پربازدید های کامپیوتر و اینترنت

رونمایی از iOS 10؛ آخرین نسخه سیستم عامل اپل

X iOS 10 X سیستم عامل iOS 10 X سیستم عامل iOS 10 اپل X شرکت اپل X گوشی های اپل X اپل X 14setare.com X 14 ستاره X سیستم عامل X امکانات سیستم عامل iOS 10

اپل امروز در مراسم مخصوص خود در سان فرانسیسکو نسخه‌ جدید سیستم عامل موبایل خود را معرفی کرد. این سیستم عامل برای همه دستگاه‌ هایی که تاکنون از iOS پشتیبانی میکرده ‌اند منتشر خواهد شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، نسخه ۱۰ سیستم عامل گوشی‌ های هوشمند اپل که دیشب به صورت رسمی معرفی شد قرار است با ویژگی‌ ها و بهبود‌های مختلف منتشر شود.

اپل از ۱۰ ویژگی جدید برای iOS نام برده که میتوانند بزرگترین بروزرسانی iOS تاکنون را رقم بزنند. در ادامه به ۱۰ تغییری که قرار است اپل با iOS 10 به آیفون ‌ها و آیپد‌ها دارد، اشاره خواهیم کرد.

اپل سیستم عامل iOS 10 را با تغییراتی در ظاهر و طراحی قفل صفحه شروع کرده است. اکنون میتوان خیلی سریع از طریق قفل صفحه به پیام‌ ها پاسخ داد و همچنین از ویژگی ۳D Touch از همان صفحه قفل استفاده کرد.

با iOS 10 و به کمک ویژگی “Raise to wake” همین که آیفون خود را بلند کردید می ‌توانید نوتیفیکشن‌ها و اطلاعات جدید را مشاهده کنید. اکنون اعلانیه ‌های دستگاه نیز بسیار تفاوت پیدا کرده و میتوان سریع ‌تر به پیام‌ ها پاسخ داد. این ویژگیها را میتوان بسیار مشابه با تغییراتی دانست که گوگل به اندروید آورده است.

حالا با ویژگی ۳D Touch نیز می‌ توانید در صفحه خانگی استفاده کنید که شامل ویجت ‌ها برای اپلیکیشن ‌های مختلف است. بنابراین بدون اینکه نیاز به باز کردن اپلیکیشن باشد می توانید به اطلاعات کاربردی آن دسترسی پیدا کنید.

اپل همچنین سیری را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است تا اکنون با استفاده از این دستیار صوتی بتوانید در واتس ‌اپ پیام دهید، از پیام‌رسان اسلک استفاده کنید و بسیار بیشتر. همچنین سیری اکنون هوشمندی بیشتری دارد و میتواند بر اساس موقعیت، بروزرسانی تقویم‌، اطلاعات مخاطبین و موارد بیشتر پیشنهاد‌های خود را اعلام کند.

اپل در iOS 10 سعی کرده اپلیکیشن Photos را با جستجوگر قدرتمند و مرتب‌ سازی هوشمند تجربه کاربری بهتری برای مشاهده تصاویر ارائه کند. این برنامه اکنون از بخشی به نام Memories پشتیبانی میکند که تصاویر مهم و برجسته را وابسته به افراد، محل‌ ها و خاطرات دیگر برای شما نگهداری کند.

نقشه اپل با طراحی جدید رونمایی شده است. ادی کیو می ‌گوید نقشه اپل اکنون از همیشه طراحی ‌های بسیار ساده ‌تری دارد و اطلاعات ترافیکی را نیز به شما نمایش میدهد.

اپل موزیک نیز اکنون بازطراحی شده تا بتوان با ظاهری که تمرکز بیشتری بر روی کاور موسیقی‌‌ ها دارد و محیط ساده ‌تری را برای شما فراهم میکند. اکنون اپل موزیک دارای تب ‌های Library, For You, Browse, Radio, Search شده است. نمایش ترانه ‌ها نیز اکنون بخشی از اپل موزیک است.

اپل هوم نیز بخش دیگری از کنفرانس امشب بود که قرار است با یک اپلیکیشن همراه شود. این برنامه از HomeKit اپل استفاده میکند تا بتوانید همه وسایل ‌ها و دستگاه‌ های در خانه را به دستگاه‌ های اپلی خود متصل کنید.

برنامه تماس آیفون نیز قرار است در iOS 10 تغییر کند. اکنون بدون اینکه از محتوای صوتی پیام‌های voicemail با خبر شوید میتوانید پیام متنی آنرا مشاهده کنید. این برنامه همچنین متوجه تماس‌ های ناشناسی که قصد مزاحمت دارند نیز میشود و لیبل مشخصی برای آنها قرار میدهد.

یکی از برنامه‌ های دیگری که زیاد مورد استفاده قرار میگیرد Messages است که با iOS 10 میتوان ویدیو‌ها را مستقیم از داخل آن پخش کرد. ایموجی ‌ها نیز اکنون میتوانند تا سه برابر بزرگتر شوند. شبیه به اپلیکیشن Google Allo نیز میتوان با استفاده از برنامه Messages متن‌ ها را بزرگتر یا کوچک تر کنید تا اهمیت بیشتر یا کمتر آنها را نشان دهید. برنامه Messages حالا با Apple Music ادغام شده تا بتوانید موسیقی‌ ها را از همان برنامه اجرا کنید.

منبع : زومیت

————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “رونمایی از iOS 10؛ آخرین نسخه سیستم عامل اپل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.