پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال ایران

روز سیاه فوتبال تهران / انتقال نفت به انزلی

نفت تهران-تیم نفت تهران-لیگ چهاردهم-نفت در آسیا-لیگ قهرمانان آسیا-X آخرین خبر درباره انتقال نفت به ملوان X انتقال امتیاز نفت به ملوان X انتقال نفت تهران به ملوان X خبر قطعی درباره انتقال نفت به ملوان X خرید امتیاز نفت تهران X نفت تهران X واکنش فدراسیون فوتبال به انتقال نفت به انزلی X واکنش وزارت ورزش به انتقال نفت به ملوان X 14 ستاره X 14setare.com X ملوان بندر انزلی X ملوان X لیگ شانزدهم X فوتبال تهران

اگرچه طرفداران ملوان از خرید امتیاز نفت تهران خوشحال اند اما فوتبال تهران در غم از دست دادن یک تیم مهم خود داغدار است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، فوتبال تهران که از دیرباز کانون اصلی رشد این ورزش در ایران بوده و در زمانی یک لیگ ۱۸ تیمی و به همراه دسته دو، سه و چهار را برگزار میکرده است، حالا ۴ سهمیه در لیگ برتر فوتبال ایران دارد و استقلال، پرسپولیس، سایپا و پیکان به عنوان ۴ تیم تهرانی در این رقابت ها شرکت دارند. این در حالی است که دو باشگاه سرخابی با توجه به توقع هواداران بیشتر از ستاره های کل فوتبال ایران استفاده می کنند و اعتقاد چندانی به پرورش بازیکن ندارند تا سهم فوتبالیست های تهرانی در لیگ برتر به دو تیم کاهش پیدا کند.

به خاطر داشته باشیم که تهران یک شهر بزرگ، پرجمعیت و پراستعداد است و علاقمندان به فوتبال در این شهر امکانات بسیار مناسبی برای رشد کیفی دارند. زمین های پرتعداد و ورزشگاه های استانداردتر و البته شرایط اقتصادی مناسب این کمک را به خانواده های تهرانی میکند که اگر به این رشته علاقه مند باشند فرزند خود را برای رشد به باشگاه های مختلف بفرستند. یکی از کانون های رشد فوتبال ایران در طول ۴۰ سال گذشته نفت بوده که در غرب تهران یک مجموعه ورزشی مجهز در اختیار دارد و تیم فوتبالش پس از صعود به لیگ برتر در سه، چهار سال گذشته همواره مدعی کسب سهمیه و حتی قهرمانی بوده است.

نفتی ها در چند سال گذشته بازیکن سازترین تیم فوتبال ایران بوده اند و در حال حاضر بزرگترین جابجایی های نقل و انتقالات از دامن این تیم صورت گرفته است. علیرضا بیرانوند، محمد دانشگر، ارسلان مطهری، رضا علیاری، مهدی شیری، سعید لطفی و … تنها تعدادی از استعدادهای شکوفا شده در نفت هستند تیمی که اگرچه تماشاگر نداشت اما پایگاه خوبی برای رشد بازیکنان فوتبال، کشور محسوب میشد.

با سقوط راه آهن و انحلال نفت حالا فوتبال تهران با جمعیت ۱۵ میلیونی حداقل سهم را در بدنه لیگ برتر فوتبال ایران دارد. کاش ملوان که خود یکی از با سابقه ترین ها و مهمترین های تاریخ فوتبال ماست سقوط را به عنوان یک امر طبیعی می پذیرفت و دوباره با تلاش به لیگ برتر بازمی گشت.

منبع : ورزش سه

—————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “روز سیاه فوتبال تهران / انتقال نفت به انزلی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط