی شرکت اعلام و گفته شد که توسعه ‌دهندگان ۵۰ میلیارد دلار از اپلیکیشن ‌ها از زمان آغاز به کار این مارکت کسب کرده ‌اند.

پرداختی اپل به توسعه ‌دهندگان به طور پیوسته در طول این سالها در حال رشد بوده است، همانطور که توسعه ‌دهندگان بیشتری به بازار برنامه ‌سازی این شرکت پیوسته‌ اند. این موضوع همچنین به اپل کمک میکند که برنامه ‌هایی را برای ساعت و تلویزیون خود ارائه دهد و اپ ‌استور را فراتر از دستگاه‌ ها و مکینتاش ‌های وابسته به iOS گسترش دهد. در ماه ژانویه اپل اعلام کرد که از زمان راه ‌اندازی اپ استور تا پایان ۲۰۱۵ نزدیک به ۴۰ میلیارد به توسعه‌ دهندگان پرداخت کرده است.

اینکه چرا جولای بهترین ماه اپ استور از ابتدا بوده است در این زمان مشخص نیست، اما بازی «پوکمون گو» میتواند توجیه خوبی برای این موضوع باشد. زیرا اگرچه این بازی به صورت رایگان دانلود میشود، اما پرداخت ‌های درون‌برنامه ‌ای دارد.

این بازی موبایلی که از ابتدای جولای بر روی هر دو سیستم عامل iOS و اندروید راه ‌اندازی شده، در دنیا طوفانی به راه انداخته و میلیون ‌ها بازی ‌کننده در سراسر جهان را جذب کرده است. در حالی که نیانتیک که شرکت توسعه ‌دهنده این بازی است اعلام نکرده که دقیقا چه مقدار پول از این بازی به دست آورده است، اما شرکت Sensor Tower گزارش داده که بررسی ‌هایش نشان می ‌دهد این بازی ۱۶۰ میلیون دلار درآمد خالص از اپ ‌استور اپل و گوگل ‌پلی کسب کرده است و روزانه بالغ بر ۱.۶ میلیون درآمد از پرداخت ‌های درون ‌برنامه ‌ای دارد.

اپل ۳۰ در صد از تمامی درآمد خود ر ا از برنامه ‌هایش کسب میکند. بنابراین صرف نظر از هرچه که پوکمون گو مسئول آن بوده، اگر توسعه ‌دهندگان ماه گذشته توانسته باشند از وضعیت موجود بهره ‌برداری تجاری کرده باشند، اپل هم توانسته است.

منبع : ایسنا

——————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “رکورد درآمد اپ استور شکسته شد !!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.