پربازدید های فوتبال ایران

دلایل موفقیت های تیم استقلال خوزستان ؟

X استقلال خوزستان X لیگ پانزدهم X لیگ برتر فوتبال X لیگ برتر ایران X قهرمان لیگ برتر پانزدهم X لیگ ایران X عبدالله ویسی X حسن بیت سعید X رحیم مهدی زهیوی X محمد طیبی X موسی کولی بالی X 14 ستاره X 14setare.com X فرناندو ده خسوس

همکاری خوب زهیوی زننده گل‌ های قهرمانی و حسن بیت ‌سعید در خط حمله به قول رحیم زهیوی یادآور زوج خط حمله جیمی واردی و ریاض محرز در لسترسیتی است که مجموعأ ۱۶ گل از ۳۳ گل استقلال خوزستان را به ثمر رسانده اند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، حالا که لیگ پانزدهم به پایان رسیده همه جا صحبت از موفقیت تیم استقلال خوزستان و قهرمانی شاگردان ویسی در لیگ پانزدهم است و خیلی ها به دنبال کشف دلایل و عوامل موفقیت این تیم هستند و به آنالیز همه جانبه قهرمان لیگ می ‌پردازند. با توجه به بودجه ۶ میلیاردی تیم ویسی قطعا پول، دلیل خوشبختی استقلال خوزستان نیست همان طور که نداشتن بازیکن مطرح و ستاره هم نتوانست مانع موفقیت این تیم شود.

با نگاهی به سن و سال بازیکنان استقلال خوزستان و مقایسه آن با میانگین سنی دیگر تیمهای لیگ از جمله سرخابی پایتخت هم به این نتیجه می رسیم که میانگین سنی استقلال خوزستان نسبت به سرخابی بالاتر بوده است. پس باید دنبال دلایل دیگری بود تا به راز موفقیت قهرمان خوزستانی لیگ پی برد.

مجید جلالی، مربی علم‌ گرای فوتبال ایران که فصل گذشته هدایت سایپا را بر عهده داشت در باب موفقیت تیمهای فوتبال نظر جالبی دارد که بارها هم آنرا به عنوان کارشناس برنامه ‌های ورزشی یا لابه‌ لای مصاحبه‌ هایش عنوان کرده است و خودش آنرا نظریه ستون فقراتی می نامد. به نظر جلالی یک تیم فوتبال برای رسیدن به موفقیت علاوه بر امکانات و کادر فنی و مدیریتی خوب و قوی و شرایط مالی مناسب باید داخل زمین هم چند بازیکن تاثیرگذار در خطوط چهارگانه داشته باشد که این نفرات حداقل یک نفر در هر خط هستند که مثل ستون فقرات تیم عمل کرده و دیگر بازیکنان و اجزا را به هم وصل میکنند.

جلالی معتقد است هر تیم موفق یک دروازه ‌بان، یک مدافع مرکزی، یک هافبک و یک مهاجم نوک خوب نیاز دارد که همکاری زنجیره‌ وار آنها ضریب موفقیت تیم را در زمین بالا می ‌برد. با نگاهی به لیست نفرات اصلی و ترکیب اصلی تیم استقلال خوزستان درستی نظریه جلالی به اثبات میرسد و شاید همین را بتوان یکی از دلایل اصلی موفقیت شاگردان ویسی عنوان کرد.

در تیم ویسی حداقل ۴ و حداکثر ۶ بازیکن نقش کلیدی ایفا کرده ‌اند که به ترتیب فرناندو خسوس دروازه ‌بان برزیلی، محمد طیبی مدافع و کاپیتان بهبهانی، موسی کولی ‌بالی بازیکن اهل مالی، حسن بیت ‌سعید مهاجم ۹ گله آبی ‌های خوزستان به همراه حکیم نصاری و رحیم زهیوی در خط میانی و حمله هستند که ستون فقرات تیم قهرمان و لستر ایران را شکل داده‌ اند.

همکاری خوب زهیوی زننده گل‌ های قهرمانی و حسن بیت ‌سعید در خط حمله به قول رحیم زهیوی یادآور زوج خط حمله جیمی واردی و ریاض محرز در لسترسیتی است که مجموعأ ۱۶ گل از ۳۳ گل استقلال خوزستان را به ثمر رسانده اند. البته خط دفاعی استقلال خوزستان به رهبری محمد طیبی که با دریافت فقط ۱۴ گل بهترین خط دفاع لیگ شد هم از عوامل موثر در موفقیت لستر ایران بود و مدافعان بی ‌ادعای استقلال خوزستان نقطه قوت تیم ویسی بودند.

منبع: خراسان

—————————————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

2 دیدگاه برای : “دلایل موفقیت های تیم استقلال خوزستان ؟”

  1. Ali گفت:

    واقعا قهرمانی حق این تیم بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط