پربازدید های گوناگون های خبری

دستگیری هکر مشترکین شرکت ایرانسل

X عباس جعفری دولت آبادی X 14 ستاره X 14setare.com X دادستان عمومی انقلاب تهران X پلیس فتا X هک ایرانسل X هک گوشی های هوشمند X هکر X دستگیری هکر شماره های ایرانسل X اپراتور ایرانسل X دستگیری هکر ایرانسل

دادستان عمومی و انقلاب تهران از دستگیری فردی که اطلاعات خطوط مشترکین ایرانسل را انتشارداده بود خبر داد و گفت: فرد خاطی در تاریخ ۱۳ تیرماه دستگیر و پرونده به لحاظ محل وقوع جرم به دادسرای مربوطه ارسال گردید.

به گزارش “۱۴ ستاره“، عباس جعفری دولت‌ آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، در خصوص انتشار و افشای اطلاعات مشترکین ایرانسل در فضای مجازی، گفت: موضوع در اختیار قرار گرفتن اطلاعات مشترکین ایرانسل مربوط به حدود ۲ سال و نیم گذشته بوده که منجر به تشکیل پرونده در آن زمان و برخورد با فرد خاطی شد.

وی افزود :

در مورد بازنشر این اطلاعات در هفته گذشته، موضوع از طریق پلیس فتا پیگیری و IP مورد استفاده توسط این شخص در یکی از شهرستان ‌ها شناسایی شد. فرد خاطی اطلاعات مشترکین را با طراحی رباتی در شبکه اجتماعی تلگرام منتشر میکرد و طی دستوری که به پلیس فتا صادر گردید، فرد خاطی در تاریخ ۱۳ تیرماه دستگیر و پرونده به لحاظ محل وقوع جرم به دادسرای مربوطه ارسال گردید.

دادستان عمومی و انقلاب تهران خاطرنشان کرد :

نامبرده در تحقیقات عنوان کرده که اطلاعات مشترکین ایرانسل را از طریق یکی از گروه‌ هایی که عضو آن بوده استخراج و دریافت کرده و اقدام به طراحی رباتی کرده و از این طریق اطلاعات مشترکین را هک کرده است.

جعفری دولت‌ آبادی تصریح کرد :

چنین اقداماتی چندین سال است که تکرار میشود اما هیچگونه تدابیر و اقدامات پیشگیرانه‌ از سوی برخی اپراتورها انجام نمی ‌شود، لذا برای جلوگیری از احتمال تکرار چنین مواردی در آینده ضرورت دارد مسئولین اپراتورها در این زمینه اقدام کرده تا از انتشار مجدد چنین اطلاعاتی پیشگیری شود. در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده اپراتورها خواهد بود.

منبع : فارس

—————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “دستگیری هکر مشترکین شرکت ایرانسل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط