پربازدید های پزشکی و تندرستی

علت های اصلی سکته قلبی در انسان

%d8%af%d8%b1%d8%af-%d9%82%d9%84%d8%a8%db%8c-%d8%a2%d9%86%da%98%db%8c%d9%86-%d8%b5%d8%af%d8%b1%db%8c-%d9%88-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%82%d9%84%d8%a8%db%8c-%d8%b9%d8%b1 - X طب پزشکیX سکته قلبیX بیماری قلبی در مردانX احتمال حمله قلبیX بیماری قلبیX بیماری قلبی در زنانX بیماری قلبی عروقیX بیماریهای قلبیX دلایل حمله قلبیX دلایل بیماری قلبیX تأثیر سیگار روی بیماری قلبیX بیماریهای قلب و عروق- 14setare.com- 14 - 14ستاره

یک متخصص قلب و عروق گفت: درد آنژینی که با عصبانیت ایجاد میشود ممکن است به گلو، فک تحتانی و بین دو کتف انتشار یابد. این دردها با کاهش خون رسانی به عضله قلب اتفاق می افتد و اگر این حالت تکرار و یا مدت آن طولانی باشد، منجر به سکته قلبی میشود.

به گزارش چهارده ستاره، سینا مرادمند، یک متخصص قلب و عروق گفت: درد آنژینی که با عصبانیت ایجاد میشود ممکن است به گلو، فک تحتانی و بین دو کتف انتشار یابد. این دردها با کاهش خون رسانی به عضله قلب اتفاق می افتد و اگر این حالت تکرار و یا مدت آن طولانی باشد، منجر به سکته قلبی میشود.

سینا مرادمند متخصص قلب و عروق اظهار کرد :

دردهای ناشی از تنگی عروق کرونر را دردهای آنژینی نام دارند و عروق خون رسان به عضله قلب را به نام عروق کرونر می شناسیم، درد قلبی ممکن است منشأ دیگری داشته باشد، التهاب جدار خارجی قلب را از جمله عوامل برشمرد.

دردهای کرونری اهمیت و البته خصوصیاتی دارند. به عنوان مثال هنگام بالا رفتن از پله، دویدن، راه رفتن و یا برداشتن بار سنگین، فرد احساس درد دارد که معمولا در پشت جناغ است.

مرادمند با بیان اینکه دردهای کرونری می تواند در جداره طرف چپ یا راست سینه نیز احساس شود، ادامه داد :

کیفیت این دردها گنگ و مبهم است و فرد نمی تواند موضعی را برای آن نشان دهد. فرد هنگام شرح حال، اظهار میدارد که گویا سنگی را روی سینه اش قرار داده اند که به تدریج و تا ۲۰ دقیقه بعد به تدریج خوب میشود.

این متخصص قلب و عروق در ادامه با تاکید بر اینکه آنچه حائز اهمیت است، محل درد، مدت و عوامل ایجاد کننده آن می باشد، گفت :

درد آنژینی با عصبانیت ایجاد میشود و ممکن است به گلو، فک تحتانی و بین دو کتف انتشار یابد. دردهای آنژینی با کاهش خون رسانی به عضله قلب اتفاق می افتد و اگر این حالت تکرار و یا مدت آن طولانی باشد، منجر به سکته قلبی میشود.

وی ادامه داد: البته تشخیص این که دردها مربوط به کدام بخش بدن است، بر عهده پزشک است که با روش های پاراکلینیکی مانند آنژیوگرافی، نوار قلب، تست ورزش و اکو تشخیص قطعی اعلام میشود.

وی افزود: دردهایی که در زمان استراحت احساس می شوند که خالت تیر کشیدن یا سوزن سوزن شدن دارد، اسپاسم های عضلانی -عصبی هستند. البته تشخیص نوع درد فقط بر عهده پزشک است.

مرادمند در رادیو سلامت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا همه دردهای قلبی منشا کرونری دارد، بیان کرد :

خیر؛ به عنوان مثال، شلی مادرزادی دریچه میترال (پرولاپس میترال) هم دردهای غیر آنژینی ایجاد میکند. دردهای پرولاپس میترال آزار دهنده است، اما خطرناک نیست.

وی با بیان اینکه دردهای گوارشی هم ممکن است پشت جناغ احساس شود، اظهارداشت :

لازم به ذکر است اگر یک نقطه از قلب درد بگیرد و به دست چپ برسد که با نفس کشیدن تشدید شود، از خصوصیات درد قلبی نیست.

وی با تاکید بر اینکه درد یک نشانه است و بیماری تلقی نمی شود، گفت :

فردی که دچار درد قلبی شده باید به پزشک مراجعه نماید تا پس از تشخیص قطعی برای درمان اقدام شود.

وی در پایان گفت :

نمیتوان نظر خاصی در مورد تاثیر داروهای گیاهی برای درمان ناراحتی های قلبی ارائه داد. معتقد نیستم که برای درد قلبی دمنوش خوب است؛ درد یک علامت است و حتما باید به پزشک مراجعه کرد.

گاهی عنوان میشود که افراد دچار خستگی صبحگاهی قلب هستند که علمی نیست؛ این حالت ناشی از خستگی روحی است و فردی که صبح دچار بی حالی و ضعف است، علائم افسردگی را دارد.

منبع : فارس

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “علت های اصلی سکته قلبی در انسان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.