پربازدید های جنگ های بزرگ تاریخمحور مقاومت

دفع حمله جیش الفتح توسط ارتش سوریه و مقاومت

حمله جیش الفتح به جاده کاستیلو حلب-جدیدترین نقشه سوریه و نقشه حلب- آخرین نقشه از وضعیت محاصره حلب در ۲۰ تیر ماه ۹۵- توسط ارتش سوریه- X اللیرمون حلب سوریه X الجیش السوری فی حلب X حلب سوریه X اتوبان کاستیلو حلب X جاده کاستلو حلب X اهمیت سیطره ارتش سوریه بر جاده الکاستیلو حلب X محور مقاومت X ارتش سوریه X حزب الله لبنان X سوریا، العراق، روسیا وإیران وحزب الله وأنصار الله یقاتلون ISIS X جبهه النصره X حامیان القاعده و النصره X جیش الفتح X گروه تروریستی حرکه نورالدین زنگی X مزارع الملاح X Allepo Syria X نقشه حلب سوریه

صدها نیروی جیش الفتح (تحت الحمایه ترکیه) از عصر شنبه عملیات سنگینی برای عقب ‌زدن ارتش سوریه از نزدیکی «جاده کاستیلو» در شمال شهر حلب آغاز کردند که با مقابله ارتش و مقاومت، با تلفات سنگین عقب ‌نشینی کردند.

به گزارش”۱۴ ستاره“، پس از ناکامی‌ ها و شکست ‌های پی در پی عناصر تروریستی در شمال شهر حلب و کشته شدن صدها تن از تروریستهای گروهک‌های جبهه النصره و نورالدین زنکی، شب گذشته این منطقه شاهد شدیدترین درگیری‌ ها در یک ماه گذشته بود‌.

از غروب روز گذشته صدها تن از تروریست ‌ها عملیاتی را برای شکسته شدن محاصره همدستان خود در مرکز شهر حلب آغاز کردند. عناصر تروریستی ابتدا با دو خودروی انتحاری علیه مواضع نیروهای سوری و مقاومت در مزارع جنوبی الملاح و شمال اتوبان کاستیلو حمله کردند.

نیروهای سوری و مقاومت از پیش‌ برای مقابله با این حملات آمادگی لازم را داشتند و موفق شدند خودروهای انتحاری را قبل از رسیدن به مواضع منهدم کنند.

پس از ناکامی خودروهای انتحاری در هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه، صدها تن از عناصر تروریستی حملات وسیعی را علیه نیروهای سوری و مقاومت در منطقه آغاز کردند. میزان تجهیزات نظامی در اختیار تروریست ‌ها در حملات شب گذشته بی ‌سابقه بوده است.

اشراف کامل نیروهای جبهه مقاومت بر منطقه و نفوذناپذیر شدن نقاط باز پس گرفته شده باعث شد در همان ساعات اولیه اوضاع میدانی تحت کنترل نیروهای سوری در‌آید.

همزمان با آغاز این حملات، رسانه ‌های حامی تروریست‌ ها از جمله شبکه قطری الجزیره اقدام به انتشار اخباری مبنی بر اشغال مجدد مزارع جنوبی و شمال اتوبان کاستیلو کرد اما یک منبع میدانی اعلام کرد: با مقاومت نیروهای سوری این حملات دفع شد و اخبار کذب منتشر شده صرفأ برای بالا بردن روحیه تروریست‌ های شکست خورده است‌.

وی گفت: عملیات ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت برای تسلط کامل بر مسیر ارتباطی مهم کاستیلو و محاصره کامل تروریست ها در مرکز شهر حلب ادامه دارد.

بعد از حدود ۶ ساعت درگیری‌ نیروهای ارتش سوریه با تروریست‌ های جبهه النصره و نورالدین زنکی ده‌ ها تن از تروریست ‌ها کشته شدند که ۶ سرکرده اصلی آنها نیز در میان کشته شدگان است.

با این وجود جیش الفتح تنها به مرگ ۱۷ تن از عناصر خود اعتراف کرده است، بر اساس این خبر تعداد زیادی از خودروهای مجهز به آتش بار و تجهیزات نظامی تروریست‌ ها نیز در حملات شب گذشته منهدم شد.

عناصر تروریستی بامداد روز یکشنبه (امروز) با متحمل شدن خسارات فراوان و بر جای گذاشتن اجساد همدستان خود از منطقه متواری شدند.

براساس اطلاعات به دست آمده، در دو روز گذشته صدها تن از عناصر تروریستی کارکشته که به وسیله نیروهای آمریکایی در ترکیه آموزش دیده ‌اند به منطقه الملاح اعزام شدند تا در کنار تروریست ‌های جبهه النصره از پیشروی نیروهای جبهه مقاومت در شمال شهر حلب جلوگیری کنند اما آنها نیز در حملات شب گذشته متحمل خسارت فراوان شدند و چند تن از فرماندهان این گروه تروریستی کشته شدند.

همزمان با شکست سنگین تروریست‌ ها تعداد زیادی آمبولانس به همراه کادر پزشکی از مرز ترکیه و استان ادلب وارد شهر حلب شدند تا صدها تروریست مجروح شده را درمان و به مناطق دیگر منتقل کنند.

با شکسته شدن خطوط دفاعی تروریست‌ ها در مناطق جنوبی جاده کاستیلو، نیروهای سوری و مقاومت چندین کارگاه و کارخانه را در شهرک اللیرمون پاکسازی کردند و پیشروی به عمق این شهرک ادامه دارد. بر اساس اطلاعات به دست آمده نزدیک به ۳۰ درصد از شهرک پاکسازی شده است.

گزارش ‌ها از مناطق مرکزی شهر حلب نیز حاکی است که حملات خمپاره ‌ای تروریست‌ها علیه اهالی شهر همچنان ادامه دارد.

عناصر تروریستی از شب گذشته تاکنون مناطق سیف الدوله، الجابریه، میسلون، التلل، المنشیه، الهزاره به شدت با خمپاره و موشک هدف قرار داده‌ اند.

منبع : فارس

————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “دفع حمله جیش الفتح توسط ارتش سوریه و مقاومت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط