پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

رئال و فتح فینال میلان / و اینک اوندسیما …

X رئال مادرید X اوندسیما X اتلتیکو مادرید X فینال لیگ قهرمانان X فینال لیگ قهرمانان اروپا X برد رئال مادرید برابر اتلتیکو مادرید X سن سیرو میلان X میلان ایتالیا X دیدار نهایی لیگ قهرمانان X لیگ قهرمانان اروپا X نتیجه فینال باشگاه های اروپا X لیگ قهرمانان 2016 اروپا X فینال 2016 لیگ قهرمانان اروپا X نتیجه بازی رئال اتلتیکو X نتیجه دیدار اتلتیکو رئال مادرید X 14setare.com X 14 ستاره

تیم فوتبال رئال مادرید بار دیگر پس از دو سال و این بار هم مقابل اتلتیکومادرید در دیدار پایانی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا به برتری رسید و برای یازدهمین بار فاتح جام قهرمانی شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم فوتبال رئال مادرید بعد از تساوی ۱-۱ در وقت های معمول و اضافه، در ضربات پنالتی موفق شد با نتیجه ۵-۳ اتلتیکو را شکست دهد و برای یازدهمین بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را جشن بگیرد و فاتح اوندسیما شود.

تیم فوتبال رئال مادرید بعد از تساوی ۱-۱ در وقت های معمول و اضافه، در ضربات پنالتی موفق شد با نتیجه ۵-۳ اتلتیکو را شکست دهد و برای یازدهمین بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را جشن بگیرد و فاتح اوندسیما شود.

زین الدین زیدان که در سال ۲۰۱۴ در سمت دستیار «کارلو آنچلوتی» موفق شد جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر ببرد، این بار در سمت سرمربی رئال موفق به انجام این کار شد. این یازدهمین جام قهرمانی باشگاه رئال مادرید در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا است و میتوان گفت تا سال های سال و شاید برای همیشه دست نیافتنی شد.

اتلتیکومادرید هم بعد از ناکامی در فینال لیسبون، باز هم در بازی نهایی مغلوب شد تا برای سومین بار در فینال این تورنمنت مهم اروپایی، شکست بخورد و از قهرمانی دور بماند.

رئالی ها در این دیدار که به قضاوت «مارک کلاتنبرگ» انگلیسی برگزار شد آغاز بهتری داشتد و مزد برتری خود را در دقیقه ۲۵ بازی در ورزشگاه سن سیرو گرفتند و سرخیو راموس در موقعیت مشکوک به آفساید موفق شد بازی را به سود سفیدپوشان عوض کند.

۱۶۵۹۵۶۷_۲۳۹

در ادامه اگرچه بازیکنان رئال مادرید موقعیت هایی را بر روی ضدحمله خلق کردند اما تیم اتلتیکو بر توپ و میدان احاطه داشت هرچند که راه به دروازه حریف نبرد.

نیمه دوم هنوز آغاز نشده بود که کلاتنبرگ به دلیل تنه ای که په په به فرناندو تورس زد، ضربه پنالتی را نشان داد. آنتوان گریژمان که نقش عمده ای تا صعود اتلتیکو مادرید به فینال رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا داشته این ضربه پنالتی را با زدن به تیر افقی از دست داد.

در دقیقه ۵۲ بازی کارواخال که در نیمه نخست یک کارت زرد هم از داور دریافت کرده بود، به دلیل آسیب دیدگی جای خود را به «دانیلو» داد.

بازی به دلیل حساسیت بازی کش و قوس لازم را نداشت و هر دو تیم تک حمله هایی را بر روی دروازه هم ترتیب میدادند که در بیشتر موارد کار به واکنش های دروازه بانان هم نمی کشید. اما در دقیقه ۷۰ «لوکا مودریچ» با یک پاس توی در عالی، «کریم بنزما» را در موقعیت تک به تک قرار داد که مهاجم فرانسوی رئال این فرصت را در تقابل با «یان اوبلاک» از دست داد.

در دقیقه ۷۸ مسابقه، رئال مادرید بر روی حرکت انفرادی «گرت بیل» صاحب موقعیت شد اما بازیکنان این تیم در دو – سه مرحله توپ را از دست دادند. یک دقیقه پس از این «یانیک کاراسکو» موفق شد دروازه رئال را از روی یک پاس عرضی باز کند.

۲۰۹۰۳۸۲

کاراسکو اولین بازیکن بلژیکی است که در دیدار پایانی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا گلزنی میکند.

این بازی تا پایان ۹۰ دقیقه اتفاق ویژه ای در برنداشت تا اینکه تیم ها برای دو وقت ۱۵ دقیقه به رختکن رفتند.

وقت اضافه اول بازی

در وقت اضافه نخست تیم رئال عملکرد بهتری داشت و ودر دقیقه ۱۰۰ تا آستانه باز کردن دروازه اتلتیکو پیش رفت اما ضربه بیل به مدافعان حریف برخورد کرد.

وقت اضافه دوم بازی

در وقت اضافه دوم تیم فوتبال رئال مادرید به سانتر از جناحین روی آورد تا با توسل به قدرت سرزنی رونالدو که شب نسبتا کم فروغی را پشت سر گذاشت بتواند دروازه حریف همشهری را باز کند. البته این تاکتیک هم عقیم ماند چون مدافعان اتلتیکو در نبردهای هوایی بسیار موفق بودند و اجازه ندادند توپی به مهاجمان رئال برسد.

در وقت های پایانی بازی واسکز میتوانست گل برتری رئال را وارد دروازه اتلتیکو کند که موفق نبود. رئال مادرید در واپسین لحظات بازی باز هم بر روی دروازه اتلتیکو مادرید خطرساز ظاهر شد اما به گل نرسید تا ضربات پنالتی تعیین کننده تیم قهرمان در پایان ۱۲۰ دقیقه بازی باشد.

ضربات پنالتی

واسکز اولین ضربه پنالتی را زد و توپ را راحت به گوشه دروازه فرستاد. ۱-۰ رئال

گریزمان بر خلاف جریان بازی، با یک ضربه با دقت، توپ را به گوشه سمت راست دروازه فرستاد. ۱-۱

مارسلو پشت ضربه دوم رئال ایستاد، و توانست با یک ضربه خوب، باز هم رئال را پیش بیندازد. ۲-۱ رئال

گابی پشت پنالتی چهارم بازی ایستاد و با یک ضربه مطمئن، کار را باز هم مساوی کرد. ۲-۲ مساوی.

گرت بیل نفر سوم رئالی ها بود و باز هم همان گوشه ای را انتخاب کرد که دو نفر قبلی رئال انتخاب کرده بودند. ۳-۲ رئال.

پنالتی سوم اتلتیکو هم به گوشه راست دروازه رفت، تا بازی ۳-۳ مساوی شود.

راموس، پشت پنالتی چهارم ایستاد و کاپیتان رئال باز هم در همان گوشه منتخب شده رئالی ها، توپ را گل کرد.۴-۳

خوان فران پنالتی چهارم اتلتیکو را از دست داد تا کار برای اتلتیکو سخت شود.

resized_1659632_605

رونالدو پشت آخرین پنالتی این بازی ایستاد و موفق شد با گل کردن این ضربه، قهرمانی را برای رئال به ارمغان بیاورد.

resized_1659638_127

به این ترتیب، رئال در ضربات پنالتی با نتیجه ۵-۳ پیروز شد و بعد از دو سال، بار دیگر قهرمانی در اروپا را جشن گرفت.

resized_1659636_202

منبع : مشرق نیوز

——————————————————————————-

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “رئال و فتح فینال میلان / و اینک اوندسیما …”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط