پربازدید های پزشکی و تندرستیطب پیشگیری

روشهای رفع اختلالات خواب در ماه رمضان

good-sleep-X خاکشیر X حلیم X ماه رمضان X 14 ستاره X 14setare.com X دارچین X روزه دار X توصیه به روزه داران X اختلال خواب ماه رمضان X کاهو

یک متخصص طب سنتی راه های رفع اختلالات خواب در ماه رمضان را تشریح کرد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، حسین رضایی زاده درباره خواب در ماه رمضان، اظهار داشت :

مصرف غذاهایی که نیاز به خواب را در ماه رمضان کم میکنند، توصیه نمیشود. چرا که عمدتاً غذاهای خشک کننده این کار را میکنند و چون روزه ‌داری خودش به نوعی قرار است که بدن را خشک کند، ما غذاهای مُجفف و خشک کننده را توصیه نمیکنیم.

این متخصص طب سنتی ادامه داد :

خوردن غذاهای نفاخ، با هم خوری و برهم خوری خود عاملی برای اختلالات خواب در ماه رمضان محسوب میشود.

رضایی زاده افزود :

اختلالات خواب موجب دیدن خواب‌ های آشفته میشود و کیفیت خواب را کاهش میدهد، ما می ‌خواهیم افراد خوابی داشته باشند که اگر چه به لحاظ کمیت کم شده است اما کیفیت بیشتری داشته باشد.

وی اضافه کرد :

مصرف غذاهایی که رطوبت مغزی ایجاد میکنند، به رفع اختلالات خواب بسیار کمک میکنند. مثلاً کاهو داروی خواب آور جالینوس است، همچنین مصرف مغز بادام و مویز میتوانند به خواب خوب کمک کند و آخر شب شربت شیر و بادام یا فرنی بادام درست کنند که این غذا بسیار مقوی و رطوبت بخشی است که به خواب هم کمک میکند.

این متخصص طب سنتی بیان داشت :

برای کسانی که دچار خشکی مزاج مغز هستند و در ماه رمضان دچار اختلالات خواب میشوند، میتوانند یک قطره روغن بادام شیرین داخل بینیشان بچکانند. خوردن شربت خاکشیر هم رطوبت بخش است و میتواند به بهبود خوابشان کمک کند.

رضایی زاده خاطرنشان کرد :

یک نکته در مورد حلیم باید گفت که حلیم جزو غذاهایی است که هضمش سنگین و ثقیل است، مصرف آن با دارچین به بهبود هضم و جذب آن در عروق کمک میکند و مانع از رسوب مواد ثقیل و سنگین در عروق بدن میشود.

منبع : تسنیم

——————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “روشهای رفع اختلالات خواب در ماه رمضان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط