پربازدید های اخبار ورزشیسایر ورزش ها

ساره طلایی شد؛ شب پرمدال کاروان ایران در ریو

%d8%a7%d8%b3%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%b9%d8%b8%db%8c%d9%85%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%b2-%d9%be%d8%b1%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%88%d8%b2%d9%86%d9%87-%d8%b1%db%8c - مدال آوران ایران در پارالمپیک - %d9%85%d8%af%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%b7%d9%84%d8%a7-%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%b2-%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%be%db%8c%da%a9-%d8%b1%db%8c%d9%88-2016 - X تیراندازی- ابراهیم رنجبر برنده مدال برنز تیراندازی با کمان ریو۲۰۱۶- غلامرضا رحیمی برنده مدال طلا تیراندازی با کمان ریو۲۰۱۶- پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو- جایگاه ایران در رده بندی مدالی پارالمپبک- جدول توزیع مدالی پارالمپیک۲۰۱۶- رتبه ایران در پایان روز پنجم پارالمیک ۲۰۱۶- کاروان ایران در پارالمپیک کاروان منا- ۱۴ ستاره- جدول رده بندی پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ - جدول رتبه بندی مدالی پارالمپیک - رتبه ایران - جایگاه ایران - مقام ایران در رتبه بندی مدالی - ۱۴setare.com-سجاد نیک سیرت برنده مدال نقره پرتاب نیزه ریو2016- ساره جوانمردی برنده مدال طلا تیراندازی ریو2016- علی صادق زاده برنده مدال برنز وزنه برداری ریو2016- اسدالله عظیمی برنده مدال برنز پرتاب وزنه ریو2016- پارالمپیک 2016 ریو- جایگاه ایران در رده بندی مدالی پارالمپبک- جدول توزیع مدالی پارالمپیک2016- رتبه ایران در پایان روز پنجم پارالمیک 2016- کاروان ایران در پارالمپیک کاروان منا- ریو 2016- 14 ستاره- 14setare.com

کاروان ورزشی ایران در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ و در هفتمین روز مسابقات با صید یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز دیگر روز باشکوهی را پشت سر گذاشت. در این میان طلای ساره جوانمردی بانوی تیرانداز ایرانی در نوع خود بسیار شیرین بود؛ جایی که ساره توانست دومین مدال طلای خود را در ریو۲۰۱۶ به دست آورد و به اولین ورزشکار زن ایرانی تبدیل شود که توانسته دو مدال طلا در پارالمپیک به دست آورد.

به گزارش “چهارده ستاره“، روز هفتم مسابقات پارالمپیک ریو۲۰۱۶ با کسب مدال طلای ساره جوانمردی، نقره سجاد نیک پرست، برنزهای علی صادق زاده و اسدالله عظیمی برای ایران روز شیرینی را رقم زد.

دوازدهمین مدال کاروان ایران / علی صادق‌زاده به مدال برنز ریو۲۰۱۶ دست یافت

سومین مدال برنز ایران در بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را صادق‎زاده در وزنه‎برداری کسب کرد.

به گزارش “چهارده ستاره“، رقابت‎های دسته ۱۰۷- کیلوگرم وزنه‎برداری بازی‎های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در حالی عصر امروز (چهارشنبه) آغاز شد که کشورمان در این وزن یک نمانیده به نام علی صادق‎زاده سلمانی داشت.

وی در نخستین حرکت خود وزنه ۲۲۶ کیلوگرم را بالای سر برد. نماینده کشورمان در دومین حرکت خود درخواست وزنه ۲۳۴ کیلوگرم را داد. وی این وزنه را بالای سر برد اما داوران از سه چراغ سفید ممکن به او تنها یک چراغ سفید دادند و این حرکت ورزشکار کشورمان مورد قبول واقع نشد.

صادق‎زاده در آخرین حرکت خود مجددا درخواست وزنه ۲۳۴ کیلوگرم را داد اما باز هم به مانند حرکت قبلی دو چراغ قرمز دریافت کرد و به مدال برنز این دسته دست یافت.

در این دسته پاولوس مامالوس از یونان به عنوان نخست دست یافت و محمد احمد از مصر دوم شد.

در این دسته ۱۰ ورزشکار حضور داشتند.

سیزدهمین مدال پارالمپیک ایران / سجاد نیک پرست برنده مدال نقره پرتاب نیزه ریو۲۰۱۶

ملی پوش پرتاب نیزه کشورمان در کلاس F13 موفق به کسب مدال نقره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو شد.

به گزارش “چهارده ستاره“، مسابقات پرتاب نیزه کلاس F13 بازی های پارالمپیک از ساعت ۱۱ به وقت محلی آغاز شد و سجاد نیک پرست به عنوان تنها نماینده ایران با هفت پرتابگر دیگر به رقابت پرداخت.

نیک پرست در تلاش اول خود نیزه را ۵۹٫۳۷ متر پرتاب کرد و در پرتاب دوم رکورد ۶۰٫۰۷ را به ثبت رساند.

ملی پوش کشورمان در پرتاب سوم خود رکورد ۶۰٫۶۰ متر را از خود بر جا گذاشت.

نیک پرست در پرتاب چهارم مرتکب خطا شد، در پرتاب پنجم رکورد ۵۷٫۰۵ متر را ثبت کرد و در تلاش ششم نیزه را ۶۲٫۷۴ متر پرتاب کرد و با همین رکورد به کار خود پایان داد.

به این ترتیب نیک پرست موفق شد به مدال نقره دست پیدا کند و سیزدهمین مدال کاروان پارالمپیک را به دست بیاورد.

در این رقابت الکساندر اسوچنیکوف از ازبکستان با ۶۵٫۶۹ متر قهرمان شد و نمانیا دیمیتریویچ از صربستان با ۶۰٫۸۶ متر به مقام سومی دست یافت.

Image result for ‫سجاد نیک پرست‬‎

جوانمردی رقیب ندارد / رکورد شکنی و دومین طلا از دستان ساره جوانمردی

پنجمین طلای کاروان ایران در پارالمپیک ریو توسط نماینده تیراندازی ماده تپانچه خفیف ۵۰ متر به دست آمد تا این ورزشکار دومین مدال زرین خود را کسب کند.

به گزارش “چهارده ستاره“، ساره جوانمردی که با رکوردشکنی در ماده ۱۰ متر رشته تفنگ بادی پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ نخستین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرده بود، شب گذشته دومین رقابت خود در این مسابقات را در سالن «دئودور» و رشته تیراندازی ماده تپانچه خفیف ۵۰ متر آغاز کرد.

در مرحله مقدماتی این رشته ساره جوانمردی، مهدی زمانی و عالیه محمودی سه نماینده ایران بودند که تنها جوانمردی توانست با کسب ۵۳۴ امتیاز، پس از چائو یانگ ورزشکار چینی و چوات کاراگل از ترکیه که به ترتیب ۵۴۶ و ۵۳۸ امتیاز کسب کردند به عنوان نفر سوم راهی فینال بازیها شود.

جوانمردی در فینال رشته تیراندازی ماده تپانچه خفیف ۵۰ متر که دقایقی قبل به پایانی رسید موفق شد با ثبت ۱۸۹٫۵ امتیاز، علاوه بر کسب طلای المپیک، رکورد این رشته را شکست.

چائو یانگ چینی که در مرحله مقدماتی در گروه جوانمردی صدرنشین شده بود در فینال ۱۸۶٫۵ امتیاز گرفت و به مقام دوم رسید و دنیسوک اوکراینی با کسب ۱۶۰.۸ امتیاز مدال برنز پارالمپیک ریو را به دست آورد.

جوانمردی با قرار گرفتن در جایگاه اول، به نخستین زن ایرانی تبدیل شد که در تاریخ پارالمپیک ایران دو مدال طلا کسب میکند.

Image result for ‫دومین طلای ساره‬‎

مختاری به عنوان چهارمی بسنده کرد / اسدالله عظیمی برنزی شد

پرتابگر وزنه کشورمان در کلاس F53 بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو موفق به کسب مدال برنز شد.

به گزارش “چهارده ستاره“، رقابت‌های پرتاب وزنه کلاس F53 بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ صبح امروز به وقت محلی در ورزشگاه المپیک شهر ریودوژانیرو آغاز شد و علیرضا مختاری و اسدالله عظیمی از کشورمان به مصاف با هشت حریف دیگر از جامائیکا، فلسصین، جمهوری چک، یونان، ژاپن، آمریکا، کرواسی و مکزیک رقابت کردند.

علیرضا مختاری در تلاش‌های اول، دوم و سوم به ترتیب رکوردهای ۷٫۵۶ متر، ۷ متر و ۷٫۶۹ متر را به ثبت رساند.

وی در تلاش چهارم نیزه را ۷٫۸۳ متر پرتاب کرد، در تلاش پنجم رکورد ۷٫۸۷ را به ثبت رساند و در پرتاب ششم مرتکب خطا شد.

به این ترتیب مختاری با ثبت رکورد ۷٫۸۷ در رده چهارم قرار گرفت و از دستیابی به مدال باز ماند.

همچنین اسدالله عظیمی، ورزشکار ۵۶ ساله کشورمان در پرتاب اول رکورد ۷٫۴۷ متر، در پرتاب دوم ۸٫۰۶ متر و در پرتاب سوم ۸٫۱۴ متر را به ثبت رساند.

ورزشکار کشورمان در پرتاب چهارم نیزه را ۷٫۴۹ متر پرتاب کرد، در پرتاب پنجم رکورد ۷٫۵۵ متر را بر جا گذاشت و در پرتاب ششم نیز مرتکب خطا شد.

عظیمی بدین ترتیب با رکورد ۸٫۱۴ متر موفق به کسب مدال برنز شد و چهاردهمین مدال کاروان کشورمان را به ارمغان آورد.

در این رقابت ورزشکاران یونان و آمریکا به ترتیب با رکوردهای ۸٫۴۴ متر و ۸٫۴۱ متر اول و دوم شدند.

Image result for ‫اسدالله عظیمی‬‎

تمام مدال آوران و مدال‌ های ایران تا روز هفتم پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ :

مدال طلا : ساره جوانمردی (تیراندازی بانوان)، مجید فرزین (وزنه‌برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، ساره جوانمردی (طلای دوم تیراندازی بانوان)

مدال نقره : سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه‌ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه) و سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)

مدال برنز : پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب نیزه)

کاروان ایران در پارالمپیک ریو۲۰۱۶ تا این لحظه با ۵ مدال طلا، ۶ نقره و ۴ بنز در رتبه پانزدهم جدول توزیع مدالی پارالمپیک ریو۲۰۱۶ قرار دارد. و این شانس را دارد با طلای احتمالی سیامند رحمان قهرمان فوق سنگین جهان و المپیک در رشته وزنه برداری به ششمین مدال طلای خود در ریو ۲۱۶ دست یابد.

پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به‌میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا ۲۸ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «منا» متشکل از ۱۱۱ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی در این دوره از بازی‌ها حضور دارد.

منبع : ورزش سه

———————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ساره طلایی شد؛ شب پرمدال کاروان ایران در ریو”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط