پربازدید های اخبار بین الملل

سفر انور عشقی ژنرال سعودی به اسرائیل

سفر هیئت عالیرتبه سعودی به تل آویو +عکس- -رابطه تل آویو-ریاض X روابط ریاض-تل آویو -14setare.com -14 ستاره X عربستان سعودی -رژیم صهیونیستی -اسرائیل -روابط اسرائیل عربستان -سفر انور عشقی ژنرال عربستانی به اسرائیل --مجتهد فعال توئیتری ضد خاندان سعودی -کمک آل سعود به اسرائیل -آمریکا و عربستان سعودی -جنایات عربستان سعودی - جنایات آل سعود

مجتهد، فعال و افشاگر توییتری عربستانی در تازه ترین گزارش‌ های خود اعلام کرد سفر انور عشقی ژنرال سعودی به اسرائیل به دستور شخص جانشین ولیعهد سعودی (پسر شاه) صورت گرفته است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، مجتهد، فعال و افشاگر عربستانی که پیش از این درباره دیدار محمد بن سلمان جانشین ولی‌ عهد، وزیر دفاع آل سعود و رئیس دیوان پادشاهی این کشور با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اردن افشاگری کرده بود؛ این بار از تلاش ‌های روز افزون بن سلمان برای نزدیکی با اسرائیل خبر داده است.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص روز جمعه (دیروز) گزارش داد «انور عشقی» ژنرال بازنشسته عربستانی و رئیس مرکز مطالعات سیاسی خاورمیانه عربستان سعودی به سرزمین‌ های اشغالی سفر کرده است.

این روزنامه اعلام کرد عشقی در رأس هیأتی از اساتید دانشگاه و بازرگانان سعودی برای دیدار با مسئولان اسرائیلی به اراضی اشغالی فلسطینی سفر کرده اما مدعی شد که این دیدار رسمی و به نمایندگی از دولت عربستان نیست، زیرا عشقی هیچ مسئولیتی در حکومت فعلی عربستان ندارد.

این در حالی است که مجتهد در توییتر خود تأکید کرد که ژنرال سعودی با دستور مستقیم دیوان پادشاهی عربستان و از سوی «محمد بن سلمان» مأمور شده به سرزمین ‌های اشغالی سفر کرده، توجه و حمایت اسرائیل را جلب کند تا اسرائیلی ‌ها واشنگتن را قانع کنند که بن سلمان را به عنوان گزینه پادشاهی عربستان به جای محمد بن نایف ولیعهد انتخاب کنند.

۱۲۰۷۵_۶۵۲۹۱-۳۰s6l3202so8pd2c3l8ruo

مجتهد همچنین نوشته :

محمد بن نایف ولیعهد و وزیر کشور عربستان نیز با اسرائیل رابطه دیرینه و کهنی دارد؛ اما ماهیت این رابطه با آنچه بن سلمان به دنبال آن است متفاوت است،‌ بن نایف سال ‌هاست به صورت پنهانی با اسرائیل همکاری امنیتی و اطلاعاتی دارد اما به دنبال عادی سازی روابط با این رژیم نیست.

این افشاگر عربستانی ادامه داد که هم محمد بن سلمان هم محمد بن نایف نادان هستند و اسرائیل از این مسأله استفاده میکند تا جایی که به هر دو این برداشت را منتقل کرده که رابطه با او از اهیمت بیشتری برخوردار است و در این میان هم فرصت همکاری امنیتی و اطلاعاتی را عربستان را به دست آورده و هم اینکه فضا برای عادی سازی روابط میان ریاض‌ و تل‌آویو فراهم میشود.

بن سلمان طی یک ماه گذشته دو بار به آمریکا سفر کرده است؛

افشاگر سعودی در واکنش به اولین سفر بن سلمان به آمریکا نوشته بود او برای جلب حمایت واشنگتن به دیدار مسئولان آمریکایی رفته اما ظاهرأ ایالات متحده هنوز کاملا درباره حمایت از او برای روی کار آمدن به عنوان شاه آتی آل سعود مطمئن نیست و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز رفتار چندان خوبی با بن سلمان نداشته است.

X اسرائیل X رژیم صهیونیستی X عربستان سعودی X سوریه X جنگ ۳۳ روزه X جنگ ۲۲ روزه X جنگ ۸ روزه X روابط ریاض-تل آویو X روابط عربستان-اسرائیل X جنگ ۵۰ روزه X کمک آل سعود به اسرائیل X 14 ستاره X 14setare.com X رابطه تل آویو-ریاض X جنگ سوریه X جنایات عربستان سعودی X آمریکا X النصره X داعش X حمله ائتلاف ضد داعش به سوریه X صهیونیسم-تل آویو نگران افشای رابطه با کشورهای خلیج فارس است

منبع : فارس

———————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “سفر انور عشقی ژنرال سعودی به اسرائیل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.