پربازدید های احکام و معارفپزشکی و تندرستیطب پیشگیری

رفع بوی بد دهان در ماه مبارک رمضان

بوی بد دهان-X کنترل بوی بد دهان در ماه رمضان X ماه رمضان X ماه مبارک رمضان X دلایل بوی بد دهان X کنترل بوی دهن X راه کنترل بوی بد دهان X تأثیر مسواک بر بوی بد هان X تأثیر مسواک بر بوی بد دهان X 14 ستاره X 14setare.com X بهداشت دهان و دندان X بهداشت دهان و دندان در ماه رمضان X روزه داری و کنترل بوی بد دهان

در ماه رمضان بوی دهان بیشتر از همیشه به مشام میرسد علت این امر چیست و چگونه میتوانیم با آن مقابله کنیم چه توصیه هایی در این زمینه لازم است در نظر بگیریم.

به گزارش “۱۴ ستاره“، جراح و متخصص بیماریهای لثه با بیان اینکه مصرف مواد قندی در ماه رمضان باید محدود شود گفت :

برای بهداشت دهان و دندان از مسواک زدن بعد از افطار و سحر غافل نشوید.

رضا فکرآزاد اشاره به بهداشت دهان در ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد :

به طور کلی بو ناشی از میکرو ارگانیسم ‌های بی ‌هوازی بوده که شرایط رشد آنها در داخل حفره‌ بیشتر است و این موضوع در داخل دهان نیز به صورت گازهایی متصاعد و به صورت بوی بد استشمام میشود.

رئیس انجمن علمی لیزر پزشکی ایران افزود :

زمانی که غذا می‌خوریم یا صحبت میکنیم بزاق دهان شروع به ترشح می‌کند که قابلیت شویندگی داشته و با داشتن آنزیم بر علیه میکروب ‌ها عمل میکند که البته در هنگام شب ترشح آن کاهش می ‌یابد.

جراح و متخصص بیماریهای لثه گفت : در حین روزه‌داری به دلیل اینکه به مدت طولانی از خوردن و آشامیدن پرهیز می‌کنیم میکروب‌ های دهان فعال ‌تر و باعث بوی بد دهان میشوند.

فکرآزاد با بیان توصیه ‌های لازم در این خصوص ابراز کرد :

مصرف مواد قندی در ماه رمضان باید محدود شود در غیر این صورت حساسیت و آسیب به بافت مینای دندان بیشتر خواهد بود.

وی گفت : در این ایام نگران بوی بد دهان نباشید و برای بهداشت دهان و دندان از مسواک زدن بعد از افطار و به ویژه سحر غافل نشوید.

این جراح و متخصص بیماریهای لثه با بیان دلایل مختلف بوی بد دهان تشریح کرد: دندان پوسیده، لبه روکش دندانپزشکی که به صورت مناسب انجام نشده باشد، بیماری لثه پیشرفته، زبان شیاردار، لوزه‌ های عفونی در انتهای حلق، سینوزیت‌ ها مزمن، مشکلات گوارشی‌، بیماری دیابت و کنترل نشدن این بیماری و ناراحتی ‌های کبدی از عوامل مختلف این موضوع به شمار می‌ آید.

فکرآزاد در پایان گفت :

در تمام موارد بالا راهکارهای مشخص برای از بین بردن بوی بد دهان وجود دارد و البته گروهی از افراد به دلایل وسواس و روانی خود را در معرض این مشکل میدانند که باید از لحاظ تخصصی مورد بررسی قرار گیرند.

منبع: دکتر سلام

———————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “رفع بوی بد دهان در ماه مبارک رمضان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط