پربازدید های گوناگون های خبری

دوقطبی سازی کاذب درباره کنسرت در مشهد

پشت پرده اصلی ماجرای کنسرت ها پنهان کاری دولت درباره مشکلات مردم- فرافکنی دولت-تعطیلی کارخانه ها یا کنسرت-- دولت یازدهم- علی جنتی وزیر ارشاد دولت یازدهم- 14 ستاره- آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در مشهد مقدس- برگزاری کنسرت در شهر مشهد مقدس- 14setare.com- پشت پرده داستان برگزاری کنسرت ها در مشهد- حواشی کنسرت مشهد- ماجرای کنسرت ها در مشهد- تولید داخلی- اقتصاد مقاومتی- فیش های نجومی- برجام- 6 ماه پس از برجام-مشکلات اقتصادی مردم- حسن روحانی رییس جمهور ایران

بک کارشناس مسائل سیاسی گفت: امید است مشکل کنسرت مشهدی‌ ها که حل شد، رئیس‌جمهور قول بدهد در کنار این «مسئله مهم» نگاهی هم به حاشیه پرحاشیه شهری مثل مشهد بیفتد و نهیبی به همکارانش در وزارتخانه‌ های مختلف بزند.

به گزارش “چهارده ستاره“، علیرضا قربانی کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی با عنوان “ساز ناکوک؛ دوقطبی سازی کاذب درباره کنسرت در مشهد” از رئیس‌ جمهور و دست اندرکاران دولت خواست که به جای چاره اندیشی درباره لغو کنسرت‌ ها به یافتن راهی برای جلوگیری از تعطیلی هرروزه کارخانه‌ های تولیدی بپردازند.

متن کامل یادداشت “ساز ناکوک؛ دوقطبی سازی کاذب درباره کنسرت موسیقی در مشهد” :

«این یادداشت را به‌ عنوان کسی می‌ نگارم که جزو علاقه‌ مندان به موسیقی اصیل و سنتی ایرانی است و اگر فرصتی دست دهد، زخمه‌ ای هم به سیم تار میزنم و از اتفاق مقیم شهر مشهد هستم که این روزها بعضی از جمله مسئولان رده اول کشور بحث درباره برگزاری کنسرت یا عدم برگزاری آن در این شهر را به «مسئله اول» کشور تبدیل کرده‌ اند.

اینکه با برگزاری کنسرت در مشهد چگونه باید برخورد کرد، موضوع اصلی این نوشته نیست، هرچند خوب است موضع نگارنده در همین ابتدا با آن روشن شود. از نظر شخصی و در چارچوب قانون و مقررات و رعایت شئون شهری چون مشهد‌الرضا (ع) مخالفتی با برگزاری کنسرت در مشهد ندارم، اما با تجربه عینی از فضاهای کنسرت‌ های موسیقی اجراشده در کشور، دغدغه علمای دینی ازجمله نماینده ولی‌ فقیه در خراسان رضوی و امام‌ جمعه محترم مشهد و دیگر بزرگانی که خواستار آن هستند که موقعیت خاص این «شهر زیارتی» در نظر گرفته شود، را بجا و وارد میدانم که احتمالاً میتوان برای جمع دیدگاه‌ های موجود راهی پیدا کرد.

اما آنچه منظور از نگارش این یادداشت است، آن است که به نظر میرسد، دوقطبی‌ هایی از نوع تقسیم کشور به دو دسته موافقان و مخالفان برگزاری کنسرت در مشهد و تبدیل آن به مسئله‌ ای اصلی در میان همه مسائل و مشکلات جاری، دوقطبی‌ سازی کاذب است که با هدف انحراف افکار عمومی از مسائل اصلی است.

در شرایطی که دولت محترم یازدهم به‌ سرعت روزهای آخرین سال مسئولیت خود را پشت سر می‌ گذارد، عده‌ ای برای فرار از پاسخ به سؤال‌ های اصلی جا خوش کرده در ذهن مردم مانند اینکه وعده گشایش‌ های ۱۰۰ روزه و پسابرجامی چه شد؟ چاره کار را در مسئله‌ سازی کاذب می‌ بینند.

عقب‌نشینی وزیر ارشاد در برابر خواسته علما برای در نظر گرفتن شرایط خاص شهر زیارتی مشهد و حفظ حرمت امام رضا علیه‌ السلام، عقب‌ نشینی‌ ای نیست که حقوق شهروندی را در شهری مثل مشهد به خطر اندازد و لازم باشد با هشدار رئیس‌جمهور محترم همراه شود. مهم آن است که از مرزهای اعتقادی و عزت و مصلحت ایرانی عقب‌ نشینی صورت نگیرد.

به نظر می‌ رسد در کنار منع عقب‌ نشینی وزیر ارشاد از برگزاری کنسرت در مشهدالرضا (ع) باید درباره عقب‌نشینی درباره فشارهای دشمن برای تغییر مسیر کشتی کمک به مظلومان یمن، یا کوتاه آمدن در برابر جسارت‌ های بزرگ کودکان حاکم بر عربستان سعودی در حق ملت ایران در ماجرای هتک حرمت دو نوجوان ایرانی و فاجعه منا هشدار داده میشد. تذکری برای عدم عقب‌نشینی در برابر سیل بنیان‌ کن فساد و رانت و رابطه، برای عدم عقب‌نشینی در برابر زیاده‌ خواهی‌ های آمریکا و هم‌ پیمانانش در پسابرجام …

مسئله اصلی که آقای رئیس‌ جمهور و همکارانش باید برای آن چاره‌ جویی کنند، نه برجسته‌ سازی جلوگیری از اجرای کنسرت در مشهد (که البته ممکن است برای عده‌ ای مهم باشد)، که یافتن راهی برای جلوگیری از تعطیلی هر روزه کارخانه‌ های تولیدی با سابقه و بیکار شدن عده زیادی از مردم است. رسیدن به مشکل کسبه‌ ای که از رکود در کسب‌ و کار می‌ نالند. عدم اجرای کنسرت در مشهد ممکن است برای عده‌ ای در این شهر و کشور مسئله باشد، اما مسئله بزرگتر پاسخ روشن به افکار عمومی درباره علت عمل نشدن به دستور رئیس‌ جمهور برای برخورد با صاحبان حقوق‌ های نجومی است؛ پاسخگویی به سؤال‌ هایی که درباره ویژه‌ خواری بعضی نزدیکان به مسئولان مطرح شد و گویا قرار است در همهمه سازهای ناکوک کنسرت مشهد به فراموشی سپرده شوند.

اصلاً اجرای کنسرت در مشهد، خیلی مهم است؛ اما مگر قرار است سالی چند کنسرت در این شهر زیارتی برگزار شود و چه درصدی از شهروندان مشهدی از بهره‌ مندی از موهبت آن محروم شوند؟ تعداد این افراد در برابر جمعیت میلیونی حاشیه مشهد و مشکلات عجیب‌ و غریبی که با آن دست به گریبان‌ اند چقدر است؟ امید است مشکل کنسرت مشهدی‌ ها که حل شد، رئیس‌ جمهور قول بدهد در کنار این «مسئله مهم» نگاهی هم به حاشیه پرحاشیه شهری مثل مشهد بیفتد و نهیبی به همکارانش در وزارتخانه‌ های مختلف بزند که از نزدیک سری به این مناطق بزنند و ببینند مسئله اول مردم مشهد، کنسرت است یا محرومیت از ابتدایی‌ ترین امکانات برای زندگی.

آقای رئیس‌ جمهور قطعاً برای طرح مسائل مهم در سخنرانی‌ های خود از مشاوره مشاوران و نزدیکان و مدیران افکار عمومی بهره می‌ برد و خیلی پنهان هم نیست که دوقطبی‌ سازی‌ های کاذبی از این ‌دست که کنسرت مشهد نه اولین آن است و نه آخرین آن خواهد بود، بخشی از یک سیاست‌ گذاری و برنامه‌ ریزی برای مدیریت افکار عمومی در آستانه انتخابات بهار آینده است. اما با هوشیاری که مردم ایران دارند، پاسخ به این سؤال که تا کی بتوان جای مسائل اصلی و فرعی را عوض کرد و سرانجام این ماجرا به نفع مردم و دولت خواهد بود یا خیر، چندان دشوار به نظر نمی‌ رسد.»

ماجرای ممنوعیت کنسرت در مشهد - انتخابات ریاست جمهوری ایران- انتخابات سال 1396- دولت یازدهم- علی جنتی وزیر ارشاد دولت یازدهم- 14 ستاره- حسن روحانی رییس جمهور ایران- 14setare.com- آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در مشهد مقدس- ماجرای کنسرت ها در مشهد- برگزاری کنسرت در شهر مشهد مقدس- پشت پرده داستان برگزاری کنسرت ها در مشهد- حواشی کنسرت مشهد

منبع : فارس

—————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “دوقطبی سازی کاذب درباره کنسرت در مشهد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط