پربازدید های فوتبال جهان

رئال مادرید قهرمان سوپرکاپ اروپا ۲۰۱۶ شد.

رئال۳-سویا ۲- فینال سوپرجام اروپا- جشن قهرمانی رئال- X جشن قهرمانی رئال مادرید- رئال مادرید- سویا اسپانیا- فینال 2016 لیگ قهرمانان اروپا- 14setare.com- 14 ستاره- سرخیو راموس- فینال سوپرکاپ اروپا- عکسهای بازی رئال سویا در فینال سوپرکاپ اروپا

رئال مادرید با پیروزی ۳-۲ مقابل سویا در وقتهای اضافه، فاتح دیدار سوپرکاپ اروپا شدند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، رئال مادرید قهرمان لیگ قهرمانان فصل ۱۶-۲۰۱۵ با پیروزی ۳-۲ مقابل سویا قهرمان لیگ اروپای ۱۶-۲۰۱۵ در وقت های اضافه، فاتح دیدار سوپرکاپ اروپا شدند.

شاگردان زیدان در این دیدار تا آخرین ثانیه های وقت های اضافه از حریف عقب بودند اما بعد از زدن گل تساوی در دقیقه ۹۲، توانستند در وقت های اضافه به گل سوم برسند و فاتح سوپرکاپ اروپا شوند.

شرح بازی رئال مادرید سویا در فینال سوپرجام اروپا

رئالی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی چند موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه حریف ایجاد کردند اما نتوانستند به گل برسند.

در ادامه بازی متعادل تر شد و بازیکنان سویا هم تا اندازه ای پیش کشیدند اما این رئال بود که در دقیقه ۲۲، روی شوت تماشایی و غافلگیر کننده آسنسیو بود که به گل رسید. روی یک پرتاب اوت که تقریبا از میانه زمین انجام شد، توپ در فاصله ۳۵ متری دروازه به آسنسیو رسید و او هم با یک ضربه تماشایی، رئال را ۱-۰ پیش انداخت.

بعد از این گل بازیکنان سویا جلو کشیدند و موقعیت های بهتری از رئال داشتند تا اینکه توانستند در دقیقه ۴۱ به گل تساوی برسند. روی حرکت خوب ویتولو بود که فرانکو واسکز با ضربه ای تماشایی، کار را تمام کرد. در دقایق پایانی نیمه اول اتفاق خاصی رخ نداد و نیمه اول با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند اما هرچه از بازی سپری شد، بازیکنان سویا توپ و میدان را در اختیار گرفتند. حاصل این برتری، در نهایت به گل دوم این تیم در دقیقه ۷۲ منجر شد.

ویتولو که بار دیگر پا به توپ وارد محوطه جریمه رئال شده بود، با خطای راموس متوقف شد و یک ضربه پنالتی به سود سویا اعلام شد. کونوپلیانکا پشت ضربه قرار گرفت و حساب کار را ۲-۱ به سود سویا کرد.

رئالی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، بر شدن حملات شان اضافه کردند و هرچه به دقایق پایانی نزدیک می شدیم، بر شدت این حملات اضافه میشد تا اینکه در دومین دقیقه از وقت های تلف شده، سرخیو راموس توانست گل تساوی رئال را به ثمر برساند.

حرکت خوب لوکاس واسکز و ارسال او به دهانه دروازه، با ضربه سر راموس به گل تبدیل شد و به این ترتیب، بازی به وقت های اضافه کشیده شد. در همان دقایق ابتدایی وقت های اضافه، با اخراج تیموتی کولودژیژاک، سویا ۱۰ نفره شد و این فرصتی برای رئالی ها فراهم کرد تا نبض بازی را در دست بگیرند.

برتری رئالی ها به گل سرخیو راموس در دقیقه ۱۰۰ منجر شد اما داور به دلیل آفساید آنرا نپذیرفت.

برتری شاگردان زیدان ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۱۱۹، دنی کارواخال گل برتری کهکشانی ها را به ثمر رساند. روی یک حرکت انفرادی بود که مدافع راست رئال از بین مدافعان حریف عبور کرد و با ضربه ای دیدنی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

با فتح سوپرکاپ اروپا، رئال مادرید به رکورد بارسلونا رسید

رئال مادرید با فتح سوپرکاپ اروپا، تعداد جام های بین المللی خود را به عدد ۲۰ رساند تا از این حیث با رکورد بارسلونا برابری کند.

رئال مادرید امشب با شکست ۳-۲ سویا موفق شد فاتح سوپرکاپ اروپا شود. کهکشانی ها که تا دقیقه ۹۳ با نتیجه ۲-۱ از سویا عقب بودند، به لطف گل راموس بازی را به دو وقت اضافه کشاندند تا با گل دقیقه ۱۱۹ کارواخال، یک جام ارزشمند دیگر را نیز به ویترین افتخارات خود اضافه کنند.

به این ترتیب رئالی ها حالا ۱۱ قهرمانی چمپیونزلیگ، ۴ جام جهانی باشگاه ها، ۳ سوپرکاپ اروپا و ۲ جام یوفا را در کارنامه افتخارات بین المللی خود دارند و با رکورد ۲۰ جام بارسلونا برابری کردند. رئالی ها اواخر امسال در جام جهانی باشگاه ها این فرصت را دارند تا به تنهایی این رکورد را از آن خود کنند.

راموس، سلطان بی چون و چرای فینال‌ ها (عکس)

سرخیو راموس را باید متخصص گلزنی در فینال ها دانست. او امشب و در غیاب کریس رونالدو در سوپرکاپ اروپا یک بار دیگر ناجی کهکشانی ها شد تا این تیم فاتح این جام ارزشمند شود.

این چهارمین فینال بین المللی بود که راموس برای رئال گل میزد. او سال ۲۰۱۴ در فینال لیگ قهرمانان با گل دقیقه ۹۳ خود بازی را مقابل اتلتیکو به تساوی کشاند تا رئال در وقت های اضافه ۴-۱ پیروز بازی شود.

همان سال در فینال جام جهانی باشگاه ها نیز او به سن لورنزو گل زد تا رئال قهرمان این تورنمنت شود. راموس چند ماه پیش در میلان نیز موفق به گلزنی به اتلتیکومادرید در یک فینال دیگر شد و امشب با گل دقیقه ۹۳ خود رئال را از شکست مقابل سویا نجات داد تا گل دقیقه ۱۱۹ کارواخال، زمینه ساز فتح سوپرکاپ اروپا برای کهکشانی ها شود. راموس با زدن دو گل در دقایق ۹۳ فینال ها، سلطان وقت های اضافه نیز محسوب میشود.

منبع : ورزش سه

——————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “رئال مادرید قهرمان سوپرکاپ اروپا ۲۰۱۶ شد.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط